Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love,love,love...

#1
Dragii mei,azi m-am hotarat sa umblu la sentimentele voastre!! Azi vreau sa vorbim despre dragoste! Ce inseamna pentru voi sa iubesti? Cum definiti voi dragostea? Sa incercati sa descrieti putin senzatia avuta,atunci cand iubesti! Si sa povestiti putin despre prima voastra iubire! Nu trebuie sa intrati in detalii,doar cateva cuvinte! Parerea mea este ca,prima dragoste ar trebui sa fie cea mai frumoasa! Si sa ramana usor melancolica! Mie-mi plac foarte mult povestile de dragoste....poate pentru ca eu nu stiu sa iubesc. Eu sunt prea egoista,dar sper ca voi puteti mai mult decat mine!! Asa ca...vreau sa
invat de la voi! Si nu conteaza prea mult varsta pe care o aveti,desi sunt convinsa ca sunteti mai micuti decat mine,eu tot vreau sa va citesc povestile! Succes si spor la postat! Sper ca am reusit sa va atrag atentia!! Macar un pic!! Multi,multi pupicei!
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#2
Buna Yzzy! ^^ Imi pare bine ca am dat (mi-ai dat) aceasta postare in care vrei sa afli cum decurg marile mele iubiri sau prima. Nu tine de egoism cand vine vorba de iubire, este adevarat, uni mai poti fii asta pentru ca nu s-au indragostit suficient de mult de persoana respectiva si sa ajunga complet aerian/a . Poate ca tu inca nu ti-ai gasit sufletul pereche sau pur si simplu te-ai nascut sa fi o singuratica (sa nu incepi sa bocesti femeie ca nu mai dezbat lucruri din astea cu tine. Esti prea firava, delicata si nu vreau sa te am pe constiinta)
Si da, inca imi amintsc de prima mea "iubire" , dar a fost cam copilareasca treaba... Da, stiu, de obicei cand te indragostesti nu mai dormi noaptea (mi s-a intamplat mie intr-o noapte) , ai fluturasi in burtica si toate cele. Ciudat este ca atunci cand s-o terminat, game over, nu am plans deloc 21 ha, ha , se pare ca nu a fost ceva prea "intens" ca sa-i zic asa... Nu prea sunt inspirata la ora asta, asa de dimineata~ dar ce pot sa mai adaug este ca primul sarut nu mi-a placut, a fost nasol (oare asa esti prima experienta la toti?). Alt moment "unic" in perioada in care am fost si eu indragostita , miau, maiu... a fost cand m-a luat in brate, mi s-au inmuiat picioarele atunci (la propriu, era sa cad, dar bietul de el, Fat-Frumos, m-a tinut, o vaii *ironica* )
Da, yzyy, prima dragoste este intodeauna frumoasa , dar are si ea partile rele. Oricum, imi amintesc orele intregi cand stam de vorba si dezbateam orice subiect, nu conta, atunci era frumos. Apoi ne-am racit unul fata de altul , am fost fiecare cu treaba noastra...si asa am zis bye bye....
In dragoste nu trebuie sa fii egoit, in primul rand, fata de cine merita pentru ca poti regreta ca ai lasat sa plece persoana care te poate face fericit/a, iar in al doilea rand pentru ca ramai singur/a la batranete. Eu prefer sa risc decat sa regret mai tarziu.... Este parerea mea, fiecare cu a lui.
Deci, Yzyy * hugs*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#3
Hmmm, mda, iubire. Am crezut si eu ca am experimentat ceva de genul asta pana cand am realizat ca, de fapt, acel sentiment se numea minciuna. xD
Nu vreau sa fiu dramatica sau ceva de genul asta. Ma gandeam odata ca poti sa ii induci cuiva iubire but that is a load of bull. Am avut si eu un crush, acum ceva vreme dar nu s-a ajuns niciunde. Am trecut peste el ca si cand nu ar fi existat, ceea ce ma socheaza pe cat ma bucura. Mi-am dat seama dupa cat de periculoasa e si o mica, mica atractie. Acum, spun periculoasa pentru ca nu eram eu, era o tipa ce batea din gene si habar nu avea ca bate din gene pana cand i-a fost atrasa atentia. Asa ca acea tipa a cerut ajutorul unei prietene ce a trecut printr-o astfel de trauma, mi-a dat sfaturi, le-am urmat si mi-am revenit.
Nu mai vreau sa intru in zona marcata cu un X pentru ca nu mai vreau sa ma simt ca si cand nu mai stiu cine sunt. Bineinteles, nu e dupa cum vreau eu, dar nu astept acea prima dragoste cu sufletul la gura. Sau pe urmatoarea, daca va mai exista una. Ce vreau sa spun e asta: toata iubirea asta, toti hormonii aceia, totul e nou. E ciudat sa te gandesti doar la o persoana non-stop. Ca si o fiinta ce doreste nimic altceva decat sa fie lasata in pace de toate zambetele ce spun las' ca stiu eu, nu vreau sa experimentez nimic ce mi-ar putea aduce mai multa durere de oase si cap decat am deja. Stiu ca iubirea e ceva natural si ca nu poti sa fugi din calea ei si ca nu trebuie sa te temi si ca blablablaa dar sincer, ma lipsesc daca pot, fara nici un regret. Am citit destule povesti de dragoste ca sa imi dau seama de faptul ca nu poti judeca intr-un mod corect atunci cand esti indragostit. Am simtit destul incat sa aprob acest gand, aceasta parere. Asa ca daca o sa vad iubirea, o sa o dau naibii pe cat posibil.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Uuuu,Angel m-ai nimerit la partea cu delicatetea!!!he,he,he! Ma bucur ca ti-ai facut timp sa raspunzi si-ti multumesc! Eu cand am zis ca sunt egoista,am uitat sa specific ca a fost alegerea mea,sa fiu asa,din nenumarate motive! Oricum,raspunsul tau mi-a mers la suflet! Multumesc inca o data!!! Ai dreptate,are si parti rele,dar pentru faptul ca este prima dragoste,trebuie sa facem eforturi sa tinem minte doar partile bune! Te pupic!
[Posturi unite]
DeDal,draga mea(sper ca nu te superi ca-ti spun asa),eu una te inteleg perfect!Nici nu pot sa-ti spun de cate ori am auzit sfaturi,sfaturi si iar sfaturi,despre dragoste,relatii si alte chestii!M-am saturat de ele! Eu nu prea obisnuiesc sa dau sfaturi,dar daca-mi permiti o parere....daca asa simti tu ca e bine pentru tine,asa sa faci!Nu traieste nimeni in locul tau,asa ca nimeni nu ar trebui sa-ti dea sfaturi.Oricum poti sa traiesti bine-merci si singura,nu-i nici o tragedie! Cand am scris postul acesta,am vrut sa stiu doar adevarul,iar adevarul este ca nu-i obligatoriu ca dragostea sa fie mereu ceva bun(din pacate). Noi ca si caractere,suntem suma intamplarilor,bune sau rele,din viata noastra!Multumesc ca ti-ai facut timp sa treci pe aici si daca am scris ceva ce nu trebuia,te rog sa ma scuzi!Te pup.
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#5
As spune mai mult placere decat dragoste;
-placere sa fi cu cineva
-placere de a fi fericit
-placerea de a te da mare
-placerea de 7 secunde.

Ca un ghinionist as putea spune ca prima dragoste a fost ciudata,, pe langa faptul ca am primit o minge peste ceafa. Atunci pe vremurile acelea dragostea nu insemna sex, cum este acum. Dar fiind un ghinionist am aflat ca aceasta dragosteimi era verisoara.


Si indiferent cat ati spune ca e mai misto sa fi singur, eu va contrazic. Si aici e vina voastra fetelor, pt ca ati ales partenerul dupa placere, frumusete, marime, bani, caracter smecheros, pe langa noi astia ma timizis si mai urati am avut de suferit.

Desigur nici baietii nu-s sfinti. Dar macar ei o fac de placere ( sex).

De acea cel mai bun mod ar fi ca partenera sa I spuna, ce simte.

#6
Citat:Si indiferent cat ati spune ca e mai misto sa fi singur, eu va contrazic. Si aici e vina voastra fetelor, pt ca ati ales partenerul dupa placere, frumusete, marime, bani, caracter smecheros, pe langa noi astia ma timizis si mai urati am avut de suferit.

Desigur nici baietii nu-s sfinti. Dar macar ei o fac de placere ( sex).

De acea cel mai bun mod ar fi ca partenera sa I spuna, ce simte.

Nu stiu de ce exista impresia ca fetele sunt vinovate cu ceva, asa cum baietii nu ar fi. Nimeni nu a spus ca e misto sa fii singur, pur si simplu mai bine solo decat cu cineva, doar de dragul de a fi cu cineva. Daca o fata vrea sa fie cu unul pentru bani & stuff e problema ei asa cum daca ala o paraseste iarasi e problema ei. Daca unul vrea sa fie cu o tipa pentru sex si tipa e ok cu treaba asta foarte bine. Unii dintre noi, fete sau baieti nu reusesc sa gaseasca sau sa tina langa ei pe cineva din diferite motive. Sunt si fete timide, cum mai ziceti urate sau suferinde ca si baietii care au fost mentionati mai sus. Asta e realitatea pe care cateodata nu vrem sa chiar nu o observam. Nu asta conteaza, ci sa te simti bine si in siguranta langa cineva. Langa acel partener pe care l-ai ales si care la randul lui, te-a ales. Nici nu e vorba de sex aici. E vorba de gandul ce iti apare, gandul ce se iveste, cand tii pe cineva in brate si zici, da, e bine, imi place. Doar atat, acel sentiment si atunci stii ca esti langa persoana potrivita.
Besides, sunt si fete care merg dupa sex only si baieti care merg dupa fete cu bani. Si daca esti sincer cu tine si cu cel pe care l-ai ales atunci stiti ca sunteti ambii de acord si orice se intampla, puteti sa o rezolvati. Deci da, comunicarea e foarte importanta.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#7
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#8
Pe tine e imposibil sa nu te iubeasca cineva,Ro!!! Nu pot sa cred ca ar exista cineva care sa nu te adore!!! Visum eu nu am zis ca e "misto" sa fii singur,dar asa cum a zis DeDal e mai bine sa fii solo decat cu cineva,doar de frica sa nu ramai singur!! Multumesc pentru sfaturi Ro! Astept si alte povesti,sper sa va faceti curaj si sa postati! Multi pupici!
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#9
Cata dragoste, adica, pe bune, nici macar eu , care sunt o romantica incurabila, nu fac atata drama, doar atunci cand am cu siguranta chef, dar e tot aia. Ro, poti fi sigura ca nu te place toata lumea, si eu iubesc o singura persoana, adica eu! Suna egoist, dar asta e, mereu ne vom iubii pe noi insine.
Da stiu, acum fac ceva baza pe chestia asta, dar fiecare om in parte iubeste diferit. Unii pot fi fericiti fiind singuri, alti au mereu nevoie de cineva alaturi, dar de obicei, de frica sa nu fi ranit prefera sa fuga de dragoste, iubire , de sentimentul acela de euforie... Toti avem experiente mai putin placute, dar din astea invatam. Nu a zis nimeni ca relatia dintr-un cuplu este perfecta pentru ca nici membri acelui cuplu nu sunt perfecti; important este sa se treaca peste aceste dificultati.
Si DeDal, uneori daca nu risti nu castigi nimic, mai rau, regreti ca nu ai avut curajul sa incerci. Asta este parerea mea, nu trebuie neaparat sa te crizezi (ce-mi place cuvantul asta) . Iti respect decizia, este viata ta, tu decizi ce vrei sa faci cu ea si iti urez bafta.
Yzyy, indragostita mica sau nu, dar oricum iti cam place amorul... zic si eu... chiar vrei sa atingi o coarda sensibila, iar eu cum am chef de vorba, iata-ma. De la Ro sunt multe de invatat, baga-te pe studiat.
A stai, am uitat de Pedo deci, trebuie sa ma ocup si de atentia lui la acest com. Am chef de critica un pic. Mda, deseori ne confruntam cu aceasta chestie. E ceva normal, ne-am nascut ca sa ducem specia mai departe, cam asa, asta este instinctul nostru primar (auzi tu... placerea... instinct primar.. ...hai ca pe asta nu am auzit-o), dar de aceea avem ratiune, asa cum barbatul are chef de mai multe femei. Ma rog, dragostea e ceva complicat, greu de intelesa daca nu-l traiesti si bla , bla...filozofie curata.... si cam atat... nu prea mai am chef de scris 4 gomen yzyy Smile
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#10
Oh! Un subiect fragil * forever alone *.
Iubirea... hm~.

Pentru mine dragostea este legatura aia stransa intre doua persoane, care se rupe al dracului de greu, dar cateodata dispare imediat T.T, increderea e dusa si respectul de asemenea. Dar~ nu-i bai ! 21

Deci~ prima mea dragoste a fost pe la 14-15 ani ._. . Era un prieten bun din copilarie si imi placea enorm de el, cred ca din clasa IV-a 21, iar eu abia prin clasa a XIII-a mi-am luat inimioara mea fragila si plapanda in dinti T.T si i-am spus ca-l plac si bla bla bla~ si he made the first step intrebandu-ma daca vreau sa stau cu el. El avand 20 de ani T.T si eu o coinaca de 14 lucruriile au cam scartait, el trebuind sa plece in Anglia T.T. Si prima mea iubire m-a lasat cu inima sfasiata in mii de bucatele. T.T
Bineinteles, au urmat altii, dar norocul meu in dragoste nu m-a ajutat prea mult urmand relatii foarte scurte T.T.

So~ Asta-i povestea vietii mele amoroase ! 21
[Imagine: jug0ly.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)