Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

What pierced through the cracks

#16
Boys will be boys. Baietii vor fi pedepsiti pentru faptele lor asa cum toata lumea e si asa cum merita. Sexul nu scuza comportamentul indecent si mainile ce umbla fara voia lor pe unde nu le e locul. Mannn, prima poezie mi-a ridicat temperatura in modul cel mai serios. Nici nu stiu de unde sa incep cu subiectul asta si stiu ca daca incep, nu mai termin. Si daca o mama are sa imi bage mie, ca fata pe gat scuza pentru baieti si pentru nerusinarea lor, atunci acea scuza are sa intre pe o ureche si are sa iasa pe cealalta. Si daca tot am inceput, lasa-ma sa termin, cu scuzele de rigoare pentru tine @DreamGirl pentru ca nu stiu daca ai vrut ca topicul tau de poezii sa se transforme intr-o lectie adusa de un feminist. Pot sa merg pe strada imbracata in haine de calugar sau in lenjerie intima, nimeni nu are dreptul sa ma atinga fara voia mea. Boys will be boys, dar hai sa fim seriosi, e ca si cand ai pune o bucata de carne in fata unui rechin si i-ai spune sa nu o manance. Exceptand faptul ca nu suntem animale si ratiunea pe care o avem si de care *sper ca* ne bucuram ne deosebeste de ele. So, ca si o fiinta cu ratiune, you know it's not yours to touch, to keep without consent. I will not back down, I will not be shut and I will fight for my right. Asa cum nimeni nu are dreptul sa ma rusineze pentru ca sunt fata, pentru ca sunt una si egala cu restul. Si daca to am mentionat cuvantul feminist, am sa pun si definitia lui aici, pentru cei ce au inteles semnificatia lui in mod gresit. Feminism=miscarea ce defineste si apara egalitatea din toate punctele de vedere dintre sexe. Adica femeia e egala cu barbatul si are aceleasi drepturi. Pentru ca am mai vazut pe site persoane ce credeau in definitia gresita. Google it. Si ca sa nu bat din gura pe langa pe aici, consider ca poezia aceasta e perfecta si mult, mult prea dureroasa pentru mine, ceea ce ma deranjeaza pentru ca stiu cat adevar e in ea. Si a doua creatie imi e pe plac foarte mult, ador metaforele si cuvintele pe care le folosesti deoarece ele au mereu un impact greu si asemanator cu cel mentionat de tine. I like, like it so much, and again, if you mind, my bad dar ma gandesc ca esti de acord cu ce am spus mai sus, din moment ce creatia ta a descris atat de bine sentimente traite *hope not but still*.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Răspunsuri în acest subiect
What pierced through the cracks - de DreamGirl - 22-04-2014, 01:35 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 25-04-2014, 11:42 AM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 27-04-2014, 02:39 PM
RE: What pierced through the cracks - de morga - 02-05-2014, 03:09 AM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 02-05-2014, 03:44 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 06-06-2014, 06:33 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 23-06-2014, 01:05 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 04-09-2014, 12:18 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 29-09-2014, 08:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)