Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

AMV-uri de sufletel

#1
Am cautat pana prin a doua pagina sa vad daca a mai fost vreun topic asemanator si... eu una sper ca nu l-am ratat, in cazul acela ^^' Nu, nu e un topic de tip portofoliu (sunt complet paralela cu aceasta arta), insa e o idee care ma bantuie de ceva timp si nu pot sa nu ma intreb daca nu i-a bantuit vreodata si pe altii.

La ce ma refer prin sintagma "AMV-uri de sufletel"? Well, quite easy. La acele AMV-uri pe care le-ati vizionat vreodata fie din intamplare, fie cautand ceva anume, AMV-uri vechi sau noi, mai bine sau mai prost facute, care insa - oricat de crappy ar fi calitatea - au o valoare sentimentala pentru voi, va sunt dragi pur si simplu. Poate pentru ca v-au introduc un anime care a ajuns sa fie printre preferatele voastre. Poate pentru ca va facut sa indragiti o noua formatie. Poate pentru ca v-au fascinat personajele. Sunt pur si simplu curioasa care sunt AMV-urile voastre de suflet si care e povestea din spatele lor.
And if it does sounds like a silly idea, well... asta e, one can try ^^;

Eu am doua care imi trec acum in minte si pe care am stat bine sa le caut.
Primul e un AMV cu Shaman King, publicat acum aproape 8 ani, pe cand eram si eu usor introdusa in lumea anime-urilor si imi traiam prima mea iubire (yep, Shaman King, guilty as charged):
http://www.youtube.com/watch?v=z_cFNK_zMGo
De ce imi e atat de drag desi are o calitate care zgarie retina si o sincronizare si mai si? A fost prima data cand am auzit o melodie de la cei de la Linkin Park (In The End), primul meu contact cu rock-ul, fie el si mai bland (a se intelege, a fost un contact brusc, la ce ascultam pe atunci) si cred ca l-am vazut de sute de ori la vremea aceea.

Al doilea nu e tocmai pe youtube, pentru ca nu l-am mai gasit acolo din pacate:
http://videoixir.net/watch/3435436/-roze...ibute.html
It's a Suigintou tribute (Rozen Maiden) ca doar nu se putea altfel XD A fost, ce-i drept, AMV-ul care m-a facut sa ma uit la Rozen Maiden, care m-a facut sa ador melodiile lui Avril Lavigne de atunci (si Nobody's Home i s-a potrivit perfect personajului) si, desigur, care m-a facut sa o indragesc pe Suigintou, chiar si fara sa ii cunosc povestea inca. Dupa ce i-am cunoscut-o, e de la sine inteles de ce mi-a devenit personajul meu preferat din totdeauna.


So there, aveti si voi asemenea AMV-uri dragi for some reason? Smile
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"



Răspunsuri în acest subiect
AMV-uri de sufletel - de DreamGirl - 13-03-2014, 12:37 AM
RE: AMV-uri de sufletel - de Romania - 03-04-2014, 07:22 PM
RE: AMV-uri de sufletel - de DeDal N. - 26-04-2014, 03:19 PM
RE: AMV-uri de sufletel - de Sushiiushii - 08-02-2015, 07:24 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)