Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un gamer japonez s-a casatorit cu personajul sau virtual preferat

#51
Wow... Asta recunosc, este teribil de ciudat! Adica am ramas O_O. Lumea are o imaginatie atat de bogata... chiar mi se pare interesanta si originala ideea asta. desi este foarte posibil sa fie inselat de sotie existand atatia fani. >.> Cred ca va duce o viata foarte grea omul asta, oamenii il vor crede tacanit si sotia lui nu este reala.
Poate chiar ar trebui sa se duca la un psihiatru si nu mi se pare normal ce a facut. De ce? A fost foarte neglijent facand asta, nu s-a gandit la consecinte. Niciun om nu s-ar casatori cu un personaj virtual daca ar sti consecintele. Si el chiar arata bine, nu inteleg de ce a facut asta!

[Imagine: empty.gif]

#52
O.O ~Se poate asa ceva?! Wow...Asta da progres in societate!
Pai, bravo lui. Daca el este fericit, de ce i-ar pasa ca tipa nu e reala?! Ma intreb totusi ce au zis parinti lui sau preotul care i-a casatorit. Anyway~ Mie tot imi vine greu sa cred! Si sa nu mai pomenesc de noaptea nuntii... imi imaginez ca s-a jucat continuu, pana dimineata. Cred ca dimineata avea niste cearcane...
Stiti, oare ce poti sa-i urezi la casatorie acestui "cuplu"?! Poate doar: "Casa de piatra si copii din plastilina"; altceva nu-mi vine in minte.
P.S: Succes tipului, va avea nevoie!
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#53
Nah eu credeam ca nu se poate asa ceva, desi nu ar mai trebui sa fiu surprinsa de nimic... 21 Revenind la parerea mea. E o porcarie, bullshit. Cred ca tipul ala putea fi in stare sa gaseasca o persoana UMANA cu care sa se casatoreasca, nu un personaj virtual de care acesta spune ca s-a indragostit. Plus ca a se indragosti de un personaj virtual este pur nonsens ; in copilarie, obisnuiam sa ador anumite personaje din desene/anime/games dar nu atat de mult pe cat sa vreau sa traiesc alaturi de ei, era perioada copilariei mai.
Fiecare are parerea lui desigur, dar cred ca este un pic cam matur pentru casatoria cu o virtualitate.

#54
Eu cred ca toata afacerea asta are cateva avantaje totusi poti sa ai mai multi parteneri, nu te bate nimeni la cap etc. Totusi dezavantajele sunt clare plus ca omul are probabil probleme serioase.
"You got no business questioning a thang"

#55
Okay...N-am habar ce sa spun despre asta. Am ramas muta de uimire cand am aflat prima data , sunt muta de uimire si acum. Sincer , nici n-am crezut ca asa ceva ar fi posibil [[din punctul meu de vedere...din al omului asta , e clar ca e posibil]]. Poate o fi avut probleme in copilarie , dar oricum ar cam trebui sa se duca si sa vada un psiholog >.>. Si nici nu vreau sa ma gandesc cum il vor vedea oamenii cand va iesi din casa si va merge , de exemplu , sa-si ia o paine si toata lumea se va uita la el ca la un ciudat -__-.

#56
Soubi , probleme serios sau nu .. omu' e fericit . Daca el a vrut-o pe tanara aceasta .. a luat-o de sotie si cu asta basta ,nu ? macar el sa fie fericit ,ce conteaza cum il privesc oamenii ?
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#57
Mdea , dar ma rog...Tot mi se pare extrem de ciudat . Acum depinde si de mentalitatea omului. Cei mai multi il vor critica , altora nu le va pasa ,iar altii ii vor ura "Casa de piatra". Fiecare face ce vrea atata timp cat respecta legile pana la urma. Oricum nu e un pericol public ca alte persoane daca stam sa ne gandim mai bine 21.

#58
10 Most Wierdest marriages

Nu e ceva nou, vad ca si primul post al acestui topic e de ceva timp. Totusi, vazand povestile din link-ul dat mai sus, ma intreb, daca acesti oameni s-au putut casatori cu obiecte, atunci de ce persoanele de acelasi sex nu pot face acelasi lucru (in toate tarile)? Nu inteleg logica. Dar cred ca tema asta este deja dezbatuta, sub alta forum, in alta parte a forumului. Asa ca las aceasta postare ca..o observatie. Smile
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#59
Eu nu vad rostul casatoriei in general, poate ca are un sens dupa o anumita varsta, dar uau chiar nu vad rostul unei casatorii de genul asta ce, ii era frica ca e infidela tipa si a zis hai sa ne casatorim ca sa ne solidificam sentimentele? Kill-myself-crazy-rabbit-emoticon

Totusi nu vad problema in a te casatorii cu orice de ochii lumii, as vrea sa ma casatoresc cu niste spanac intr-una din ziele astea dar nu i-am marturisit inca sentimentele
Raspunsurile sunt usor de gasit.
Trebuie doar sa pui intrebarea potrivita.
[Imagine: Paroh_Phantasy_by_motionwind.png]
Fetele vor converatie placuta. Baietii vor *ahem**cough**cough*
Ne mai miram ca nu ne intelegem unii pe altii?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)