Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Handbal

#21
" Celebrul " sport pe care-l facem la scoala. Si totusi imi place, e distractiv si-mi place mult competitia, deci as putea spune ca mi se potriveste. Nu sunt buna in poarta, m-a pus odata profesorul si m-am ferit de minge de fiecare data = )). Prefer sa joc pe teren, pentru a da goluri 65.
Data trecuta la sport am dat cinci sau sase goluri : - ?? , iar daca as fi stat in poarta mi-as fi luat vreo douazeci = )).
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#22
Am jucat si eu handbal si mi se pare un sport foarte frumos . Sunt diferite ' posturi ' dar totul depinde de cum ' manevrezi ' mingea . Eu jucam din placere si nu tineam cont de reguli . Doamna a incercat sa ne faca sa jucam cam toate sporturile ca sa vedem cum sunt . In timp ce noi - fetele - jucam handbal , ceilanti - baietii - se jucau football . Dar parca mai mult ma atrage football - ul decat un joc intre fete . Poate suna ciudat , dar de mica imi placea football - ul si mai ales sa stau la poarta .
Handabalul e un sport bun si nu e chiar asa de usor .
Noi inca nu am jucat multe meciuri cu baietii si noi cum unele fete din clasa dau ca momoiile e usor sa le iei mingea sau sa dai gol .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#23
tehehe^^.. ma bucur ca este un topic pe aici.. si eu sunt o amatoare de handball.. adica facem la scoala si chiar m.a pasionat..de cand am vazut cum se joaca, anul asta ><"
la noi la stadion nu cred ca s-a facut echipa pentru 98-99 ..TT_TT
si nu stiu ce sa fac..
Cea mai reuşită semnătură.

#24
Handbalul pare mereu usor de pe margini, dar defapt nu este chiar asa. Este un sport complex, si vorba ceea', 1% talent si 99% munca, aici daca nu muncesti, nu obtii nimic, poti sa fii taentat cu caru'. Eu practic handbal de de 6 ani`^^[tineti cont ca sunt in clasa a6-a] s pot sa zic ca m-am indragostit de el. Il practic la Clubul Sportiv Scolar, un club cu profesori foarte severi, si pot sa ma mandresc ca din mainile antrenoarei mere au iesitcateva jucatoare destul de bune, cum ar fi Diana si Adina Meirosu`^^care activeaza la Oltchim RM. Valcea[bn doar Adina].Sunt inter drepta, post pe care il ador, chiar daca sunt dreptace, si la inceput am fost extrema stanga`8, chiar imi placea postul aala, dar antrenoarea a considerat ca "am crescut"`-.-'

CUM SA ITI EXPLIC ACEST JOC NUMIT HANDBALL
-Cum sa iti explic ce este DRAGOSTEA, daca niciodata nu ti`ai pus tricoul echipei tale
-Cum sa iti explic ce este DUREREA, daca niciodata nu ai ratat intr`un contraatac
-Cum sa iti explic ce este PLACEREA, daca niciodata nu ai castigat contra rivalului de moarte
-Cum sa iti explic cum este SA PLANGI, cand niciodata nu ai pierdut in ultima secunda pentru un "7 metrii" incorect
-Cum sa iti explic ce este AFECTIUNEA, daca niciodata nu ai facut o schimbare de directie perfecta
-Cum sa iti explic ce este URA si ce sunt NERVII, daca niciodata nu ai pierdut mingea care decidea meciul
-Cum sa iti explic ce este SOLIDARITATEA, daca niciodata nu ai alergat pentru a te apara in ultimul minut
-Cum sa iti explic ce este POEZIA, daca
niciodata nu ai aruncat de la "9 metrii",care a intrat direct in vinclu
-Cum sa iti explic ce este PRIETENIA, daca niciodata nu ai dat o pasa de gol
-Asculta`ma . Cum ai sa stii ce este SOLIDARITATEA daca niciodata nu te`ai dus sa dai fata in fata pentru un coechipier care a primit lovituri pe la spate
-Cum sa iti explic ce inseamna A FI PANICAT, cand niciodata nu te`au egalat cand tu conduceai cu 17 la 10
-Cum sa iti explic ce inseamna A MURI PUTIN, daca niciodata nu ai pierdut o finala
-Cum sa iti explic ce este "ARUNCARE IMPREUNA", daca niciodata nu ai jucat intr`o ECHIPA
-Cum sa iti explic ce este SINGURATATEA, daca niciodata nu te`ai oprit la linia de 7 metrii pentru a transforma o lovitura de pedeapsa cu 15 la 14
Cum sa iti explic ce inseamna A TE FORTA un pic mai mult, daca niciodata nu ai sangerat incercand a recupera o minge
-Cum sa iti explic ce este EGOISMUL, daca niciodata nu ai aruncat la poarta cand trebuia sa ii pasezi coechipierului tau
-Cum sa iti explic ce este ARTA, daca niciodata nu ai inventat o schimbare de directie nebuneasca
-Cum sa iti explic ce este MUZICA, daca niciodata nu ti`ai incurajat echipa sau ascultand sunetul mingii cand intra in contact cu podeaua 8
-Cum sa iti explic ce inseamna NEDREPTATEA, daca niciodata nu ti`a furat arbitrul meciul
-Cum sa iti explic ce este VIATA, daca niciodata nu ai jucat HANDBALL !
we all have our horrors and our demons to fight, but how can i win when i'm paralyzed?

#25
A trebuit sa il inghit patru ani in generala si niciodata nu l-am suferit.prefer orice altceva: basket,role,ping-pong,betminton,fotbal si altele,dar nu handball.Pur si simplu nu am inteles jocul niciodata si nici nu o voi face.Am noroc ca nici profu de sport din liceu nu il prea agreaza,ca daca ar fi dupa colegii mei tot handball am juca....
[Imagine: tumblr_mihybjaQlI1rnvpygo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)