Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Contra focului de arma (+18)

#11

#12
Heei, tu, nemernic mic. Surpriza din partea lui Kirill? Mai bine zis din partea ta. Nu inteleg... E abia capitolul IV si au inceput sa moara. Desi a trecut putin, ma atasasem destul de mult de personaje si acum a urmat asta. Ce pot sa zic? M-ai lasat fara cuvinte si, ca sa incep si cu partile bune sau obiective mai bine zis, o sa iti spun ca ai scris foarte bine. Mi-a placut ca ai descris detaliat, frumos si exact scenele. M-ai facut sa ma simt de parca ma uitam la un film, nu cinteam doar; asta imi place la tine.
Capitolul a inceput fooarte promitator cu momentul incins de la dusuri, asta ca sa fac o paralela cu apa rece ca ghiata, :)) iar dupa, ai trecut la actiune. Pe masura ce treceam cu ochii peste randuri si citeam tot speram ca blondul sa nu fie mort, iar tu mi-ai dat o portita atunci cand Jasha l-a gasit pe Kirill, iar el inca mai avea puls. Apoi pauza. S-a dus.
Imi pare rau, rau de Jasha, nici nu vreau sa ma pun prea bine in pielea lui, dar sper ca Viktor sa-l ajute sa treaca peste evenimentul asta, asta asa, ca sa aduc vorba si de chestii mai pererse care as vrea sa se intample. Desi, am un felling ca vei baga un nou personaj, care o sa-i fure inima roscatului. :>
Iar in final, poti sa fii sigura ca mi-au dat lacrimile inca de la jumatatea capitolului. Buna treaba cu scrisul inca o data! Abia astept continuarea, parca mai mult ca niciodata acum.
See you, darlin! *kisses*
[Imagine: 35j9hll.png]
"If yaoi were a vodka And I were a duck I'd swim to the bottom And drink my way up.
But yaoi ain't a vodka And I ain't a duck, So give me some yaoi And shut the f**k up."

#13

#14
Iti citesc ficul inca de la inceput si am reusit sa-mi fac timp sa dau si un comentariu. Nu te poti abtine cand vezi un fic ata de bun. Nu credeam ca o sa ia o astfel de intorsatura povestea (moartea lui Kirill), dar m-am obisnuit cu ideea si cred ca soarta lui Jasha il va rasplati in vreun fel pentru ca i-a luat un inger de langa el. Personajele se contureaza incet-incet si nu pot s anu remarc afectiunea lui Viktor pentru Jasha, se vedea inca de cand Jasha era impreuna cu Kirill. Sper ca voi reusi sa-ti dau comentarii la fiecare capitol de acum. Imi place procentul in care ai folosit fiecare mijloc de expunere si nu ma uit niciodata la greseli de ortografie decat daca intr-adevar sunt foarte deranjante. Pana acum nici nu cred ca am observat vreuna, bravo! Yune te iubeste pentru un fic +18, nu prea mai sunt pe zup decat +16. Succes si astept cu sufletul la gura un nou capitol minunat.
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un foc de arma si un fum de tigara onu' 15 7.220 22-02-2012, 01:47 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Stapana inimii,printesa focului soricelindragostit 4 3.645 20-06-2011, 07:10 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  Arma mortala Iryna 5 4.126 04-03-2011, 02:11 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Gheata focului [KS yaoi by Yaku-chin and Merishor] aoixtenshi 11 7.498 24-07-2009, 04:23 PM
Ultimul răspuns: I hate maths.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)