Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cosplayer-ul vostru favorit

#2
Sincer, nu pot spune ca am un cosplayer preferat (sau mai multi) ci mai degraba faptul ca imi place cate ceva la mai multe persoane.

Cum a spus si DreamGirl, Kamui este o inspiratie foarte mare cand vine vorba de Worbla and armor costumes. Si eu ii urmaresc proiectele pe facebook si pot spune ca am invatat destul de multe de la ea, si din posturile de pe facebook dar si din videourile de pe youtube.

Pot spune ca apreciez cuplu Calssara-Elffi, defapt, chiar ii invidiez pentru ca intotdeauna mi-am dorit sa fac un couple cosplay, sau cel putin group cosplay. :<

Pe youtube mai urmaresc o tipa din SUA, nu neaparat pentru ca ar fi foarte cunoscuta sau pentru ca ar avea un sifonier intreg cu costume, ba din contra, are cateva costume dar alea sunt foarte bune. Imi place tipa pentru ca este open-minded, vorbeste mult si filmeaza tot ce face, here is her youtube channel - https://www.youtube.com/user/KellaxProductions/videos

Un alt cosplayer care lucreaza foarte mult cu Worbla ar fi Lightning Cosplay, deasemenea are niste tutoriale foarte folositoare pe youtube, am sa las aici si channeul ei in caz ca este cineva interesat - https://www.youtube.com/channel/UCBQJdDx...OUA/videos . Care si ea la randul ei este ajutata de logodnicul ei cu diversele proiecte. Ei doi (spre deosebire de Kamui) mai fac si cosplay impreuna. :3

In revista Cosplay Gen nr. 7 era un articol despre doua surori gemene care fac cosplay impreuna, Yuuri-C and Yuuri-K, care mi-au placut atat de mult incat m-au facut pentru o secunda sa-mi doresc sa am si eu o sora geamana.

De asemenea, imi place foarte mult de Tasha and her Queen of Blade (from Starcraft 2) costume is absolute... asdfghjkl;' ma rog, nu numai Tasha, in general imi place intreg grupul Spiral Cats din care fac parte Tasha, Tomia, Ren and Miyuko.

Apreciez la Reika faptul ca are niste costume care la inceput par foarte greu de realizat, apoi cu cat stai si analizezi mai mult costumul iti dai seama ca nu e chiar atat de greu si apoi mai stai putin si iti dai seama ca desi nu e greu, sunt multe, foarte multe detalii care daca n-ar fi nu ar arata deloc bine cosplayul respectiv.

Momentan nu mai imi vine nimic in minte, desi sigur mai sunt. ^ ^""
[Imagine: 9qh35v.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Cosplayer-ul vostru favorit - de DreamGirl - 26-08-2014, 07:57 AM
RE: Cosplayer-ul vostru favorit - de Mimisor - 07-09-2014, 06:19 AM
RE: Cosplayer-ul vostru favorit - de Nero19 - 04-10-2014, 07:53 PM
RE: Cosplayer-ul vostru favorit - de Romania - 05-10-2014, 03:13 PM
RE: Cosplayer-ul vostru favorit - de Piko Tan - 26-10-2014, 04:34 PM
RE: Cosplayer-ul vostru favorit - de irdukh - 20-02-2015, 05:18 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)