Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 10 cele mai bune filme

#1
Aici veti posta primele 10 filme in topul vostru.Al meu suna cam asa:
1)The lord of the rings(I,II,III)
2)Only the Strong(Legea Junglei)
3)Titanic
4)Ice Age(I,II)
5)Demonul Sufletului
6)The best of the best(I,II)
7)Mumia(I,II)
8)Razboiul Lumilor
9)Blood Sport(I,II)
10)Alien
Toti cei care au postat aici sunt rugati sa posteze si niste argumnte posturilor lor .
ToRnAdO
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
1)Monstrul-o poveste japoneza sau chineza (nuj sigur) dar totul se invarte in jurul unui vanzator la care un peste extra mare cu multe picioare ii fura fata.mi-a placut mult filmul
2)what a girl wants?-un film cu mel gipson(preferatul meu) foarte funny si merita vazut
3)lord of the rings(toate seriile)-da,o poveste reusita.mi-a placut foArte mult
4)halloween resurrection-foarte horror.desi dureaza 2 ore l-am vazut in 2 zile de frica
5)batman begins-imi place filmul si sper sa faca o continuare
6)superman retuns-brandon routh arata super in film desi asazisa lois lane lasa de dorit
7)inside the osmonds-nu am ascultat multe piese deale lor dar filmul e fain.joel berti avea o frizura tare21
8)anul fara mos craciun-2 spiridusi pierd un ren si mosul pierde la randul lui spiridusi,...21
9)pantera roz-nu e nevoie de comentariu 21
10)sa dansati bine-e cu antonio banderas .si am mai vazut cateva staruri pe acolo
gata 10
o.o" wot

#3
1.American History X - Edward Norton intr-o poveste exceptionala despre rasismul din Statele Unite ale Americii. As putea spune foarte multe despre acest film, insa va las pe voi sa il vedeti in cazul in care acest nu lucru nu s-a intamplat deja.

2.Shawshank Redemption - Inca un film de exceptie, povestea principala are loc intr-o inchisoare din SUA.

3.American Beauty - Oscar pentru film,regizor,actor principal si scenariu. Cred ca am zis mai tot deja. Un film despre un barbat care ajuns la varsta de 40 de ani isi aduce aminte de vremurile tineretii si cauta sa schimbe viata monotona pe care a ajuns sa o traiasca.

4.Into the Wild - Film despre un tanar care dupa ce termina liceul se hotaraste sa-si doneze banii stransi pentru facultate si sa plece de unul singur intr-o calatorie prin SUA fara a zice o vorba parintilor inainte.

5.City of God - Film brazilian in care personajul principal este un tanar fotograf. Filmul are la baza luptele pentru suprematie in "Orasul lui Dumnezeu" dintre bande.

6.Requiem for a Dream - Povestea filmului se invarte in jurul a 4 personaje si a ceea ce patesc ele din cauza dependentei de droguri.

7.Lista lui Schindler - Film a carui actiune are loc in cel de-al doilea razboi mondial si are ca protagonist un neamt ce ajuta multi evrei sa supravietuiasca acestui razboi. Povestea este bazata pe un fapt real.

8.Zbor deasupra unui cuib de cuci - Oscar pentru actor si actrita in rol principal, film, regizor si scenariu. Personajul principal al acestui film (Jack Nicholson) este obligat sa se interneze intr-un azil pentru oameni cu afectiuni psihice datorita comportamentului sau agresiv.

9.The Godfather - Nu mai are sens sa enumar oscarurile...Capodopera a cinematografiei si cred ca mai toti ati auzit macar de acest film.

10.Goodfelas - Un alt film despre lumea mafiota din Statele Unite.

Si alte filme care ar mai putea fi in top: Pulp Fiction, Memoires of a geisha, Crash, Million Dollar Baby, The Usual Suspects, Fight Club, Seven, Dr. Strangelove, Lawrence of Arabia, A clockwork orange, Leon, Taxi Driver, Forrest Gump, The Lives of Others, El laberinto del fauno si altele...cam greu sa mi le aduc aminte pe toate.

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#4
1.Batman The Dark Knight,sincer prima oara cand am auzit ca a aparut am zis ca e o porcarie...ceva de genu lu ala cu robin...dar la insistentele unui prieten lam vazut si filmu e pur si simplu genial.

2. Saw,1,2,3,4. Mi sa parut un film horror ceva mai special...cu ceva in plus fata de celelalte.

3. Death Note,Death Note last Name,Death Note L Changes the World...mi sau parut foarte bine realizate...chiar daca unele lucururi nu sunt la locul lor.

4. White Chicks,vorba de 2 negri care se deghizeaza in 2 fete celebre...albe...si va dati voi ce poate iesi...ei sunt negri si fetele sunt din inalta societate si cu fite...sa zic asa....

4. Keith,unii zic ca e un fel de A walk To remeber...leam vazut pe amandoua si nu mi se pare..orcum genial filmul.

5. Constantine,ce pot zice...foarte foarte foarte frumos filmu

6. Matrix...pff...ce mia placut cand eram mic...

7. Spider-Man...eram obsedat intrun timp21)

8. Jeepres Creepers mia placut ca nu e ca restul filmelor horror,actorii principali scapa la urma...la asta...cineva nu a mai scapat21)

9. Freddy vs Jason parca se numea...amandoua miau placut...a fost ceva aparte cu filmu ala...

10. The One parca se numeste..cu Jet Li,cand is mai multe dimensiuni..si ceva de genu21
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#5
Bon...topul meu este cam schimbat.
1)Corbul>dupa mine...cel mai tare film..si ramane preferatul meu.Mi se pare foarte tare ideea.El moare...si la un an este inviat de un corb pentru a se razbuna pe cei care i-au ucis prietena si pe el.
2)Corbul:Mantuirea>la fel ca primul,doar ca de data asta,personajul principal este acuzat de o crima pe care nu a comins-o si ucis pe scaunul electric.Dar cu ajutorul unui corb se reintoarce pentru a pune la punct lucrurile nerezolvate.
3)Corbul:Razbunarea>eh...aici...as avea de spus multe.Jamie(parca asa il chema) si ibuita lui sunt ucisi de niste tipi intr-un ritual satanic.Doar ca el reinvie si vrea sa ii cuida pe cei care l-au ucis pe el si prietena lui.De fiecare data cand ajunge fata in fata cu unul dintre cei care au luat parte la uciderea lor spune:Caut doua vieti si doi ochi albastri superbi.Iubesc replica asta.
4)Azumi>este un film jap.Samurai...sange...razbunari si multe chestii de acest gen.Plus...era sa uit,un tip kawaii dar cu probleme la mansarda.
5)Al saptelea manuscris>prima oara nu mi s-a parut cine stie ce...dar pe parcurs ce povestea era aprofundata,devenea din ce in ce mai interesant.Sfarsitul mi-a placut,cand au aparut adevaratii parinti ai pustiului(am uitat cum il cheama).
6)Absent Nemotivat>filmul asta e fara cuvinte.Chiar nu pot sa spun nik despre el.
7)Pe gheata subtire>l-am vazut de...4 ori si tot nu ma satur de el!
8)Al cincilea element>grafica buna,poveste tare,actori incredibili.Ar mai trebui sa fie ceva care sa completeze acest film?Nu cred.
9)HellBoy 2>omg...cat de tare.Bine...exculzand faptul ca HellBoy(interpretat de Ron Perlman..parca)...filmul este plin de actiune.Exact cum imi place mie.
10)A 13-a Fantoma>bun..pe mine filmul asta m-a speriat.Fantomele alea aratau chiar...aiurea!Si modul cum a murit avocatul...mi se face pielea de gaina21.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#6
Pai ar fi cam asa:

Numarul 23 - prizonier intr-o sumbra obsesie cu numarul 23, Walter Sparrow (Jim Carrey) isi schimba viata intr-un infern de tortura psihologica care ar putea sa duca la moartea sa precum si la moartea celor dragi. Stimulat de un roman misterios, Numarul 23, pe care nu indrazneste sa-l lase din mana, Walter este fortat sa dezvaluie secretele trecutului sau inainte ca el sa-si poata continua viata cu sotia sa, Agatha (Virginia Madsen), si fiul adolescent Robin (Logan Lerman).
Cubul - Un grup de oameni se trezesc prinsi intr-un labirint urias format din cuburi. Ei trebuie sa lucreze impreuna pentru a reusi sa descopere misterul labirintul, din care se poate iesi dupa un calcul matematic foarte complicat. Pericolul insa ii pandeste la fiece pas fiecare cub avand un secret mortal.
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) - Atunci cand tanara Sophie il intalneste pe frumosul, stilatul, dar ineficientul vrajitor Howl, ea este vazuta de Vrajitoarea Deseurilor. Geloasa, aceasta o transforma pe Sophie intr-o batrana de 90 de ani. Inca un anime al genialului Miyazaki.
Spirited Away - ntr-un peisaj colorat, populat de personaje fantasmagorice, care amintesc de personajele populare si care seduc copiii cu umor si magie, se desfasoara povestea micutei Chihiro si a familiei sale. In drum spre noua locuinta dintr-un alt oras, tatal o ia pe scurtatura, care sfarseste intr-un tunel. Ei nu stiu insa ca, odata intrati acolo, vraja si misterul vor pune stapanire pe viata lor.
Max Payne - Un agent DEA (Agentia Anti -Drog), a carui familie a fost omorata in urma unei conspiratii, si un asasin al carui scop este acela de a razbuna moartea surorii sale, sosesc impreuna in New York pentru a rezolva o serie de crime. Cei doi vor fi vanati de politie, de criminali, dar si de o corporatie necrutatoare... Filmul pastreaza stilul vizual al jocului video cu acelasi nume.
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#7
Revin cu alt top.
1)Twilight-nu stiu cum sunt cartile...insa filmul merita cu siguranta primul loc din topul meu.Mi se pare super tare...de la actori(in special Edward) pana la poveste:X
2)Fire & Ice-un film cu dragoni...nu prea as avea nimic de spus la adresa lui decat ca il ador.
3)Piratii din Caraibe:Blestemul Perlei Negre-destul de tare!Capitanu Jack Sparrow e cel mai tare21Imi place atitudinea lui.
4)Denis,pericol public-God...intodeauna am ras la filmu asta.Pustiu e chiar super tare!24.
5)Friday the 13-Omg...asta a fost printre putinele filme care m-a speriat.
6)Stiu ce ai facut asta-vara-Bun...deci nu cred ca am facut atatea crize la un filom de ceva vreme.Stiu ca in momentul in care tipa blonda era pe punctul sa fie ucisa...tot tipam sa se uite in spate(de parca ma auzea78)
7)Silent Hill-la inceput...nu prea am inteles ce se intampla in film.Eh...nici nu i-am acordat prea multa atentie.Insa pe parcurs,am inceput sa ma sperii.Fetita aia care a fost arsa pe rug era prea...aiurea!Rlly now!21
8)Anaconda 2 - Goana dupa Orhideea Blestemata-Mi se pare ca este mult mai bun decat "Anaconda".Mai multi serpi si o poveste mult mai interesanta.
9 si 10?Nu cred ca exista...
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#8
My top ^_^ .

1. Memoriile unei gheise - filmul m-a atras pur si simplu, foarte bine pus la punct, dar au omis cateva detalii din carte.
2. Titanic - povestea clasica s incitanta, fata bogata se indragosteste de baiatul sarac, iar apoi fac ce pot si pe unde apuca 15 .
3. Bride Wars - o comedie romantica care merita vazuta, am ras cu lacrimi la acest film. Doua mirese care isi fac rau una alteia, ce poate fi mai rau ? Pe deasupra ca au fost prietene in copilarie :].
4. Twilight - toata lumea a vazut acest film, eu de ce sa nu il vad ? Pai nu e cinestie ce mare capodopera, intradevar este dragut si o poveste incitanta.
5. The Grudge 1,2,3 - toate filmele le-am vazut si toate m-au facut sa tresar :X.
6. Hana Yori Dango Filmul - mi-a placut foarte mult, le-am pus la incercare iubirea si intr-un final au avut si un copil :X.
7. Satanic Sluts - am vrut sa vad in ce constra acest film. Mi-a placut intr-un fel dar m-a si desgustat :]
8. 30 Days of Night - filmul a fost foarte bun, inceput fain tot ce e nevoie dar sfasitul naspa -__-, cel mai fain a murit T^T.
9. Casa de ceara - fain filmu, mult horror, suspand si putin cam sadic dar merge .
10. Piratii din Caraibe - eh la filmu asta nu ma am ras. Foarte tare nu am ce comenta 21.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#9
5, nu 10^^'.

[center]1. Twilight ~ Filmul l-am vazut recent si mi s-a parut 0.0. Filmul este superb, cartea nu am citit-o si nici nu am de gand. Actorii mi s-au parut potriviti si au jucat foarte bine. Actiunea si povestea sunt foarte interesante. Cel mai mult mi-a placut de Edward Cullen ca si personaj si rol. Prima data mi s-a parut total wird O__O', mai ales in felul in care se comporta, but pe parcurs m-am indragostit de el @_@.
[Imagine: twilight.jpg]

2. Lord of the rings ~ Actiunea complicata si complexa, film foarte original, te acapareaza imediat + ca iubesc filmele de genul S.F. Personajul meu preferat masculin este Gandalf cel Alb [nu cel Sur ><'], practic, filmul ar fi fost mort fara acest personaj. But, trebuie sa mai adaug ca il admir si pe Sauron O___O'. Cauta inelul cu atata disperare de nu stiu cati ani. Iar ca presonaj feminim... etto, aici mi-a luat ceva timp sa ma hotarasc, but am ales-o pe Galadriel. Are atata curaj, intelepciune si iubire in ea o.<. Mi-a placut extrem de mult cum suna limba elfilor ;x. Recomad inca un Oscar O.o'.
[Imagine: lotr-fotr-boxset-1.jpg]

3. Harry Potter ~ Heh, alt film de care sunt indragostita 100%. Limba serpilor suna asa de hipnotizanta O___O... cel mai mult mi-a placut de Hermoine si Syrus. Am vazut toate filmele si una este mai buna dect decat alta^^. Povestea si actiunea filmului este O.O + ca trebuie sa zic ca iubesc efectele speciale si magia. Filmul merita toate laudele si vi-l recomand cu mare placere pentru cei care inca nu l-au vzut ><'.
[Imagine: hp2.jpg]

4. Memoriile unei gheise ~ Un film japonez superb. Mie mi-a placut extrem de mult. Viata micutei Chiyo/ Sayuri este atat de complicata si trista, dar in final totul se termina cu happy end, Sayuri se intoarce la presedinte O(@_@)O. Mi-a placut mult si de Hatsumomo, bag girl xD.
[Imagine: getimg.jpg]

5. Razboiul stelelor ~ Etto, am vazut acest film de mult timp, am vazut toate partile [normal xD] si inca mai este in topul celor 5. Filmul mi se pare si el de exceptie + ca ador titlul :3. Povestea este originala si cel mai haios personaj [ca fizic] mi s-a parut Yuda :]]. Adica este asa de mic si intelept si e foarte haios cu urechile alea O__O. Practic, ultima parte nu mi-a placut deloc... adica cel ales s-a alaturat partii rele, incurcatura and he dead x-X'... >D.
[Imagine: star5.jpg]
[/center]
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#10
*looks at the previous posts* Yay,SW fans :3
Here's my top [inca nu imi vine sa cred ca nu am trecut p'aici xD] :
1.Star Wars ~Eu zic ca merita toate laudele.De ce? In afara faptului ca sunt in general obsedata de SW [blame the games],mi-au placut foarte mult filmele datorita imaginatiei bogate a creatorului,a efectelor speciale si a felului cum joaca actorii.Uuuuh,si sa nu mai zic de acei robotei .R2-D2 is lovely XD [i still like T3-M4 and HK-47 from the games but..]
2.Harry Potter ~ *thinks hard* Mda,am fost si voi fi fana a magiei asa ca HP are un loc destul de inalt in clasamentul meu.Stiu cum imi trimiteam rudele sa imi cumpere cartile si cum le citeam pe nerasuflate.Si apoi..au aparut si filmele si am ramas uimita de cat de bine erau realizate.Plus ca povestea este chiar fascinanta...
3 . 21-Sansa vietii lui -Filmul asta l-am vazut la o colega.Tin minte ca ma opuneam vehement caci citisem pe cutie un fel de rezumat si mi se parea plictisitor.Dar apoi am intrat in actiune si nu vroiam sa se mai termine.Stiu ca retinusem deja o parte din semnele lor si ce insemna fiecare carte..Wanna go to Las Vegas ?XD
4.Desigur,Poate ca... -Pe asta l-am vazut anul trecut in Bucuresti cu o zi inainte de Otaku.[aveam de ales intre asta si 21,culmea 24] Si aici m-a fascinat povestea si cum treceau de la o chestie la alta ca in final sa ajunga la o singura tipa.Desi,sincera sa fiu deznodamantul cam era de asteptat..
5.Bride Wars ~ Stiu ca m-a amuzat teribil filmul asta cand l-am vazut la o prietena.
6.Narnia ~Am ramas dezamagita cand am aflat ca astia au inceput cu a doua carte si dupa au continuat cu a 4a carte >_> .Noroc ca mi-am cumparat toate cele 7 carti si acum stiu pe deplin povestea .
7.Camera 1408 ~Trebuia sa vad si eu un film de groaza ,nu ?=D Stiu ca pe asta l-am vazut pe YT ,calitate foarte proasta deci.Insa ,eu care credeam ca ma sperii usor am avut supriza destul de placuta sa nu am chiar nimic.Mi-a placut sirul povestii si cum regizorul a lasat 2 ending-uri.[i preffer the happy one ]
8 .Fratia pantalonilor calatori ~Cum imi cumparasem cartile,am zis sa vad si filmele ,nu?Mi-au creat o impresie placuta pana la urma si astept si al 3lea film.


Momentan atat,daca imi mai amintesc ceva revin cu un edit


IT'S YODA!!!!Not Yuda >_>
LOLNOPE



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce apreciem in filme? CyBeR 7 6.627 28-02-2013, 01:48 PM
Ultimul răspuns: Fiction
  Top 5 filme Horror Kira-chan 16 12.742 03-08-2012, 01:31 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Recomanda filme Yondaime 21 19.249 08-03-2012, 07:38 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Filme cu vampiri ~_~MeLoDy~_~ 4 5.867 27-01-2012, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Mao.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)