Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sword Art Online, si de ce nu e chiar cel mai bun lucru de la painea feliata incoace.

#3

Salut! Smile
Am sa comentez fiecare punct in parte:
a. Asuna ni se prezinta intr-un anumit fel, si se schimba complet din ce era, nu pastreaza absolut nicio trasatura de zici c-a suferit un accident de munca si si-a pierdut memoria. Prin urmare isi pierde toate trasaturile ei ca si caracter.
b. Personajele secundare isi pierd tot folosul, acestea sunt prezentate, folosite, si aruncate ca pe niste jucarii vechi. Nu mai ajuta progresia povestii, si practic "sunt inca p-acolo" Smile
c. Intr-adevar antagonistul e mai mult un fel de anti-hero pentru singurul motiv ca s-a intors 180 de grade la sfarsit. Ceea ce nu are nimic de a face cu ce am spus eu, si anume ca tot anime-ul, infrangerea jocului era scopul si the means to an end. Pana cand s-a dezvaluit Heathcliff ca fiind Kayaba Akihiko si practic toata treaba cu batutul jocului si-a pierdut tot rostul, din moment ce nu se stia ca Kayaba Akihiko era defapt si el in joc.
d. Nu, Kirito e din pacate un personaj principal generic, caruia daca-i dai o sabie si o partenera draguta e gata sa se lupte cu armate head on si chiar nu are o personalitate prea complexa. (Naruto, Natsu, Ichigo, -insert anime protagonist with spiky hair here- sunt mai mult sau mai putin lafel)

2. a. Cand am spus "prieten", nu m-am referit in special la o legatura de prietenie intre Kirito si el, ci mai mult la faptul ca pretinde a fi aliatul lui Kirito(friend or foe, as they say), si l-a tradat in sensul ca a pretins ca e de partea lui Kirito si de partea jucatorilor, cand el defapt era cel care i-a inchis pe toti in acea lume virtuala, sa nu mai zic ca aproape il omoara pe kirito la sfarsit. Iar faza ca tot anime-ul, personajul bun care conducea marsul spre victorie e defapt antagonistul e un cliseu urias.

Imi face placere sa dezbat argumentul asta Smile, mai astept opinii din partea ta. Crazy-monkey-emoticon-116



Răspunsuri în acest subiect
RE: Sword Art Online, si de ce nu e chiar cel mai bun lucru de la painea feliata incoace. - de Nith - 26-05-2014, 01:24 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Puzzle online anime. kfcfish 1 2.643 11-04-2013, 12:57 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)