Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Setna

#2
Offff, sper ca se va ocupa cineva de bla,bla-uri... Imi este destul de somn asa ca voi incerca sa fiu scurta si la obiect, mai ales ca nu stiu ce fel de critica doresti. Marele dezavantaj (pentru mine) este intinderea foarte mica a partii pe care ai postat-o, deci nu pot trage multe concluzii.

Asezarea in pagina a fost ok,doar ca la un capitol mai mare, fara alineate sau spatii libere ar fi deranjant pentru ochi. Incearca sa gasesti un mod de a aranja textul, care sa iit placa si tie si sa ajute "ochii" cititorilor.

Din punct de vedere ~filosofic~ mi-a placut foarte mult ce ai scris. Ai avut niste idei destul de bune, ai stiut sa le pui in evidenta, au fost coerente, logice, tratand un subiect destul de vast, si totusi atat de drag noua- cunoasterea.

Nu ma pot pronunta foarte mult, adica... frumusetea e in ochii privitorului. Avand in vedere ca ai postat prefata, figurile de stil au fost folosite bine,chiar daca au fost foarte multe . Ai grija sa nu aluneci in panta folosirii lor in exces, gen compuneri de olimpiada, unde se folosesc metafore,epitete, figuri de stil super dramatice, una langa alta, care in loc sa faca cititul placut nu reusesc decat sa plictiseasca.

Ce sa mai spun? Bafta, astept urmatorul capitol ca sa imi pot face o parere mai clara. Sa ma anunti cand postezi.



Răspunsuri în acest subiect
Setna - de Ayrin Charles - 09-04-2013, 10:20 PM
RE: Setna - de LLC - 10-04-2013, 01:23 AM
RE: Setna - de Ayrin Charles - 30-04-2013, 08:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)