Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pandora Hearts

#4
Am vazut Pandora Hearts acum trei ani si la momentul respectiv mi-a placut intr-o oarecare masura. Daca m-as uita acum sunt convinsa ca m-ar lasa rece.

Am decis sa ma uit la el atunci cand am aflat ca cea care si-a pus amprenta pe coloana sonora e Yuki Kajiura, plus ca vazusem ceva screenshot-uri si mi se paruse simpatica grafica. Well, never judge its book by its cover, as I have come, once again, to aqnowledge. Plotul, desi interesant la inceput (pentru ca avea anumite elemente preluate din Alice in Wonderland), m-a dezamagit total pe parcurs. Anime-ul incepuse bine, dupa care a cam luat-o pe aratura; in primul rand Alice, personaj de care initial imi placuse, a fost transformat intr-o mironosita sclifosita, in al doilea rand nu au respectat manga-ul (dupa cum am aflat mai tarziu), dupa care au parvenit ultima jumatate a anime-ului, astfel ca era complet retardata si lipsita de sens.

Mi-au placut in schimb backgroundurile personajelor si faptul ca s-a pus mult accent pe asta.

Daca ar fi sa dau note as da 10 coloanei sonore, 9 personajelor si graficii si 5.5 plotului.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~



Răspunsuri în acest subiect
Pandora Hearts - de hikari marina - 21-04-2009, 08:25 PM
RE: Pandora Hearts - de Flash - 10-08-2010, 04:28 PM
RE: Pandora Hearts - de SooMin - 13-08-2010, 05:09 AM
RE: Pandora Hearts - de Agrona - 18-10-2012, 12:34 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)