Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Recomanda filme

#21
Eu v-as recomanda cu placere sa vizionati That's what I am.

[Imagine: MV5BNjI1MDA1MDEzOF5BMl5BanBnXkFtZTcwMTcw...SY317_.jpg]

E un film interesant, placut, inteligent si curajos.
La o prima vedere ar aduce foarte usor aminte de Diary of a wimpy kid, dar doar dupa cateva minute asa o impresie se duce. Urmareste povestea unui tanar de 12 ani, intr-o scoala in America anilor '60, interactiunile sale sociale precum si povestea unui tanar roscovan inalt si prea bland, si a unui profesor deosebit de intelept.
Aici gasim o productie careia nu ii este frica sa zica unor lucruri pe nume, care nu se teme de portretizarea societatii asa meschina si ignoranta cum e, totul sub fatada unui film cu copii. Te infurie si te calmeaza mai apoi, fara sa-si bata joc de personaje si fara sa cada in ridicol sau in deus ex machina.

Mai multe zise ar fi un deserviciu. Vizionati-l cu o minte deschisa si fiti surprinsi.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#22
Recomand InSight
http://www.imdb.com/title/tt1687277/movieconnections
E un film interesant,daca as zice acum sfarsitul nu ar mai avea sens sa-l vedeti. E genul de film care iti dai seama abia la sfarsit de ce se intampla.La inceput pare a fi un simplu film cu un detectiv si una care are viziuni (revede crima) dupa ce se curentase sau ceva de genu la aparatu' de resurcitat(era asistenta). Si asta e banal pana acum,restul va las' pe voi sa vedeti si sa reveniti cu pareri....

Nu este tocmai o recomandare pentru ca nu am fost impresionat,singurul lucru care mia placut este ca e genul de film in care mor toti.Exact eroi mor si asta mi se pare amuzant dupa toate povestile cu final fericit
Vorbesc despre care vorbesc se numeste Urban explorer
http://www.filmeboo.com/groaza-horror/ur...-2011.html
Este despre un grup de tineri,ce exploreaza niste vechi tuneluri naziste si dau peste unu(nu a explicat nimeni cei cu el) care ii macelareste.
Singura parte frumoasa in acest film este ca toti 'eori' nostri mor.Uni facuti ciorba,uni jupuiti uni ceva mai finut.

Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 10 cele mai bune filme Lye 26 34.355 01-09-2013, 10:02 PM
Ultimul răspuns: Agrona
  Ce apreciem in filme? CyBeR 7 6.628 28-02-2013, 01:48 PM
Ultimul răspuns: Fiction
  Top 5 filme Horror Kira-chan 16 12.743 03-08-2012, 01:31 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Filme cu vampiri ~_~MeLoDy~_~ 4 5.868 27-01-2012, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Mao.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)