Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

07 - Ghost

#6
Nici nu stiu cu ce sa incep mai intai. Prima jumatate a animeului a fost normala, ma uitam pentru a vedea totusi ce se intampla in continuare, dar a doua jumatate a fost bestiala. Asta o poate demonstra si vointa mea de a vedea 12 episoade intr-o zi. De la aparitia lui Hakuren parca totul a prins contur in mintea mea. Grafica si personajele, uhh, foarte sexy, m-am indragostit aproape de toti, mai putin de cei din armata si mai ales de Ayanami. Pe omul asta nu l-am putut suporta deloc, nici aspect, nici comportament. x.x"
De Mikage nu am apucat sa ma atasez atat de mult incat
sa plang atunci cand a murit, insa parca mi-a placut mai mult reincarnarea lui in acel mic animalut, am avut timp sa il analizez mai mult; pacat ca nu putea rosti cuvinte. Mai mult m-am atasat de Teito si, evident, am simtit un gol in suflet cand s-a luptat cu cel mai bun prieten.
M-am indragostit din prima de Frau, modul cum fuma, revistele acelea perverse, plus ca imi imaginam numai scene yaoi intre el si Teito, mai ales cand au facut pactul acela si daca nu se vedeau la 48 de ore, zgarda de la gatul lui Teito ar fi explodat. Well, partea cu puterile, ochiul lui Mikhail si Zaiphonul, cat si cele 7 Fantome mi-a captat intr-un fel atentia si a ajutat la formarea unei povesti interesante. Pe langa Teito si Frau, m-am atasat foarte mult de Hakuren, chiar daca i-a cam luat locul lui Migake.
In orice caz, la final ma asteptam la ceva mai multa drama; chiar mi-ar fi placut. M-a lasat putin cu ochii in soare, dar a fost frumos. ^^



Răspunsuri în acest subiect
07 - Ghost - de hikari marina - 23-04-2009, 12:48 PM
RE: 07 - Ghost - de Rouge - 15-08-2010, 11:38 PM
RE: 07 - Ghost - de DeDal N. - 12-03-2011, 10:03 PM
RE: 07 - Ghost - de Mao. - 12-02-2012, 03:02 PM
RE: 07 - Ghost - de Lexxu - 23-07-2012, 01:14 PM
RE: 07 - Ghost - de Rain - 24-07-2012, 01:54 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)