Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Droguri

#91
NU SUNT DE ACORD!
Drogurile sunt rele. Si eu am tras deoarece o prietena mia zis cal pot vedea pe Sasuke de la ele , dar mia fost rau si mam speriat. Nus' bune de nimic.
Plus ca tipii care se drogheaza sunt dubiosi, pe mine ma sperie tipii dubiosi,de aceea nus' bune drogurile.
Sa spunem stop drogurilor impreuna!

#92
(21-02-2013, 03:36 PM)NaruxSasu A scris: NU SUNT DE ACORD!
Drogurile sunt rele. Si eu am tras deoarece o prietena mia zis cal pot vedea pe Sasuke de la ele , dar mia fost rau si mam speriat.


lololololol. 22

EDIT:
OFF topic:
Ce ai tras? Faina pe nas? sau cumva ai fumat o tigara normala si ai fost prostita ca e altceva? 39

ON topic: Drogurile sunt ok luate cu masura, fiind cu persoane ok (ca sincer mie nu-mi place singura). Parerea mea ^^.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#93
Droguri. Hmm. Nu. Daca este vorba doar de iarba, da. Consider ca exista lucruri legale mai periculoase decat iarba.
Dar orice altceva, nu. Cand zic acest "nu", il spun pentru mine.

Sincer, nu am prea fumat iarba, desi am ocazia, doar ca de fiecare data cand am facut asta nu am simtit ca a meritat, ca mi s-a intamplat ceva ce nu se putea rezolva cu 2 sticle de vin. Bine, depinde si cum o faci: initial am fumat cu oameni la fel de panicati ca si mine, eram adunati toti intr-un cerc, aproape ca ne tremurau mainile si ne uitam unii la altii sa vedem care cedeaza primul. Desigur, eu am facut prostia sa mananc foarte mult inainte si sa beau multa vodka. De atunci m-am lecuit...cu aceasta combinatie.
Ultima data cred ca fost cel mai ok, exact cum tre' sa fumezi, fara stres, de parca fumam tigari normale, vorbind despre o grama' de chestii. Efectul bun a durat cam o ora, dupa, pentru ca vara trecuta am avut o cearta ce a dus la instrainarea toatala a partilor implicate, m-a luat o pasa proasta, asa ca m-am hotarat sa ma culc.
Totusi, chiar daca am avut parte de ras isteric sau relaxare totala, cele mai frumoase momente pe care mi le amintesc nu sunt cand am fumat, ci cand am baut sau chiar nu am consumat nimic. Nu zic ca nu o sa mai fumez niciodata, poata vara asta se va intampla de maxim 2 ori, dar, in cazul meu, nu vad acest lucru ca pe o necesitate.

Nu cred ca sunt in masura sa dau eu sfaturi, orice lucru in exces este daunator, iar mie-mi plac anumite lucruri in exces. 21
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#94
Nu toate drogurile sunt "rele" si pana la urma nu cred ca e vina lor ca doar sunt niste amarate de plante, oamenii sunt de vina ca le iau!
Unii oameni iau pentru distractie (Molly la petreceri 21), altii pentru ca sufera de depresie, altii doar incearca sa vada senzatia si devin dependeti iar corpul lor nu le suporta si puf.. vine preotul! Inj plus nu toate creeza dependenta numai unele, iar oamenii le consura pt ca isi doresc asta! Le da starea aia de bine iar pentru o perioada scurta de vreme fac sa dispara problemele! Cam asta ar fi motivul! Il vad ca pe o eliberare..
Eu una nu prea ma interesez de vietile altora, dar daca mi-ar fi cineva apropiat nu l-as lasa sa le consume, adica odata ce iti spun sa te opresti e pentru ca am nevoie de tine in viata mea si nu vreau sa pleci! o.o Ce romantica am fost aici! 24))
Oricum nu mi se pare o alternativa in rezolvarea problemelor!
[Imagine: tumblr_mr6iorgamH1r9w3pqo1_500.gif]

"Sounds like fun!"

#95

#96
kanaary, mica intrebare... Ai spus ca drogurile nu afecteaza trupul atat de mult ca mintea si starea de spirit -care sunt cumva categorie si sub categorie oricum-, dar ai vazut vreodata un dependent de crystal meth sau heroina? De curiozitate.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#97

#98
Sincer, nu pot sa concep cum cineva ar putea sa aiba argumente pentru a sustine ca drogurile sunt bune. E o linie subtire intre a gandi "out of the box" si a deveni caraghios sau absurd. Stiu ca drogurile pot fi folosite ca analgezice destul de eficiente si pot inlatura starile de depresie imbunatatind starea unui amarat pentru care viata nu mai are ce sa-i ofere decat durere si deznadejde, insa toate acestea in mare parte vin cu un pret atat la propriu cat si la figurat, care dupa mine nu merita platit si pentru care exista alternative mult mai bune. Chiar daca unul nu este dependent de acestea si le consuma doar la petreceri sau distractii, asta nu demonstreaza sub nicio forma "avantajele" drogurilor, ci doar le catalogheaza ca fiind un moft, un moft nesanatos as adauga. Si nici nu vreau sa ma apuc sa vorbesc de cheltuielile exorbitante pentru a le procura sau de ilegalitatile din jurul acestora (trafic ilegal, minciuni, sclavie, crime). Desigur, asta e parerea mea si fiecare face ce vrea cu mintea si trupul sau, dar din nou ma repet: drogurile nu sunt bune oricum ai privi si oricat de deschis la minte ai incerca sa fii.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#99
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

Eu chiar nu am nimic cu drogurile, rele, nerele, atata timp cat nu ma afecteaza, e dreptul fiecaruia de a isi petrece viata asa cum ii place, intr-adevar nu sunt bune si nimeni nu poate contesta acest fapt, dar sunt "bune" la un alt nivel, un nivel pe care unii il concep ca bun, cel putin, pentru ca creeaza o stare placuta si un sentiment de "iesire din turma" sau ceva de genul, sau nici macar, ce naiba, mai conteaza de ce s-ar droga cineva? nu imi pun asemenea intrebari. Ma intreb insa daca iarba poate fi considerata 'drog'.
Orice in exces nu-i bun, munca, dulciurile, tigarile, alcoolul, animeurile, sarea, grasimile, drogurile. Oamenii sunt firi viciate si sunt predispusi exceselor. Atata tot.
[Imagine: iK6og.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)