Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sa ne amintim de vechile desene animate ale Jetixului.

#21
Deci cateodata imi vine sa injur Televizorul 21 Astia au scos cele mai frumoase desene 2 Au bagat numai prostii . Cand dadeau jetix erau numai porcarii de proasta calitate . Plus grafica te facea sa inchizi televizorul . Imi placeau desenele pe care le dadeau cand eram mica . Cel mai mult m-a impresionat Viata cu Louie . Era incredibil acel desen . Mereu radeam la fiecare episod . Tatal baiatului , Andy , era extraordinar 21) Radeam pana la lacrimi cand povestea de armata . Adica nu exista episod in care sa nu povesteasca de armata . Un alt desen era Printesa Sissy . Doamne cat l-am putut iubi . M-a impresionat mult povestea de dragoste dintre cei doi . Desenul a fost realizat excelent pe baza povestii in realitate . Grafica era superba . Un alt desen ar fi fost Orasul Purcelusilor . Va dati seama cum ar fi sa existe un oras format numai din porci 21 Era incredibil de amuzant . Pacat ca l-au dat pe post atat de putin . Merita sa fie vizionat si astazi . Hmmm...ce ar mai fi ? Imi placea la nebunie si Ce-i cu Andy . Adica , era incredibil cum de facea farse tuturor oamenilor din oras . Ce misto ar fi sa ma cunoasca si pe mine tot bucurestiul xD Eh era vedeta Andy . Radeam cu pofta cand facea vreo gluma .
Mai sunt o gramada de desene , cum ar fi Viata cu Boby , Copiii de la 402 , Piratul Jack cel teribil , Curaj caine fricos , Dexter etc Intotdeauna vor fi pe primul loc 8

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#22
O da, vremurile apuse. 21
Preferatul meu era Life with Louie, cat puteai sa razi, Doamne, 21 desi unele replici erau repetate in mai multe episoade asta facea acest desen animat mai grozav, parerea mea, cum ar fi, ceea ce spunea tatal lui Louie cel mai des E strigator la cer! 21)))) . Episodul preferat e acela cand a fost inundat orasul si toata lumea a venit sa stea in casa lor, iar tatal lui Louie a dormit pe masa de calcat. 21))))
Alte desene anime mai vechi care mi-ar fi placut ar fi fost ... hmmm ... Prinseta Sissi ( sau cum s-o scrie ) eram mai mica cand ma uitam la el, ce sa fac, eram o mica printesa roz. 21
Mi-am mai adus aminte de unu' Piratul Jack cel teribil, imi place vocea lui Jack , asa ragusita cand mai tipa la joarecele ala care era cu el era tare haios. 21
Sau Sparky ,Caine rau! , nu era chiar atat de amuzant dar imi placea. ^^
Ar mai fi si altele, dar nu prea le mai stiu numele.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#23
Sunt multe d.a care mi-au placut pe Jetix(FoxKids) si care au fost deja amintite de 1000 de ori.
Viata cu Louie,Bobby's Life,Familia De Ce,Pisoiul Eek,Piratul Jack cel Teribil,Gandaceii,Copiii de la 402,Ce-i cu Andy,Familia Toffu,Dosarele secrete ale cainilor detectivi,Peter Pan,Mica Sirena(stiu ca era serial pe FoxKids),Princesa Sissi,Spioanele,The Tick,Orasul Purcelusilor,etc.
Now,trebuie sa ne uitam la toate porcariile ca Lazy Town sau Brandy si Domnul Mustacila(care perfornal mi se pare scarbos Zuppy12 ),Hannah Montana,Jonas,Sonny with a chance,Good luck,Charlie...sunt frumoase,dar tot mai bune erau cele clasice.

Mie dor de voi desene bune!

#24
fox kids si jetix mi s-au parut si inca mi se par mai bune decat isney channel.
viata cu loui, robo-gandacelul, ce-i cu andy, denis mitchel pericol public, dosarele secrete ale cainilor detectivi, copii de la 402, familia toffu,bobby's life, spioanele si peter pan au fost desenele care mi-au placut cel mai mult
dar deasupra tuturor, in inima mea e printesa sissi. eram destul de minca cand se difuza pe fox kids asa ca imi amintesc doar vag despre ce era vorba insa stiu ca mi-a placut foarte mult povestea. imi amintesc ca si mama si bunica mea stateau si se uitau cu mine la desene.
mi-a mai placut si pilotii din nascar sau cum se numea ca nu mai stiu sigur si recunosc ca mi-a placut si regele shaman.

pacat ca acum difuzeaza numai porcarii pe disney channel. imi e dor de vechile desene.

daca stie cineva vreun site unde sa le pot reviziona, maiales printesa sissi, il rog sa-mi spuna
Hi :3

#25
Niaahaha, da, Viaţa cu Louie, Lumea lui Bobby, Copiii de la 402. o//o

Mă şi acum mă văd trântită cu dorsalul de pământ, între jucării, la 7 dimineaţa când toată casa mormăie uitându-mă la Bobby pe bicicletăă :333. Oh shiet, tricicletă.

Acum vreo...mă rog, după o lucrare la chimie eu şi Reveuse vroiam să-i spunem profei de chimie că e strigător la cer, dar nu ştiam cum o cheamă aşa că de atunci şi până acum i-a rămas porecla Aura. [Am aflat mai târziu că avea şi un nume mirific.] Mă rog, chiar era strigător la cer. XD


Niahaha.
[Imagine: 51pt12.png]
Eu mă semnez uneori "cam retardă" şi uneori cam aşa.

#26
Si eu am prins FOX KID si JETIX :X:X:X akum e Disney chanel 22 Nui corect:??
Eu ma uitam la:

Printesa Sissi [ doamne cat imi placea inca pot sami aduc aminte ce rochie avea si cum calarea24 ]
Cei cu Andy [ imi placeau farsele lui odata am incercat sa fac si eu si nu mia iesit si am reusit dects a capat o pedeapsa bine meritata21 ]
Copii de la 402 [ Jessy era un copil tembel raw pot zike :ha:]
Viata lu Louie [ sau cum so scrie24 doamne cat puteam sa rad atunci eram un pitik mik :perv: ]
Spioancele [ cat ma uitam la astea o.O" si ink mas mai uita la ele]
Familia Tofuu [ le adoram si pe astea]
Witch [ am si carti cu ele si creioane caiete ink imi plak dar kam mult mov roz akum mi sa akrit =_= de aceste culori la kat leam vazut ]
Dexter [ doamne el zicea "capodopera mea e gata" si DeeDee "cei butonul asta?" apasa si PUUFF total sa distrus 21 ]
Si multe altele eu nu am prins chear toate desenele vechi dar ma bucur ca panaa akum leam avut dar akum cum am mai zis este Disney Chanel >.< din acest serial ma uit dect la Jonas Brothers, Sony si steluta norocoasa si cred ca c-am atat :yada:
Ne baga cu forta pe gat Hana Banana s domnul mustacila [ o scarbosenie de nedescris si cu cateaua aia Brandy doamne >.< bleah] sau Charlie >.< numi plke aia si cu ala cu pisika neuna aa Domnul Kat =_= o alta tampenie industriala premordiala X_X Imi pare rau ca acum sunt asa desene unele pote is frumoase dar alea de dinainte erau superbe akum daca ar mai fi makar unu dintre desenele vechhi as renunta si la calculator doar sa ma uit :X
[Imagine: Jun0xCa.png]

#27
Viata cu Louie, Copii de la 402, Familia Addams .. ce imi placeau 21
Mai ma uitam si la Spiderman, W.I.T.C.H, Totaly Spies 21.. O da si What's with Andy, pur si simplu adoram serialul 21
Imi pare rau ca numai este Jetix, sau Foxkids, dar pot sa le vad pe net. Totusi nu mai au acelasi farmec, cand stateai toata ziua cu sufletul la gura, pana la o anumita ora cand incepea serialul.
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#28
Acum mult timp, în tinereţile mele, era un desen animat pe Fox Kids numit "Prinţesa Tenko". Eeeh, alea zile bune ale copilăriei. Nu o găsesc pe nicăieri. 2 Mai erau şi "Bad Dog", "Oraşul Purceilor", "Diabolik", "Familia Adams", "Piratul Jack cel Teribil", "Oliver Twist", "Jim Button" şi mai multe.
Ce vremuri frumoase.party
Mai erau ÅŸi "Åžoriceii din Preerie" sau aÅŸa ceva. 39
Desigur clasicele pomenite în fiecare post: "Viaţa cu Louie", "Copiii de la 402", "Ce-i cu Andy?" etc.
Îmi mai plăceau şi "X-men" şi "Incredibilul Hulk", în special când apărea Tipa Verde, personajul meu preferat. 8
Mai era şi ăla cu nume complicat care începe cu "W". Cu Bubonic şi cum o cheamă care făceau vrăji şi motanul ăla cu bătrânul corb le rupeau şi venea tipul verzui cu o servietă pretenţioasă am impresia.
Mi-a plăcut şi "Prinţesa Sissi".
"Lumea lui Bobby" îmi mai amintesc, mă trezeam dimineaţa şi nimeream desenul ăsta. "Familia De ce?" nu prea-mi plăcea. Nu mai ştiu din ce motiv.
Mi-a plăcut şi "Tutenstein", puţin mai târziu.
Acum nu prea mai e nimic bun. De ce naiba?!

#29
Vremurile alea8 cat de superbe erau.. desenele erau chiar frumoase, nu ca acum. Aveam ce invata, si ne faceau copilaria mai frumoasa:p. Din pacate copiii din zilele de azi nu mai au ocazia sa se bucure de acele desene.
mpai eu urmaream:
Laboratorul lui Dexter- deci ideea era chiar geniala21 si grafica ma facea mereu sa rad, la fel si vocile:X
COpiii de la 402- ma uitam la desenul asta de sute de ori21 daca nu era la TV ma uitam pe internet. [ in clasa I cand imi faceam temele15] 21
Viata cu Louie- Preferatul meu21 radeam intr-una21 era chiar comic
Lumea lui Bobby- asta cand eram foarte mica, dar m-as fi uitat intr-una.
Ce-i cu Andy?- farsele erau epice21
Tutenstein [mersi, Reveuse ca mi-ai amintit de el] .. cat adoram desenul asta8 mi-a parut foarte rau ca nu a mai fost pe Jetix.
Familia Toffu- la asta nu am apucat sa ma uit foarte mult dar imi placea21
Zambetul lui Sharon- :X:X
Familia Flinstone-la asta abia asteptam sa inceapa. Il adoram
Scoobidoo
Edd,Edd si Eddy- zapati zap zap
Curaj, cainele fricos- asta chiar ma speria21
Tom si Jerry- logic . :X
Casa Foster pentru prieteni imaginari

si lista poate sa continuie.. am obosit deja21 nu imi mai aduc aminte. Deci cum ziceam, pacat ca nu se mai difuzeaza. Pe mine ma apuca si acum [rar, ce-i drept] sa ma mai uit cand nu am ce face21 si intotdeauna ma binedispun21
Cea mai reuşită semnătură.

#30
Viata cu Louie era number one! Super comic si unele faze chiar hilare. Urmaream fiecare episod si imi placea la nebunie.
Dupa viata cu Louie imi placea Jack piratul cel teribil. Super sec , dar radeai de picai pe spate. Cel mai tare episod a fost ,,Insula pufoasa si roz'' de care majoritatea isi aduc aminte.
Foarte tare era copii de la 402. N-o sa uit niciodat episodul acela cu testul la biologie si cantecul ala stupid cu ,,Stamina, Pistil ..." 21
De pe jetix mai imi placea Lumea lui Quest. Era si acesta super amuzant, cu personaje care de care mai haios.

[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Desene animate vechi si foarte vechi Magica Bloom 11 36.530 15-05-2014, 09:02 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Sa ne amintim de vechile desene animate ale Cartoon Networkului. Magica Bloom 20 18.129 13-11-2013, 10:24 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Ce desene animate va plac cel mai mult acum? Magica Bloom 11 11.607 10-06-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Red Baron
  Desenele animate de pe posturile straine Magica Bloom 1 4.666 05-04-2011, 08:37 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)