Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 10 cele mai bune filme

#11
Sa vedem ce iese...
[center]1. Constantine ~ Un film foarte bun care mi-a placut la nebunie ^^ mai ales ca rolul principal a fost a lui Keanu Reeves, unul din actotii mei preferati. In general imi plac filmele de gen si pot spune ca e un film care merita vazut.
2. Memoriile unei Gheise ~ Era de asteptat sa fie in topul filmelor mele printre primele locuri. Un film bun care mi-a placut si m-a facut sa vreau sa citesc si cartea [din care mai am putin si termin xD ]. Povestea lui Chiyo m-a impresionat si chiar doream sa se intoarca la Presedinte iar Hatsumomo chiar a jucat bine rolul de bad girl.
3. Razboiul stelelor ~ Eh, vechea obsesie. Era si normal sa-l mentionez mai ales ca a fost, este si va fi preferatul meu. Am vazut toate partile [ unele chiar de mai multe ori xD ] iar Yuda mi s-a parut un personaj simpatic.
4. Piratii din Caraibe ~ Un film care mi-a placut cu adevarat. Jack Sparaow mi sa parut cel mai bun personaj mai ales ca a fost interpretat de Johnny Deep xD Am vazut aproape toata seria cu exceptia unei parti :3
5. Iluzionistul ~ Cat de mult mi-a placut acest film xD Chiar m-a lasat cu sufletul la gura si nici nu ma asteptam sa se sfarseasca asa.
6. Harry Poter ~ Pur si simplu ador HP si toate filmele. Am fost captivata de magia, de povestile care apareau in fiecare film si de efectele speciale. Am inceput sa citesc si cartile [ deja am imprumutat una de la un coleg ] si cred ca HP va ramane multa vreme in top.
7. Hellboy ~ Un alt film care mi-a placut. Ron Perlman [ alt actor preferat de-al meu :3 ] a jucat foarte bine rolul lui Hellboy si m-a intristat moartea batranului :[ [/center]
Cam atat...

[Imagine: L22_1057.gif]

Looking at the endless waving sea
The echoing thought does not come true.
If we meet, i wonder if this darkness will clear up
Continuing to sing the desire for the far land.


#12
1.Schindler's List - cu siguranta cel mai bun film regizat de Spielberg ,Schlinder , un afemeiat si un profitor ,care a salvat mai bine de 1100 everei in timpul holocaustului si a carui singur regret e ca nu si-a folosit si ultimul ban pentru a salva si alte vietii.
2.Hachiko: A Dog's Story - cel mai bun film din 2009 dupa parerea mea
3.Atunci i-am condamnat pe toţi la moarte
4.Blow - povestea lui George Jung, m-a impresionat mult finalul
"Deci in final, a meritat?
Ce schimbata si ireparabila a devenit viata mea.
Mereu este ultima zi din vara, iar eu sunt lasat afara in frig...si nu exista usa sa intru inauntru.
Va garantez, ca mi-am primit pedeapsa cu varf si indesat.
Viata trece pe langa majoritatea oamenilor in timp ce acestia isi fac planuri marete.
In viata mea, am lasat parti din inima aici si acolo...si acum nu mi-a mai ramas destula inima sa ma tina in viata.
Dar zambesc totusi, stiind ca ambitia mea...a intrecut cu mult talentul meu."
5.The Libertine
6.The Godfather
7.Matrix(toate partile) i mean,cui nu-i place Matrix
8.Aliens XD
9.The Lake House
10.Constantine
Ar mai fi multe ,dar topul e doar de 10
"I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best." Marylin Monroe

#13
Topul meu:
4

1.Secretul unei morti stranii-in acest film este vorba de o fata de 16-17 ani care intr-o seara la un party in padure(luase masina mamei ei sa ajunga desi nu avea permis) vazusese din tufisuri ca 2 baieti incercau sa faca glume proaste cu un tip.Acestia l-au impins(asta da gluma) de pe o stanca.Alex si-a priedut echilibrul si a cazut in gol ,decedand.Cei 2 au filmat totul crezand ca nu va iesi asa.Au zarit-o pe fata in tufis si de aici incep multe peripetii pentru ea.
Va recomand filul pentru ca este un film care merita vazut.
2.Blestemul
In acest film actiunea se petrece in Japonia.(se spune ca daca in Japonia cineva moare intr-o casa si spiritul e nelinistit fantoma se razbuna pe toti ce intra in casa)Eu am vazut filmul cu lumina aprinsa (mai era si zi) pentru ca m-am speriat la culme4.O dadaca cam de max 20 de ani cred avea grija de un baietel .Cand a descoperit ce se intampla spiritul se tinea dupa ea.Cand facea dus mainile lui ii apareau in cap si o trageau de par...la scoala o urmarea o pisica ca un fel de baiat mic cu ochii rosii si parul slinos) si tot asa...La incendiul din casa respectiva(unde era dadaca) prietneul ei a murit iar ea a scapat ca prin minune.La spital cand statea langa trupul neinsufletit al iubitului fantoma a intrat in acesta pt cateva clipe.Se ridica in picioare speriata si in spatele ei apare spiritul...(nu inteleg de ce se termina asa filmul ...dar e cam horror)21 voi incerca sa il vad din nou.
3.Ascunzatoarea- este vorba de o femeie careia ii moare sotul.
4.Jocurile mintiiSe muta din oras.Isi gaseste o casa(pentru ea perfecta-semana cu un conac ,dar fusese un orfelinat pentru fete de care aveau grija maicutele) pentru a deschide un restaurant italienesc.Observa ca in casa erau chestii foarte neobisnuite.Descopera ca prin peretii casei umflau(ciudat)2 fete 21 in fine una dintre ele o tinea in sac pe cealalta pt ca era moarta.Cea vie era rahitica...cu parul gri slinos si era mai mult os (nici macar piele si os).Acestea omorasera 2 maicute cu mult timp in urma.In final casa se demoleaza dupa multe nenorociri si ...nici urma de cele 2 fete
5.Viata de liceu este o super comedie.Este vorba de liceenii americani (e un film care merica vazut)
6.Vacanta in Europa-un tip alearga nebun prin toata Europa pentru a-si gasi iubita.Este foarte haios filmul 21
Cei doi îsi scriu de ani buni, împartasindu-si toate detaliile vietii lor. Cand Mieke ii propune sa se întalneasca fata in fata, Scotty se sperie, crezand ca acesta îi face avansuri. Spre nenorocul sau, ceea ce nu stie Scotty este faptul ca în germana, Mieke este nume de fata. In cele din urma, tanarul isi da seama ca este vorba despre o persoana de sex feminin, dar adolescenta isi stersese contul de mail din dorinta de a întrerupe orice legatura cu Scotty. Simtind că Mieke ar putea fi fata visurilor sale, adolescentul hotaraste sa plece impreuna cu prietenii sai în Europa. Odată ajunsi la destinatie, tinerii realizeaza ca aceasta va fi cu siguranta vacanaa vietii lor.
7.Liceenii-cred ca l-ati vazut cu totii3
8.Spionii in vacanta -o adevarata comedie.21 Sot si sotie care merg in vacanta ,dar sunt si spioni.Au un fel de a fi hazliu21 si cand sunt impericol improvizeaza astfel incat21 totul in jurul lor se intoarce cu fundul in sus(scz pt limbaj)
9.Dracula si pocalul blestemat este ovrba de o fata transformata in vapir.Se indragosteste de un muritor,dar nu il transforma si pe acesta,in final fata murind(trec prin multe peripetii impreuna)
10.Drumul oaselor este un film romanesc in care joaca Florin Piersic
Daca o pasarica ti-a soptit ceva, inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

#14
1.Girl, interrupted - mi-a plăcut foarte mult acţiunea şi povestea în general.+ că personajul principal este super hot (dar evident şi Angelina arată grozav aici).Îmi place atitudinea Sussanei, dar nu prea a Lisei, deşi este foarte hot şi a jucat excelent rolul ei de 'bitchy girl'.
2.Quills - personajele sunt ok, acţiunea la fel.Ceea ce ador este timpul în care se petrece actiunea, mai exact în 1790 în Paris.Nu credeam că la vremea aia se gândeau aşa de mult la sex (este vorba despre marchizul de Sade).
3.Hachiko - A Dog's Story - filmul a fost grozav, m-a impresionat până la lacrimi, muuulte lacrimi.21 Nu credeam că o să mai plâng vreodată la filme aşa (încă îmi aduc aminte cât am plâns la King Kong într-a cincea, dar la aproape 15 ani să mai plâng la un nenorocit de film ?! -patetic)

În rest, le voi înşira, nu le mai comentez că nu mai am chef.

4.Gia
5.Remember Me
6.Paranormal Activity
7.The ring (1 ÅŸi 2 la fel)
8.V de la Vendetta
9.Lost and Delirious
10.A walk to remember
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#15
1. Constantine.
Keanu Reeves spune totul. Dar nu e doar din cauza lui, nu doar din pricina faptului că joacă în film îmi place, ci pentru că ideea este genială, acţiunea perfectă, atmosfera captivantă. TOtul mi-a plăpcut la filmul acesta, de la actori şi personaje până la idee şi grafică. Ştiu că a apărut acum vreo 5 ani dar eu nu l-am văzut decât acum câteva luni, acum un an poate. Pentru că... Eh, ei bine, nu prea văd filmele atunci când apar. Şi am fost plăcut surprinsă de acest film şi mai cu seamă de actorul Keanu Reeves, gosh. Nu îmi venea să cred că exista un film atât de bestial şi eu nu îl văzusem. Am rămas profund impresionată.
2. The Illusionist.
Ştiu că şi acest film a apărut acum multă vreme dar eu tot de curând l-am văzut şi pe acesta, ş imi-a plăcut la nebunie. Ideea în principal şi actorul protagonist, deşi nu îmi amintesc numele său. Pur şi simplu m-a captivat ideea, absolut genială. Filmul a avut câteva scăpări ici-colo dar nu au fost prea vizibile sau notabile, principalul a ieşit bestial, o atmosferă perfectă pentru genul acela de film şi şi-a păstrat aura misterioasă până la final, deşi mi-ar fi plăcut ceva gen sadic-tragic, probabil nu s-ar mai fi potrivit cu restul filmului : ))
3. V for Vendetta.
Filmul acesta l-am văzut acum trei zile, sau aşa ceva. Nici nu ştiu când a apărut şi ca să fiu sinceră nici nu mă interesează, pur şi simplu a fost minunat. IDEEA, cu ea încep pt că a fost mai mult decât genială, concepută extraordinar şi pusă în practică pe măsură. Nu am văzut prea multe scăpări, poate doar aceea că în unele privinţe totul părea cam grăbit şi trebuia să fi atent la ceea ce se întâmpla ca să prinzi esenţialul. Dar asta nu era chiar o scăpare, necesita atenţia şi când te uiţi la un film, trebuie să fii atent. Pe mine m-a captivat, pur şi simplu nu îmi mai puteam lua ochii de la monitor şi actorii au avut o prestaţie excelentă.
4. Jane.
Cu Anne Hatteway şi James McAway, am fost total vrăjită de acest film. Schimbam programele şi am dat de el pe undeva, într-o seară când eram deprimată tare din cauza unor anumite motive. L-am văzut cap-coadă şi m-a cutremurat. A fost excepţional şi astfel m-a făcut să prind un fel de interes faţă de autoarea Jane Austen şi Mândrie şi prejudecată, pe care vreau s-o citesc. În orice caz, actorii au jucat minunat. Nu ştiu cât a făcut ideea pt. mine dar actorii m-au cucerit. Anne Hatteway mi-a plăcut dintotedeauna şi o consider o actriţă foarte talentată şi frumoasă şi acest rol mi s-a părut perfect pt ea şi mai mult... a fost chimia dintre ea şi James, prea sesizabilă. Când mă uitam la tipul ăla, mi se înmuia inima, aveam impresia că mă îndrăgostesc şi parcă simţeam tot ce simte ea. Şi personajul ei, l-am admirat profund. Adică, pe Jane am admirat-o foarte mult. La final am început să plâng, nu m-am putut abţine, lacrimile curgeau şi eu nu le puteam opri. Suspinam mai mult. Foarte frumos filmul.
5. The Lake House.
Alt film cu Keanu Reeves şi cu Sandra Bullock de această dată, o altă actriţă ce îmi place. Nu sunt prea potriviţi unul pt. celălalt şi niciun moment din film nu mi s-a părut că s-ar potrivi. Totuşi, este un film psihologic foarte bun, cu o idee şi o acţiune genială, plăcută, interesantă şi captivantă, de ce nu?! Prima dată încercam să mă prind care era faza cu anii şi nu pricepeam, în primele minute nu înţelegeam şi nu puteam eu pricepe care era toată faza, apoi când mi-am dat seama parcă mi s-a aprins un beculeţ şi nu mă mai puteam mişca din faţa televizorului : )) a fost foarte tare filmul, cu un final pe măsura conţinutului. Frumos. Doar că nu exista nicio chimie între actori, ca şi cuplu vreau să spun.
6. Weekend cu mama.
Cine ar fi crezut că o să îmi placă mie vreodată un film românesc? Eu nu! Cred că e de mult apărut filmul acesta, nu prea ştiu sigur dar cred că aşa se numeşte. Numai că eu acum câteva zile l-am văzut şi am rămas... Impresionată. Impresioantă pt. faptul că nu aş fi crezut să avem un film atât de bun, românesc. Chiar mi-a plăcut. Adela POpescu? No way, aş fi spus, şi totuşi a avut o prestaţie destul de frumoasă în film. Nu pot spune că a fost cine ştie ce capodoperă, operă de artă dar am fost aşa de surprinsă încât am realizat că îmi place foarte tare filmul. Mai ales din cauza finalului, este bestial. Nu mă aşteptam şi chiar mă bucur că s-a terminat aşa. O adevărată .... tragedie. Like it.
7. Remember me.
Frumos film. Nu mi-l imaginam pe Robet Pattinson un altul decât Edward din Twilight sau Cedric din H.P. Şi totuşi, a fost posibil. Nu ştiu ce să spun de prestaţia actorilor, în principiu mi-a plăcut. Şi dacă era ideea ca Robert să pară un om nebun, a cărui minte nu mai era în cap sau ceva asemănnător, să dea impresia de geniu nebun ,sau ceva pe acolo, plin de sentimente pe care nu le mai putea controla, atunci a reuşit. Ideea filmului e foarte frumoasă, unii au spus că s-au plictisit dar finalul merită. Eu cred că tot filmul merită, cel puţin mie mi-a plăcut. şi, într-adevăr, are un final bestil, absolut.
8. Harry Potter.
Aici includ toate filmele ce au apărut din această serie pe care le-am văzut. Pur şi simplu minunate. Nu cred că o să existe o vreme că nu or să îmi mai placă filmele astea. Chiar de curând am revăzut H.P şi prisonierul din Azkaban şi nu m-am plictisit deloc deşi ştiam ce se întâmpla, mi-a plăcut la nebunie. Nu ştiu dacă am vreun favorit, dintre toate filmele, toate mi-au plăcut şi încă îmi plac şi Daniel Radclife îl joacă excepţional pe H.P. E pur şi simplu o capodoperă, trebuie să o recnosc.
9. The Lord of the Rings.
Este o a doua serie pe care o voi iubi, probabil, toată viaţa. Cele trei filme îmi plac la nebunie, Orlando Bloom îmi place la nebunie şi seria mi se pare fascinantă.
10. Van Wilder.
Văzut de curând : )) am râs o grămadă şi un sfat : încercaţi să nu mâncaţi când vă uitaţi la filmul acesta : )). Nu mi-a plăcut de actorul ce l-a jucat pe Van Wilder, personajul principal. Mi se părea prea fals şi nu putea să intre cum trebuie în pielea personajului dar bine că nu asta era ideea propriu zisă a filmului căci în rest a fost foarte reuşit. Cum am mai spus, am râs o grămadă.

#16
2.Blestemul
In acest film actiunea se petrece in Japonia.(se spune ca daca in Japonia cineva moare intr-o casa si spiritul e nelinistit fantoma se razbuna pe toti ce intra in casa)Eu am vazut filmul cu lumina aprinsa (mai era si zi) pentru ca m-am speriat la culme.O dadaca cam de max 20 de ani cred avea grija de un baietel .Cand a descoperit ce se intampla spiritul se tinea dupa ea.Cand facea dus mainile lui ii apareau in cap si o trageau de par...la scoala o urmarea o pisica ca un fel de baiat mic cu ochii rosii si parul slinos) si tot asa...La incendiul din casa respectiva(unde era dadaca) prietneul ei a murit iar ea a scapat ca prin minune.La spital cand statea langa trupul neinsufletit al iubitului fantoma a intrat in acesta pt cateva clipe.Se ridica in picioare speriata si in spatele ei apare spiritul...(nu inteleg de ce se termina asa filmul ...dar e cam horror) voi incerca sa il vad din nou.

IloveYuki : As putea jura ca acel film se mai numeste si "The Grudge".Am vazut filmul acela si sa stii ca exista partea 1,2 si 3.Nu-ti recomand sa te uiti la partea a treia.Acolo,cele 3 fete care au intrat in casa aceea bantuita se muta din oras(cred).Sunt casatorite,bla,bla,bla.Dar spiritul acela merge oriunde si pe prima fata (nu mai stiu cum se numea) o ucide unul si ea devine o fantoma ( efectele speciala si faza cu sangele au fost oribile ) Oricum,scapa doar fata blonda fiindca o fetita bea nu stiu ce sange de la un ritual,dar oare se termina asa filmul???????
M-am uitat la reclama si nu vreau sa ma ating de ultima parte.Dar revenind la subiect :
Filmele mele preferate sunt :

1. The Grudge (horror) part. 1,2,3
2. The lord of the rings part. 1,2,3
3. Harry Potter part. 1,2,3,4,5,6(si 7 apare incurand)
4.Hannah Montana the movie (nu intrebati)
5. Star Wars
5.Good boy
etc.(ma doare mana sa mai scriu)
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#17
Let's see.

1. Lord of the rings ( I , II și III ) : Pur și simplu ador filmele astea. Nu a fost vreun film pe care să-l văd de 21 de ori și să tot să vreau să-l văd din nou. M-a pasionat povestea și pur și simplu i-am adorat pe Legolas, Aragorn și Gimli. Plus că muream de râs când apăreau micile cerți dintre Legolas și Gimli. Geniale sunt filmele !

2. Alice in Wonderland ( 2010 ) : Pff, filmul ăsta mi-a plăcut muuult mai mult decât cartea. Pur și simplu a fost genial. De fapt, mi-a plăcut mult povestea și cum a fost regizat. Nu trebuie să mai precizez că mi-a plăcut la nebunie Pălărierul Nebun, că am râs de n-am mai putut de Regina Roșie și că mi-a plăcut pisica de C nu știu cum.

3. Titanic : Pff, am râs la el de-am murit. Bine , bine, poate veți spune că sunt un insensibil, dar l-am văzut de patru ori, iar ultima dată în excursie. Ei bine, cum să nu râzi când eram toți la grămadă într-o cameră, uitându-ne la laptop. Finalul a fost genial. Am râs de am murit. : )) Eu dădeam cu pumnul într-o pernă și urlam : „Jake! Jake! Jake, nesimțitule, trezește-te!”, iar un coleg urla la mine să nu mai fac mișto că e tragic ( plângea ). Oricum, chiar mi-a plăcut.


4. Pirații din Caraibe ( I, II, III și IV ) : Geniale filme ! Pur și simplu minunate. Mi-au plăcut la nebunie și le-am savurat pe deplin. În plus, în ele joacă doi actori pe care-i ador: Jonny Depp și Orlando Bloom.

5. 2012 : Tragiiic ! Mi-au plăcut extem de mult efectele și cum se „prăbușeau” diferitele monumente . Chiar frumos.

6. Avatar : Povestea nu mi-a plăcut prea mult. Prea epic. Dar, totuși, mi-a plăcut foarte mult cum a fost realizat în 3D.

7. Knight and Day ( Întâlnire explozivă ) : Tare amuzant. Chiar genial. Am râs de am murit când l-am văzut. Doamne, sala de cinema era plină , iar hohotele mele de râs răsunau în ea : )) .

8. Inception : Chiar frumos. Mi-au plăcut mult efectele și ideea a fost tare mișto.

9. The Last Airbender ( Ultimul războinic al aerului ) : Mișto. Mi-a plăcut povestea. A fost chiar interesant și l-aș mai vedea încă o dată.

10. Karate Kid și Salt ( nu mă pot hotărî ) : Amândouă au fost frumoase și mi-au plăcut. Au fost destul mișto.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#18
1. L Change The World : mi-a placut cum a reusit L sa faca cazul cu virusul ce distrgea omenirea avand doar cateva zile la dispozitie, parca vreo 15 zile din cauza ca sia scris numele in Death Note inainte.
2. Death Note : The Last Name: aici mi-a placut totul mai ales cat de destepti erau amandoi dar L mai destept chiar daca pierdea la sah. 4
3. Death Note Movie: daca e al doilea film sa fie si primu nu?!!
4. Starstruck: in traducere "Intalnire cu un star" mi-a placut mai ales muzica si a fost amuzant la sfarsit cand canta Stubby [parca asa il chema] si dansa ciudat 21, la un moment dat sia dat mana prin parul care nu il are 21, sau cand a venit Christopher Wilde sa ii cante Jessicai care dupa aia zice Jess: "Ai venit pana aici doar ca sa iti ceri scuze?", chris: Da!...Adica nu, nu !, e mai amuzant in film.
5. Black Night: un negru se intoarce in timp cazand in lac si e un film amuzant, ii invata pe cei de atunci melodii rap si dansuri moderne, dezvirgineaza printesa si nu mai are voe sa se marite si altele.
6. This Is It: ultimele repetitii ale lui Michael Jackson, imi place muzica lui.
7. Camp Rock 2: The Final Jam: mi se pare mai tare ca primul film.
8. Camp Rock: din acest prim film miau placut mai mult melodiile.
9. Street Fighter: The Legend of Chun-Li: foarte tare filmul, actiune totala si miscari zoper.
10. X-Men Origins: Wolverine: mi-a placut filmul si am jucat si pe PS2.
-----------------------------------------------------------------
[Imagine: silviussj5.png]
-----------------------------------------------------------------

#19
1. Johnny Got His Gun
Când o să văd un film trecut de 2008 care va atinge măcar unghiile picioarelor acestui film, atunci o să mă înec în extraveral.
Pentru cei care nu l-au văzut, sau l-au văzut şi nu l-au înţeles, este vorba despre soldaţi(i) care sunt închişi în ei, fără ajutor, fără nimic. Singuri

2. A Very Long Engagement
Nu sunt un fan al filmelor lui Audrey Tatou, dar poveste ÅŸi personajele sunt foarte bune.
Watch it.

3. Begotten
-

4. Nowhere Boy
It's John Fucking Lennon. C'mon.

5. Across the Universe
Singurul musical pe care l-am văzut şi singurul pe care-l voi vedea. L-am văzut pentru că se învârte în jurul hit-urilor celor de la Beatles. Măcar unele scene de musical sunt mai "mascate". Good thing for my eye. Acţiunea bună. Interpretările pe măsură. Doar câteva scene m-au enervat şi am dat skip

6. Sugar and Spice
Yet Japs don't make such bad movies. Filmul s-a axat şi pe alte probleme înafară de iubire. Mi-a plăcut că au integrat şi americanizarea japonezilor şi absurdul capitalismului.

7. Nuntă Mută
Filmele româneşti sunt printre cele mai bune. Comedie/Drama/Psihologic. Good mix.

8. Blow
Documentar despre popularizarea drogurilor mai uÅŸoare.

9. Two Lovers
Nu foarte bun, dar destul de bun să intre în top 10-ul unui pretenţios. Mi-a plăcut că au arătat că poţi iubi un nebun sinucigaş. Tipul oricât de "nebun sinucigaş" a fost făcut de regizori, tot s-a încurcat cu 2 fete.

10. Harold and Kumar 2
Singura comedie care mi-a plăcut.
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#20
Pai, imi plac foarte multe filme si imi e cam greu sa fac un top 10 :]] Chiar imi plac prea multe filme.

1. A walk to remember
[Imagine: awalktoremembericon.gif]
Nu stiu exact daca acesta este primul in lista mea O_O Insa l-am pus aici, deoarece este singurul care l-am urmarit de sase ori, fara sa ma plictisesc :]] Imi place la nebunie povestea, este incredibil de trista si este filmul la care am plans cel mai mult, dupa ce tipa ii spusese baiatului ca are leucemie. Sincer, fazele de acolo pana la final au fost extrem de emotionante. Am plans al naibii de mult, lol :]] De fiecare data cand l-am vazut, mi-au dat lacrimile .__.

2. Hachiko
[Imagine: hachiko1.png]
Ok, povestea e mai mult decat originala. Faptul ca acel caine si-a asteptat stapanul 9 ani dupa ce acesta a murit pur si simplu m-a lasat masca ! Este o poveste reala si chiar m-a uimit foarte mult. Am vazut filmul asta in clasa cu colegii, la ora de dirigentie. Tin minte ca toti plangeam :]] A fost extrem de emotionant, mai ales cand il vedeam pe Hachi stand in fata garii, asteptandu-si stapanul. Nu s-a impacat niciodata cu ideea ca acesta a murit T_T.

3. The Sorcerer's Apprentice
Cat am ras eu la filmul asta, doamne =]] Mi-a placut la nebunie ! Nicholas Cage e genial, din toate punctele de vedere. Rolul i s-a potrivit la perfectie. Mi-a placut filmul, a avut de toate : comedie, actiune, aventura, fantasy si ceva romanta. Chiar a fost un film bun, am vorbit despre el si la tema de la romana. L-am vazut de doua ori, daca nu ma insel.

4. The lord of the rings
[Imagine: LordoftheRings5.png]
Doamne, filmul asta il urmaresc inca de cand aveam sase-sapte ani, parca o_O In fiecare an cand il dau la televizor ma uit la el, lol :]] Imi place foarte mult si nu m-am plictisit niciodata de el. E genial! Ador actorii, sunt cu totii extrem de amuzanti, au ceva aparte :]] Cred ca stiu fiecare faza/replica pe de rost, insa nu ma satur niciodata de LOTR xD.

5. The Hangover (1, 2)
[Imagine: iconhangover.jpg]
Comedia mea preferata la momentul respectiv ! Ador Marea Mahmureala din toate punctele de vedere =]] Nu cred ca a existat comedie la care sa rad atat de mult. Am mers la baie de cateva ori xD. Am revazut filmele de vreo trei ori si nu m-am plictisit de ele. Imi plac absolut toti actorii, mai ales pe Zach il ador :]] Cum umbla cu burta aia pe afara si merge cateodata ca o femeie :]] E genial tipul. Si de Chow mi-a placut extrem de mult, mai ales in cel de-al doilea film.

6. Push
[Imagine: Push_1238347684_2009.jpg]
Am adorat filmul din primul minut. Il am in calculator si cred ca l-am vazut de vreo patru ori. M-a captivat intr-un mod deosebit. Chris Evans este unul dintre actorii mei preferati, am vazut o groaza de filme cu el, iar Push se enumera printre cele mai bune filme. Povestea este originala, iar actiunea te tine in suspans pana la final. Mi-a placut idea, puterile pe care le detineau toti, in special tipa aceea de 13 ani parca, Cassey o chema? Putea vedea viitorul, ceea ce mi se pare genial. Ii adoram desenele, desi pareau facute de un copil de cinci ani xD.

7. 8 Mile
[Imagine: EMINEMICON1.jpg]
Iubesc filmul ! L-am vazut acum foarte mult timp, iar anul asta l-am revazut. Mi-a placut extrem de mult, mai ales ca a jucat Eminem in el. Sincer, nu isi merita altcineva locul acolo. Povestea este plina de mesaje, lectii de viata. Mi-a placut rolul pe care l-a avut Eminem, joaca extrem de bine. M-a enervat tipa aia, iubita lui care l-a inselat -_-" Bitch ! Nu merita acest lucru, trebuie sa fi proasta sa il inseli o_o Si masa era putin dusa cu pluta, mai ales cand vorbea cu el despre vecinul ala :]]

8. Not another teen movie
[Imagine: 6216v1not_another_teen_1png.jpg]
God, iubesc filmul :]] E cu Chris Evans si nu mi-am imaginat vreodata ca tipul poate fi atat de amuzant :]] Il ador xD Filmul a fost penibil ! Nu am mai vazut atat de multe faze comice. Chiar daca e situat aici pe locul 8, imi place mai mult de atat. Mi-a placut la nebunie faza cu "Excrements" =]] Lol, cum profesorul ala tipa la elevi si s-a prabusit tavanul cu femeia aceea pe wc si ceilalti adolescenti =]]] Si porcul ala ciudat O___O Si tipul ala care aplauda asa din senin si toata lumea se holba la el :]] Si cum as putea uita de antrenorul ala handicapat, atat de dur xD. Nu ii pasa ca jucatorii erau accidentati xD. Si scuipa mereu.

9. Piratii din Caraibe
[Imagine: 13644096CABEE6WY.png]
Ador toate cele patru filme. Mi-au placut la nebunie si tare mult imi doresc sa mai apara unul :]] Johnny Deep este un actor genial, din toate punctele de vedere. Se enumera printre preferatii mei, iar rolul din Piratii din Caraibe i se potriveste, nu gluma. Este atat de comic si atat de nebun :]] Am revazut de mai multe ori fileme, m-au impresionat foarte mult.

10. Dumnezeu pentru o zi/ Easy A/One missed call/ Love and other drugs/ The dilemma/ The Notebook/ My sassy girl/ He's just not that into you etc.
Da, mi-au placut toate la fel de mult si nu stiam care sa se afle pe locul 10 :]] Cum am mai zis, imi plac foarte multe filme si imi este greu sa fac un top cu ele ._.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce apreciem in filme? CyBeR 7 6.638 28-02-2013, 01:48 PM
Ultimul răspuns: Fiction
  Top 5 filme Horror Kira-chan 16 12.744 03-08-2012, 01:31 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Recomanda filme Yondaime 21 19.264 08-03-2012, 07:38 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Filme cu vampiri ~_~MeLoDy~_~ 4 5.876 27-01-2012, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Mao.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)