Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Handbal

#11
Pf, nu am facut handbal de performanta, insa avem la scoala propia noastra echipa. Joc in ea din a 6-a. Nu se poate spune ca facem foarte mult antrenamente, insa jucam cu celelalte scoli pentru a merge la nationale [ nu s-a intamplat dar in fine 21], am luat locul 4 anu` trecut, desigur am jucat cu legitimate si nah, alea in fiecare zi antrenamente, plus ca erau destul de 'masive' [ una era de doua ori cat mine in latime =) ]. Avem un pivot foarte bun, e o fata care are forta [da-o draq ca-i mica si a dracu 21 ] si celelalte fete sunt pe masura. Insa lipsa de antrenamente ne scade considerabil sansele.
Pe langa asta, mie-mi place hanbalul, astept sa isi revina vremea ca sa facem antrenamente. E un sport placut, dupa parerea mea. Jucam la ora de educatie fizica cu baietii mai mari si saraca de mine eram trantita pe jos. Desigur, ca in toate celelalte sporturi, suntem fete si deh, competitive. Am luat destule mingi in cap si in stomac [cat am fost portar ] si cand am iesit pe teren pe prima care am prins-o am trantit-o in pietris 17 [dulce razbunare 105]
Ar trebui sa-i propun lui mama sa ma dea la handbal odata cu inceputul liceului. :] Ca acum, sa incep ar fi cam .. nah, deoarece se apropie testu` ala national si tre sa invat :-b.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#12
Am facut aprox. 3 ani de handbal, dar cu intreruperi . Multi mi-au zis ca am talent si sa continui, dar cu toate astea, nu am mai facut-o. Nu aveam nevoie de recunostinta din partea antrenorilor sau spectatorilor, ci din partea colegelor cu care jucam. Erau niste echipe foarte dure ( cu toate ca nu le prea aveau cu handbalul ) care nu ti-ar fi scuipat un 'Bravo!' nici daca viata lor ar depinde de asta. M-am gandit sa ma reapuc de handbal, ba chiar e un tel pentru 2010 , dar nu cred ca o sa se intample. Oricum, o sa ramana sportul meu preferat.

P.S. : Valcea are oricum o echipa puternica, Oltchimul XDD
[Imagine: 1fw7j9.jpg]
it's not too late, it's never too late!

#13
Fac handbal de aproximativ 2 ani.De anul trecut sunt in echipa scoli mai bine zis din a 6 a...Imi place chiar daca nu prea facem antrenamente,celalte fete de la noi din judet erau duble cat mine,mai ales la intaltime,de obicei si la fee si la baieti joc extrema stanga dar mai joc si portar.. Asa ca s-ar putea ca la anul sa devin portar deoarece la antrenamente si la ore,am aparat mai bine ca fata care este acum..Mdea,si sunt si ce-a mai mica in echipa...

#14
Wow, ce experimentate sunteţi. Eu am tot făcut la şcoală, deşi nu prea ne-am omorât cu antrenamentele şi aşa mai departe.
Acum am aflat de la bff-urile mele că este un loc la mine în oraş unde se practică acest sport. 8
Mâine ele au antrenament, şi am discutat cu ele, deci mă voi duce şi eu. Mă voi uita la ele, că doh, e prima dată şi cică aşa se cuvine, apoi mă apuc şi eu.
Sincer, iubesc acest sport. Îmi place să stau ca pivot, uneori. Nu mă încântă când joc ca extremă, dar restul sunt chiar în regulă.

#15
:] Handbal...
Am făcut handbal de performanţă şase ani . Şase ani lungi, frumoşi, plini de antrenamente, cantonamente şi pungi cu cadouri ... :3. Superb. Am jucat la C.S.S Galaţi, pe postul de extremă dreaptă fiindcă sunt stângace. Oricum, era al naibii de greu, de epuizant. Fiind extremă alergi cel mai mult, iar antrenorul se aşteaptă să nu oboseşti, să marchezi de fiecare dată.
Am renunţat dintr-o prostie pe care o regret a naibii de mult şi acum. Eram prea cifută, prea arogantă şi credeam că antrenorul are ceva cu mine. Am renunţat. M-am dus la el şi i-am zis în mijlocul antrenamentului că m-am săturat de el, de antrenamente şi am ajuns să nu mai îmi placă.
Regret mult. Am fost o cretină, dar orgoliul îmi zice să nu cumva să mă duc înapoi. M-am mai întâlnit cu antrenorul la un meci şi mi-a făcut iar panaramă că de ce nu am intrat în echipa respectivă.
Şi eu fac la şcoală handbal, şi când vreau să arunc la poartă şi intră unu în semicerc şi se crede Bill Gates mă apucă râsu... Reguli sunt foarte multe, de la paşi, dublu dribling, timp la şapte metri, fault etc. Postul de portar e foarte naşpa. Am o prietenă care juca pe post de portar şi se antrena mult mai mult, avea mereu mâinile sau picioarele rupte.
Oricum, handbalul este un sport frumos.
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#16
Am facut si eu Handall vreo 2 ani la css6 =] eram inter drept...perfect pt ca sunt inalta si stangace 4 (nu la toate...mananc si scriu cu dreapta)

am renuntat pentru ca intr-un turneu a intrat in mine o mare taranca si a cazut peste mine..mi-a dizlocat umarul...si avand si probleme si cu coloana...s-a facut totul praf...am ramas pe tusaaaaa

asta e acum...sustin acest sport si il recomand toturor 4

bafta in continuare celor care il practica

#17
Handbalul depinde cum il privesti.Poate fi dur sau foarte relaxant.

Eu una il practic de 6 ani,in clasele 5-8 fusese foarte amuzant,nici macar nu stiam ce era aia inter sau pivot21va dati seama ce ne mai omoram noi pe acolo...

Dar cand am intrat la liceu lucrurile au devenit serioase. Profu de sport era dur cu noi,mereu in echipament(pantaloni negrii scurti ,tricou alb si sosete albe21 ),apoi neau recrutat pentru antrenamente sambata...2 ore de alergat ca nebunii si de jucat impotriva baietiilor...era ca un chin pentru noi,noile venite..dar mam obisnuit..nu am o pozitie care sa'mi placa mai mult..am jucat mai pe toate...mai ales extrema si pivot...numai portar sa nu mai fiu...lol.. Numai ca de la atata handbal au inceput sa mi se formeze muschii de la picioare si am renuntat la antrenamente...asa ca mai joc doar la orele de sport...
[Imagine: devious.jpg] [Imagine: blank.jpg]


Time flies by, someday I’ll lift my teary gaze at your words
I didn’t see it, I took your strength and kindness for granted
Don’t tell me “It was fun” anymore
In my dreams I only see how I could do it over again


[Imagine: kamewalll.jpg]



#18
Handbalul e sportul meu favorit ! Anul acesta implinesc trei ani de cand practit acest sport. Fiind clasa a VI-a, anul acesta voi juca la junioare 4. Sunt de la echipa Liceul cu Program Sportiv "Banatul" Timisoara.. echipa de '98 : P Inainte jucam pe postul de inter drept, insa antrenoare avea nevoie de alt pivot asa ca eu am fost aceea. Acum, la fiecare meci deobicei cand intru titular.. intru pe postul de pivot. In clasa a III-a am fost si portar, insa noua antrenoare a vazut ca sunt mai inalta si am forta in brat.
Pe multi am vazut cu postul de pivot. Da, e adevarat ca acolo e cel mai greu. Presupun ca multi ati simtit-o pe propria piele.
Probabil ca daca stati numai pe margine si va uitat vi se pare foarte usor sa practici acest sport. Va spun eu ca nu e asa.. Handbalul nu se joaca numai cu maini si picioare, ci si cu mintea. Ai nevoie de multa concentrare pentru a vedea tot meciul.
La scoala mea.. e greu. Si cu sportul si cu invatatul. Antrenorii trag pe noi de numa iar profesorii vor rezultate.. de echipa mea ce sa mai zic ? -___-" Avem vreo zece antrenamente pe saptamana.. Terminam orele, avem antre.. dupa ce terminam fugim acasa, mancam si ne intoarcem :]] Dupa aceea, ajungem pe la sapte acasa si dai si invata.. teme si toate cele =]]
Echipe favorite ? Si mie imi place Oltchim RM Valcea.. O echipa foarte buna ! ;]

P.S.: Nu aveti careva vreun campionat la Jimbolia anul acesta ? =]] Poate ne intalnim pe acolo :]]

#19
Practic handbalul cred ca inca din clasa o parta sau a cincea, dar nu ma prea pricep.Totusi sunt destul de buna cand vine vorba de dat gol in poarta, dar daca sunt pusa ca portar si echipa contra care jucam e buna, cred ca nu as putea apara poarta de nici un gol.De obicei stau pe margine, in partea dreapta, nu cred as suporta sa stau in mijloc, desi mi se pare un joc interesant nu prea pun suflet atunci cand joc, mai ales pentru faptul ca unii chiar nu suporta sa piarda.

#20
Ui! Si eu iubesc handbalul. Stai... Ba nu! Ei il ador8 Fac handbal din claasa a4a [parca]. Pai eu sunt cea mai buna la handbal din toata clasa (la fete ma refer). Ma pricep cel mai bine in poarta si pivot. Desi pivot imi place mai mult, dar ma duc in poarta cand sunt mai obosita, ca sa ma mai odihnesc putin. Cand eram in primul an de handbal, am batut toate clasele de a4a si una de a5a 21 In fine, ma bucur ca mai sunt amatoare de handbal pe aici 8
[Imagine: Hm757.png]








Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)