Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konnichiwa !

#1
Salut ! Ma numesc Liviu si am 16 ani ! Am aterizat si eu aici din intamplare , cautand cat mai multe despre animeuri. Ador rockul ( heavy-metal , metalcore si putin alternative si hip-hop-ul romanesc ( parazitii , harp cord ) cele care transmit cu adevarat un mesaj ! Cartile mele preferate sunt "Stapanul Umbrelor " de G.P Taylor si "Damnare " De Lauren Kate. As vrea sa ma apuc sa citesc si manga-uri asa ca daca vreti puteti sa imi recomandati cateva !
- Sunt pasionat de jocuri , printre preferatele mele MMO-uri ( League of Legends ) si Shootere ( toata colectia Call of Duty , GENIALE pentru poveste cat si grafica )
- Sunt o persoana sincera , prefer sa spun lucrurilor pe nume , de aceea nu prea sunt agreeat uneori.
- Sunt pasionat de sunet , cred ca ascult mai mult de 5 h pe zi de muzica iar cand merg pe strada vreau doar sa am castile in urechi si sa nu fiu deranjat de nimeni ! Mii-ar placea foarte tare sa invat sa cant la chitara iar pe viitor nu cred ca voi mai ezita.
-Imi place sa desenez , recunosc ca nu am talent deloc dar ador sa ma uit pe desene reusite !
- Imi place sportul , practic de mai bine de 4 ani baschet , dar sincer nu o fac pentru performanta , o fac doar pentru a ma distra in fiecare weekend alaturi de prieteni.
Cred ca am spus destule despre mine , chiar daca mai este mult de scris , ma bucut ca m-am alaturat comunitatii ZUP !

#2
Bine ai venit pe Animezup, keisuke!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Keisuke tata, ce pot sa spun. Bine ai venit, sper sa te distrezi si sa iti placa pe aici. N-am intrebari pentru ca te cunosc, doar ne vedem aproape zilnic. Ma bucur ca te-ai decis sa-ti faci cont!

#4
Bun venit, Liviu! Incantata de cunostinta si sper sa te simti bine pe site! Poate te vedem si cu vreun topic la fan art, daca te pasioneaza desenul. 71
Cateva intrebari pentru tine:
1. Ce trupe preferate ai?
2. Care sunt animeurile tale favorite?
3. Ce genuri de filme iti plac?

Bun venit din nou si noi ne bucuram ca ni te-ai alaturat! *hugs*
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#5
Hei, Liviu, incantata sa te avem printre noi.
Daca te duci la topic-ul de "Recomandari" (de la MangaZone) si specifici ce anume cauti la o manga, te-am putea ajuta.

Mi-a placut descrierea ta, ai spus lucrurilor pe nume, insa:
Care e melodia ta de suflet momentan (eu mi-o schimb o data pe luna sau de doua ori, cel putin)?

Sa te distrezi pe aici si sa fii cat de activ poti sau doresti!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#6
(05-05-2013, 03:12 AM)Ann. A scris: Bun venit, Liviu! Incantata de cunostinta si sper sa te simti bine pe site! Poate te vedem si cu vreun topic la fan art, daca te pasioneaza desenul. 71
Cateva intrebari pentru tine:
1. Ce trupe preferate ai?
2. Care sunt animeurile tale favorite?
3. Ce genuri de filme iti plac?

Bun venit din nou si noi ne bucuram ca ni te-ai alaturat! *hugs*

Salut Ann !
1. Mettalica , Iron Maiden , Three Days Grace , Avenged Sevenfold
2. Naruto , Fullmetal Alchemist.
3. Horror ( Boo , Sinister ) and fighting ( Never Back Down , Blood and Bone )
Ca tot ai zis de fan art , de ce nu ? Am 2 desene cat de cat reusite ( zic eu ) dar credeti-ma ca m-am straduit 21
[Posturi unite]
(05-05-2013, 09:22 AM)yaoi maniac A scris: Hei, Liviu, incantata sa te avem printre noi.
Daca te duci la topic-ul de "Recomandari" (de la MangaZone) si specifici ce anume cauti la o manga, te-am putea ajuta.

Mi-a placut descrierea ta, ai spus lucrurilor pe nume, insa:
Care e melodia ta de suflet momentan (eu mi-o schimb o data pe luna sau de doua ori, cel putin)?

Sa te distrezi pe aici si sa fii cat de activ poti sau doresti!


Salut yaoi maniac ! Cred ca am 3 melodii de suflet momentan :
Metallica-Nothing Else Matters
Rage againist the machine- Killing in the name ( f**k you, I won't do what you tell me <3 )
Nimeni Altu' - Cu dintii cariati.

#7
Citat:1. Mettalica , Iron Maiden , Three Days Grace , Avenged Sevenfold

Metallica, cu doi de "l"
Get your facts right, you seem a good boy. Pulpfiction

Bun venit pe Zup, nu te sfii sa postezi si sa-ti faci prieteni, feresta-te de llamele ce se ascund in topicuri si distreaza-te!
N-a intrebat nimeni, dar o fac eu: Carti citesti?

Llama Llama Llama Llama Llama Llama Llama Llama Llama Llama Llama Llama
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#8
Multumesc Stormrage ca m-ai corectat ! Asa este cand te culci la 4 noaptea si te trezesti la 10 dimineata pentru ca este prima zi de Paste ! Oboseala isi face aparitia !
Si ca tot ai intrebat de carti , da ! Imi place sa citesc carti mai ales cele de la RAO.

#9
(05-05-2013, 10:43 AM)Stormrage A scris:
Citat:1. Mettalica , Iron Maiden , Three Days Grace , Avenged Sevenfold

Metallica, cu doi de "l"
Get your facts right, you seem a good boy. Pulpfiction

Bun venit pe Zup, nu te sfii sa postezi si sa-ti faci prieteni, feresta-te de llamele ce se ascund in topicuri si distreaza-te!
N-a intrebat nimeni, dar o fac eu: Carti citesti?

Llama Llama Llama Llama Llama Llama Llama Llama Llama Llama Llama Llama


Grammar nazzi >.< 21

Liviu, bine te-am gasit pe zup, sper sa te distrezi alaturi de noi. Eu nu sunt prea activ, dar am cunoscut cateva persoane si suntem toti o adunatura de nebuni, deci ar trb sa fie bine Smile
Cum nu prea stiu sigur ce sa te intreb, o sa te intreb ceva psihologic (scz, da imi plc sa cunosc persoanele indirect 15 )

-Vanilie sau ciocolata? daca nu, atunci care?
-Tipul de film preferat si 3 filme care le adori?
-Iti plac animalele? Care le preferi din cele domestice si care din cele salbatice?
-Culoarea preferata?
-Citesti manga?
-Si nu in ultimul rand. Ai un scop in viata predestinat? Care ar fi acela?

Let's get along well ^.^
Hajimemashite ^^
[Imagine: Wo_LF.jpg]

(\__/) Don't
(^.^) Kill
(") (") The
(") (") Bunny >.<

#10
@keisuke cum nu a intrebat nimeni am sa intreb eu: Fan fiction, scrii/citestii?
Hajimemashite.
P.S. i just can wait to read you answers at @SouL_ReapeR 's questions



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Konnichiwa nya~ lucy02 2 2.286 29-08-2015, 04:43 PM
Ultimul răspuns: cartof
  Konnichiwa!! Chiisai 14 5.772 09-03-2015, 08:36 PM
Ultimul răspuns: Chiisai
  Konnichiwa minna-san~! Piko Tan 6 3.267 26-10-2014, 04:00 PM
Ultimul răspuns: Piko Tan
  Konnichiwa c: Georgiana xD 6 2.508 15-09-2013, 02:00 PM
Ultimul răspuns: ellymate
  Konnichiwa Arinbjorn 5 2.023 22-07-2013, 07:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Konnichiwa! ^.^ MisaMisa 5 2.213 17-07-2013, 09:54 AM
Ultimul răspuns: MisaMisa
  Konnichiwa mina-san!` Ame Ai 2 1.877 09-04-2012, 09:40 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Konnichiwa!!!^______________^ anaoha 6 2.789 16-10-2010, 01:34 PM
Ultimul răspuns: anaoha
  Konnichiwa all! Ekkaterinna 6 3.257 02-09-2010, 03:55 PM
Ultimul răspuns: Ekkaterinna
  Konnichiwa minna-san! Aishitteiru Gackt 4 2.766 14-07-2010, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Aishitteiru Gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)