Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hajime No Ippo

#1
Ok , sincer nu stiu cum sa incep acest post. Hajime No Ippo ...hm...pt mine este in primele 3 animeuri dupa DBZ si Berserk. E unul din putinele animeuri care m-au facut sa ma simt "alive" . Seria cauzeaza cate un adrenalin rush in fiecare episod de cel putin 2-3 ori.
Despre ce este vb ? Hajime No Ippo este un anime despre box.Seria urmarete evolutia unui pusti , Makunouchi Ippo , de la tipu` batut zilnic de golanii { salvat de campionu` la categoria grea takamura-senshu }
[Imagine: 6532yrfu1mt8.th.jpg]
[Imagine: mamorutakamurafoto34285bb9.th.jpg]
din liceu pana la boxerul profesionist.
[Imagine: largeanimepaperscanshajaj7.th.jpg]
Seria e plina de un umor criminal, foarte similar cu cel intalnit in GTO ! Personajele sunt foarte bine structurate , nici unul fiind neglijat in favoarea personajului principal.
A mai vazut cineva seria asta ?
Click below !!!
Dempsy Roll - una din loviturile lui Ippo - ce e tare e ca absolut toate tehnicile din serie exista si in realitate !
[Imagine: smoke.gif]  It`s not God I hate, it`s his fan club i can`t stand... [Imagine: sm_upset.gif]
                              << A Slaker`s Point  >>

#2
Damn, imi aduc aminte si acum de anime. Pacat ca l-am pus pe hold, vazusem ceva episoade, dar planuiesc ca in viitor sa ma reapuc de el. Asa e, fiecare episod pe care il vedeam ma facea sa vreau sa ma bat. Sa nu mai spun ca ma apucam sa copiez ca nebunul miscarile, sa le exersez, si dupa sa le folosesc la scoala pe toata lumea. Merita vazut, chiar daca le aveti sau nu cu boxul, pentru povestea si motivatia pe care o emana. Dempsey Roll-ul a fost o manevra geniala, prima data vazuta de mine in anime.

#3

#4
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#5
Am vazut tot Sezonul 1 din Hajime no ippo pot spune ca este un anime care trebuie vizionat cu drag.
Eu am practicat boxul 3 ani de zile si pot spune ca multe chesti chiar si fazele amuzante le-am intalnit acolo.
Antrenorul este sever,glumele intre colegi este inspirat din viata reala..
Stima!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)