Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black Butler Parody

#1
Buna,stiu ca nu am mai prea postat cam de mult,dar acum am venit cu o parodie dupa bine cunoscutul Kuroshitsuji sau Black Butler.Depinde cum vreti sa-i ziceti.Sper sa va placa.+14

Black Butler High School
1

Soarele dimineti straluceste pe cerul senin,iar razele calde imi intra pe fereastra apriape deschisa,luminandu-mi camera.Stau in fata oglinziipregatindu-ma pentru prima zi de liceu.Ma cheama Erza si am 17 ani,Am parul lung si roscat.Sunt o fire mai neinteleasa si creativa.Imi plac lucrurile mai intunecate cum ar fi liliecii,bufnitele si pisicile negre(de aceea am si un motan pe nume Domnul Somnorici).
Garderoba mea este si ea pe masura asteptarilor,adica culoarea predominanta fiind negrul.Asa ca imi iau rapid o camasa neagra cu emblema liceului,apoi ma imbrac intr-o fusta in carouri rosii cu negru asortata cu un sacou negru pe care il atarn pe geanta...Oooo...da,era sa uit de cravata din acelasi model cu fusta,cravata pe care mi-o pun rapid in timp ce cobor scarile grabita.Ajunsa la intrare,deschid usa ca un fulger,iar in fata mea isi face aparitia Aida cu o fata cam nervoasa:
-Ce ti-a luat atat?ma intreaba revoltata.
Aida este una dintre cei mai buni prieteni pe care ii am.O cunosc si ma cunoaste de cand eram foarte mici,iar eu inca eram un copil problema si acasa si ori unde mergeam,ea fiind singura care m-a ajutat sa ma calmez si care aincercat sa ma cunoasca cu adevarat.Acum,multumita ei,sunt mult mai calma si gandesc de 10 ori inainte de a actiona.
-Scuze,dar in apararea mea nu-mi mai gaseam camasa si era cat pe ce sa-mi uit cravata.ii raspund eu indreptatita.
-Afff...,pentru numele lui Dumnezeu,fati si tu curat o data in cocina pe care tu o numesti camera.Plus ca sti ca asta e prima zi de liceu.
-Da,da stui.Si nu vrei sa intarzi din prima zi.Da,stiu si eu.
-Pai?Nu m,ai intarzia atat!
-Pai,scuzama ca nu sunt prea punctuala si ca nu vreau sa intalnesc tot felul de ingamfati.
-Iar incepi cu chestia aia?Ti-am mai spus de-a tatea ori ca nu vei avea cum sa stiitipul de persoana numai din exterior.Incearca sa socializezi.Plus ca vei invata mai multe.
-Ca de exemplu...?
-Ca de exemplu cine-i de incredere sau nu,cine e bun la suflet sau nu,cine te merita sa prieten sau nu...Pricepi?
-Da,am priceput.ii raspund putin artagoasa si grabesc pasul.
-Offf...,cap patrat ce esti.isi spune Aida nervoasa ficsandu-ma cu privirea din spate.
In scurt timp ajungem si noi la scoala,unde suntem intampinate,chiar in fata porti,de Jade si Daimon.
-Hei ce mai faceti?ne intreaba Jade bucuroasa in timp ce sare in spinarea mea.
-Buna!ne saluta si Daimon scurt si la obiect.
-Deocamdata bine,dar daca te-ai da jos din carca mea ar fi si mai bine.
-Oh,scuze.imi spune Jade dupa ce isi da seama ca inca nu s-a dat jos din spinarea mea.
-Ok,acum e mai bine.Deci,ati aflat ceva de noi colegi?
-Imi raspunde repede Jade.
Pe jade si Daimon ii cunosc din clasele gimnaziale cand a trebuit s-o scot pe Jade dintr-o mare incurcatura.Niste tipe mai fitoase,printre care si fanele nebune ale lui Daimon care aflasera ca ei se intalnesc,vroiau razbunare.Iar cel mai bun mod era o bataie zdravana,care pana la urma si-au luat-o ele.A doua zi Jade venise cu Daimon pentru ami multumi,iar eu si Aida i-am poftit sa ia masa cu noi in fiecare zi.Astfel ne-am apropiat si am devenit buni prieteni.
In scurt timp intram si noi in curtea liceului unde suntem inghiontiti de un grup de fete care alergau disperate spre poarta.Neinteresandu-ne le facem loc sa treaca,Apoi ne cotinuam drumul spre clasa.Ajunsi acolo ne asezam in ultimele banci depe primele doua randuri de langa usa.

schema:1.ultima banca-----2.ultima banca-----3.-----4.-----5.-----6.
eu(Erza) , Aida
penultima banca--- penultima banca
Jade , Daimon
In scurt timp,apare si grupul galagios de fete din curtea scolii insotind un baiat care nu le baga in seama si parea destul de trist,fata lui ne schitand vreo expresie.Cu parul tuns stil castron si de culoare bruneta cu tente de albastru.Acesta se aseza in banca din dreptul Aidei de pe randul trei.
-Tipul are un aer cam ciudat.Nu credeti?ii intreb pe toti trei mai in soapta.
-Nu chiar.imi raspunde Aida uitandu-se putin la el pe furis.
Iar Jade si Daimon ma aprobasera dand din cap,apoi se uitara si ei cu coada ochiului la tipul inconjurat in continuare de grupul de fete cu care a venit,plus inca cativa colegi care mai aparusetra intre timp.La un moment dat intra doi tipi total opusi,unul fiind mai retras si tacut si celalalt fiind mult mai optimist.Dupa ce intrasera in clasa cel zambaret si blond ne zarise in timp ce discutam intre noi si dorind sa ne cunoasca ne intrerupe salutandu-ne:
-Hei,buna!Eu sunt Ronald,Ronald Knox.Iar tipul brunet cu un aer mai intelectual si cu ochelari este Will.
-William Spears.Iar tie ti-am spus sa nu-mi mai spui Will.rastindu-se la Ronald,dar pastrandu-si atitudinea calma.
-Incantata.le raspund eu prieteneste.Eu sunt Erza,iar ei sunt Aida,Jade si Daimon.
-Incantat sa va cunosc sunt si eu.ne raspunde Ronald vesel.
-Dar care sunt numele voastre de familie?ne intreaba William serios.Fara suparare,dar noi vile-am spus pe ale noastre.Asa ca mi-se pare corect sa stim si noi care sunt ale voastre.
-Pai,eu sunt Erza Cross,iar ele sunt Aida Shardis si Jade Scarlet.El e Daimon Black.ii spun eu foarte calma si directa.
-Tipic lui,nu prea vorbeste,dar cand o vace scoate numai propoziti stupide.Adica,pana acum tot ce am scos de le el e ca isi uraste serviciul.Pe bune e ciudat rau.ne marturiseste Ronald.Asa ca lasatil in lumea lui si nu-i mai raspundeti la toate intrebarile.
-Pai,daca stau sa ma gandesc,intr-un fel are dreptate.Voi ne-ati spus numele voastre de familie,deci,a fost corect ceea ce el a cerut.i-a raspuns Aida.
-Deci e in regula,iar de suparat nu ne-am suparat.le-am raspus eu ambilor.
-Ok,atunci.
Usa se deschide,iar profesorul de biologie isi face aparitia.Era un tip cu ochelari de vedere patrati,ochi de culoare verde smarald,cu o freza mai ciufulita si de culoare rosie si mai nebun de fel.
-Buna ziua baieti,ciudati si restul clasei!Eu sunt profesorul vostru de biologie Grell Sutcliff.Iar casa ne cunoastem mai bine voi face prezenta.
Dupa care deschise catalogul din care incepu sa citeasca numele fiecaruia,in timp ce ne si striga.Pe rand,dupa ce ne auzim numele,ne ridicam in picioare si ne prezentam.Astfel afland si a cata sunt la catalog si cine este tipul incojurat in contunuu de fete si cu o atitudine sumbra.
-Ciel Phantomohaive,18 ani.spune edl nepasatot ridicandu-se in picioare,apoi asezandu-se la loc.Prezenta continua pana la sfarsitul orei,cand se auzi clopotelul.Iar noi ne stransesem lucrurile pentru a pleca spre urmatoarea ora,sportul.Cand ajunsesem pe terenul din spatele scoli,descoperisem ca terenul era deja ocupat de una din clasele de seniori din anul doi.Uitandu-ma dupa profesorul nostru de sport,il zaresc pe Ciel stand de vorba cu unul dintre seniori clasei cu care urma sa facem ora de sport.Parea genul de tip fustangiu fara scrupule,cu un par brunet,tuns in stil bob si cu cateva suvite cazute pe fata,cu ochii de un rosu sangeriu si parand foarte fericit de conversatia pe care o avea cu Ciel.In scutr timp isi face aparitia si profesorul,care era profesor comun,iar ora incepu.facusem,pentru inceput,putina incalzire si apoi continuasem in grupuru de diferite sporturi.Eu alesesem volei impreuna cu Aida si Jade,iar Daimon se dusese la singura echipa de baieti ce jucau basket.Dupa ce ora se tetrmina profu alesese doi elevi sa faca curat in curte,iar unul dintre ei eram chiar eu.Iar colegul meu era Sebastiam Michaelis,prietenu cu care vorbea Ciel la inceputul orei.Dar,dupa cum ati chicit si voi,el disparuse dupa un colt cu o tipa si aparuse cand mai aveam doar un pic si terminam treaba.Se posteaza,rezemamdu-se de raftirile de langa cosul de mingii,incepand sa isi aranzeze parul(putin ciufulit) si hainele(mai mototolite) si incepu sa ma intrebe:
-Ai terminat curatenia?
-NU!ii raspund furioasa pe un ton raspicat.
-Oooo...,avem aici o domnisoara cam tafnoasa.imi raspunde el cu un zambet smecher in coltul guri si indreptandu-si privirea spre mine.Ce ar fi daca am calma-o putin.imi spune in timp ce se apropie de mine.
Apoi incepu sa ma mangaie incet pe par,dupa care imi atinse obrazyl aproape de ochi cu degetul mare si cu o privire care,normal,ar da toate fetele pe spate.Dar desigur ca ne fiind atrasa de el,faza cu privirea pica si dandu-mi seama ce avea de gand,ma intorc cu spatele la el,lasandu-mi parul sa zboare in bataia vantului facut de rasucirea mea rapida.Apoi,zambind intr-un colt al guri ii spun pe un ton mai sigur:
-Hm,credeai ca eu sunt ca celelalte?Ca dupa ce iti faci obisnuitele miscari de macio o sa-ti cad in brate?ii spun in timp ce ma intorc cu fata la el,dar fiind la o distanta destul de apreciabila de el.Eh,afla ca nu-i asa,iar ca sa stii,tipi ca tine ii urasc,
-De ce?
-Pentru ca sunteti niste parveniti care va credeti buricu'pamantului.Dar defapt sunteti niste fraieri.
Apoi iau ultima minjie de pe teren si i-o imping tare in capul pieptului,dupa care imi iau lucrurile si plec.



Răspunsuri în acest subiect
Black Butler Parody - de Yuuki Deshi - 12-10-2014, 05:36 PM
RE: Black Butler Parody - de Yuuki Deshi - 26-12-2014, 09:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)