Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Boku no Hero Academia

#2
Pe atunci doar 6 episoade, dar acum ca sunt 88 aparute pot spune ca este una dintre seriile mele preferate.
A evoluat mult de la primul sezon. Povestea este mult mai dezvoltata, intervin mult mai multe personaje cu legaturi complexe intre ele. Midoriya si Bakugou, desi inca "inamici" lucreaza bine impreuna. Tocmai am urmarit filmul Heroes Rising si am vazut inca o data munca in echipa, sacrificiul si determinarea stundentilor si cum asta a reusit sa invinga raufacatorii, indiferent de cat de puternici erau.  Trebuie sa recunosc ca asta se datoreaza lui Midoriya si a overthinking-ului si a strategiilor lui 21
My Hero Academia demonstreaza faptul ca sa fii erou nu tine doar de putere fizica sau de o abilitate speciala, ca sunt multe lucruri de care trebuie sa tii cont atunci cand incerci sa ajuti intr-o situatie si ca este multa munca in spatele unui erou profesionist.
Inca o data, e o serie care imi place mult si reuseste sa ma emotioneze de fiecare data si inca am momente in care plang la finalul unor lupte.



Răspunsuri în acest subiect
Boku no Hero Academia - de Addeh - 10-05-2016, 04:26 PM
RE: Boku no Hero Academia - de Florentina - 12-10-2020, 12:01 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)