Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Discutii generale

#1
Nu stiu cat de bine venit este acest topic, iar daca ideea nu e prea buna, rog moderatorii sa actioneze cum considera.

Ma gandeam sa avem un loc unde sa discutam general despre seriale, nu sa mergem la fiecare topic in parte pentru a pune doar o idee. Ce ne place sau nu la un serial, ce consideram ca e exagerat sau nu etc. Un topic mai "ciorba" asa.

Am scris asta in topic-ul "Llama drama":
Citat:Urasc cand un serial e prea lungit.
Exemple:
How I Met Your Mother - ok, primele sezoane amuzante and stuff, acum deja devine enervant, am inteles ca asta ar fi ultimul sezon si chiar cred ca ar fi bine sa fie asa.
Grey's Anatomy - GOD. Finish it already. Era printre serialele mele favorite, acum a inceput sa ma enerveze, mai ales de cand am auzit ca Shonda mai are chef de inca un sezon. Pe cine mai poate omori?
Californication - nu stiu de ce, dar nu mai are farmecul de la inceput. Inainte de abia asteptam sa il vad, acum cred ca-s si-n urma cu episoadele putin, nu ma mai atrage.


@Lia mi-a sugerat sa caut un anumit thread aici: "ce seriale urmariti", dar eu nu am reusit sa il gasesc. Asadar m-am hotarat sa fac acest topic, unde ne vom spune of-urile, laudele, nelamuririle si tot asa. Oricine doreste sa dezbata in mai mult de un paragraf doar un singur serial, il invit sa caute thread-ul aferent show-ului respectiv.


Totusi, intrebarea mea ramane: considerati ca unele seriale sunt (prea) lungite doar de dragul de a mai lua si producatorii niste bani? Prin aceasta "lungeala", credeti ca seria este stricata?

Si mai adresez o intrebare: daca ati da de cineva care vrea sa se uite pentru prima data la un serial, ce i-ati recomanda si de ce?

As dori ca raspunsurile sa fie cat-de-cat argumentate + nu ezitati sa puneti mai departe intrebari, sa dezbatem tot ce tine de aceasta arie "motion pictures".

Edit: am sters din post partea cu "recomandari", cine doreste sa recomande un serial, exista deja un topic despre asta.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Discutii generale - de Batsy - 13-03-2013, 01:01 AM
RE: Discutii generale - de Fiction - 13-03-2013, 01:20 AM
RE: Discutii generale - de MajinCloud - 13-03-2013, 03:56 AM
RE: Discutii generale - de Batsy - 13-03-2013, 12:59 PM
RE: Discutii generale - de James Dean - 13-03-2013, 11:06 PM
RE: Discutii generale - de Lia - 13-03-2013, 11:34 PM
RE: Discutii generale - de Batsy - 15-03-2013, 08:25 PM
RE: Discutii generale - de Batsy - 18-03-2013, 05:40 PM
RE: Discutii generale - de MajinCloud - 18-04-2013, 12:30 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)