Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mew Mew Power

#11
Imi placea foarte mult animeul acesta...A fost printre primele animeuri vizionate..pe vechiul A+
Imi placea de Zoey *Ichigo* pisicutza roz..ma uitam non-stop la opening il cantam, si mai ales era obsedata de transformarea ei si a lui Renee *Zakuro*
Tare mult mi-as dori sa-l revad..insa din pacate nu am timp..T_T
[Imagine: chibi_6732.gif]
chibi-ul lui Itsumi


[Imagine: 2yum3h1.png]
Love was when i loved you...Now is hate...

#12
All right. Nu ÅŸtiu ce caut eu aici =]]
Mă uitam la anime-ul ăsta cu fratele meu când eram clasa a IIIa. Cam în vremea aia îl dădea la televizor, dar niciodată nu îl prindeam. Aşa că ne-am hotărât să îl vedem pe calculator.
Şi pentru că eu nu ştiam engleza prea bine la vârsta aia fratele meu punea pauză şi îmi traducea. Un episod durează cam 20 de minute, dar nouă ne lua 40 să-l vedem.
Ne-am uitat până la 30-35, apoi ne-am plictisit rău şi am văzut sfârşitul.
Sfârşitul e frumos. În rest devine destul de plictisitor. Mew Mew Power, Mermaid Melody şi multe alte anime-uri sunt cam la fel.

Asta e tot. Nu îmi mai amintesc altceva.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#13
. Primull meu anime vazut : )). la 6 anisori era superb si , si acum il iubesc : ) . cand esti mic [ fetita ] iubesti rozul. si tot ce e pufos < 3. parca esti imnotizata de aceasta culoare rouzz. cand cresti mai mare te desparti de roz dar noo cat esti mic : p.
anime-uu asta a fost superb ;x. cand eram la scoala prin pauzee. pe clasa I . ma jucam cu prietenele de a mew mew.
este un animee. superb ;xx.
“●Zambeste si arata`le ca nu`ti pasa ● Zambeste`,caci viatsa` i una si`i frumoasa`: )●”

#14
Mew Mew Power/ Tokyo Mew Mew:X
Ce pot zice de el? Este copilaros, roz, sclipicios dar si interesant, amuzant si nu-ti iese chiar pe nas rozul ala:]]. Nu prea am vazut Sailoor Moon deci nu pot zice daca e original sau nu. In manga imi place de Mark(ii zic asa pt ca habar nu am cum il cheamam in japoneza4) dar in anime ma pictiseste37 In primul rand nu-mi place ca o acceptat-o pe Ichigo din prima. Ar fi fost mai tare sa fie ca in Chibi Vampire, sa fie mai intai prieteni, nu unul sa fie deja indragostit de altul, just my opinion. Kisshu ii mult mai interesant decat Mark, chiar daca ii rau. Restul personajelor sunt dragute. Taruto si Pudding sunt tare simpatici71 si Pain si Retasu sunt interesanti, desi la Retasu ii place de Ryou. Anime-ul asta e al treilea din lista mea la vizionari, iar in Lista ar fi pe locul 4 dupa Lovely Complex si inainte de Karin.
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD

#15
Really? Mew Mew? Parcă în traducere e Puterea Echipei Miau Miau. Lawl!!

Tokyo Mew Mew este varianta corectă şi personal nu îl văd aşa de copilăros. Mie mi-a plăcut 3 ani la rând de la 7 ani, iar acum tot îmi place, dar nu în exces. Personajul meu favorit cred că era Ichigo Momomiya, îmi place şi numele ei şi coafura ei când e om şi eu ador rozul şi pisicile. De asta am ales-o. Zakuro Fujiwara e şi ea drăguţă, dar mult prea matură for me. Mint Aizawa, îmi place personalitatea ei, Lettuce este mult prea timidă, iar Pudding clar e maimuţă. E un anime bun dacă doreşti să îţi aminteşti de vremurile bune. Ja ne!
[Imagine: 2d1r7lv.png][Imagine: 2r3l6co.png][Imagine: t05g8o.png]
It shines forever with blue, like my beloved sea.
To protect the future, now I gather power
for the people and places I should be loving.
Glittering azure, I want to protect these pure feelings the way they are now.

#16
Animeul acesta face parte oarecum din copilaria mea. L-am vazut prima oara pe animax sau cum so fi numit atunci -.-"
Mi-a placut din prima. Personajele sunt mega kawaii.
Povestea e destul de incitanta si nu pot zice ca are episoade putine.
Sincer daca acum ar aparea un sezon 2, m-as uita. 8
[Imagine: tumblr_lo5abxicnP1qindnxo1_500.gif]

#17
Da...Imi amintesc cu placere cat de obsedata eram de el (eu si prietenele mele). A fost printre primele anime pe care le-am vazut, pacat ca era in engleza.... Anyway, l-am vazut pe tot acum cateva luni si a fost super, dar nu mai avea acelasi farmec ca prima data. A da, era sa uit... personajul meu preferat este.. mhm.... Zakuro .
Cam atat.


ZbYe :bye:
Feel The Way
[Imagine: Nyu.gif]
And Do It
[Imagine: member5-1.png]
MyAnimeList | DeviantArt | Drawings|| Blog

#18
Phmp...Mew Mew Power? Poi...imi placea inainte, acum il consider o joaca de copii, nu ma atrage asa de mult cum o face Inuyasha de exemplu. Imi placea inainte de Zoe, chiar am si desenat-o, dar acum mi se pare ca e Sakura 2 >.< si ma enerveaza. Da totusi a fost un anime foarte frumos, cand eram mica eram fascinata de el, acum este plictisitor21, dar l-as recomanda oricarui incepator Anime Fan ^_^.
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#19
Mew Mew Power... *ponders* Tot accidental l-am vazut pe Animax cand eram mai mic, si mi-a placut datorita personajelor si OP-ului (dar versurile sunt, cum era de asteptat, cam meh). Pacat insa ca 4Kids au ciopartit din plot ca sa il faca; de aceea am preferat sa ma uit de la un capat la celalalt la Tokyo Mew Mew, se merita mai mult.
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#20
A fost frumos si mi-a parut rau ca la sfarsit Kisshu/Dren a plecat pe planeta la el. 2 As fi vrut sa ramana pe pamant, desi daca asa a fost sa fie, n-am ce comenta...
Oricum l-am vazut si eu cand eram mai mica, ceva din el de fapt, iar anul asta l-am vazut din nou de la inceput. Pe animax nu dadeau toate episoadele, iar cand eu incepusem sa ma uit mai des era prea tarziu ca nu se mai difuza. Un episod sau doua cred ca am vazut la TV.
Nu mi l-am putut scoate din cap timp de vreo luna sau mai mult. 21
Oricum eu cred ca merita vazut.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)