Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O nou-venita...

#5
Well, eu unul voi fi un pic mai critic si pedant cu parerea mea, insa nu-ti fie teama, opinia mea despre operele tale este una pozitiva, doar ca trebuie sa reliefam si lacunele din ele pentru a putea sa progresezi pe viitor Smile.

Asa cum s-a scris mai sus talent sigur ai, insa din punctul meu de vedere mai ai ceva de muncit pentru a-ti perfectiona tehnica, mai ales cand vine vorba de anatomia personajelor. In primul desen, cel in acuarela, gatul este mult prea lung, iar capul prea mare in comparatie cu trunchiul si asta creeaza o imagine diforma cand il privesti in ansamblu. Desigur, eu inteleg ca este in stil anime si ca de obicei aici ti se ofera o mai mare libertate de exprimare si poti experimenta cu dimensiunile, dar parca totusi sare prea mult in ochi. De asemenea mainii ei stangi ii lipseste un deget.

Ideea din spatele celui de-al doilea desen mi se pare geniala si ai implementat-o foarte bine, ti-a iesit foarte sweet si ludic incat parca ma face si pe mine sa zambesc cand o privesc pe fata aceea razand cu aparatul de fotografiat la ochi, pare atat de entuziasmata...^^. Ca imbunatatire, ai fi putut folosi umbrele mai mult, dar lipsa lor pe mine unul nu ma deranjeaza atat de mult.

Al treilea desen este si el bine facut, aici chiar ai incercat sa te folosesti de umbre mai mult, insa expresia fetei pustoaicei ma cam sperie, zici ca e un mort viu or something 21, pare prea statica si inexpresiva, dar probabil ca asta era si ideea. De asemenea, nasul e un pic cam prea incovoiat.

Sper ca te vor ajuta aceste precizari pentru viitoarele tale desene. Succes in continuare, te asteptam cu noi lucrari ^^.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Răspunsuri în acest subiect
O nou-venita... - de Yukine - 14-09-2014, 05:03 PM
RE: O nou-venita... - de NightForever - 15-09-2014, 07:27 AM
RE: O nou-venita... - de Yukine - 15-09-2014, 09:06 PM
RE: O nou-venita... - de ohaio_angel - 16-09-2014, 09:00 AM
RE: O nou-venita... - de Romania - 16-09-2014, 05:12 PM
RE: O nou-venita... - de Yukine - 16-09-2014, 08:56 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)