Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Buna !

#7
(12-02-2013, 09:41 PM)hero1hero A scris: Hmm, nu inteleg care era problema cu vorbitul despre Naruto. Daca omului ii place, ii place si gata. Nu trebuie sa te uiti la toate cacaturile ce ies pe site-uri, sau la toate anime-urile care au fost scoase din ianuarie 2013(in jur de 2000, si sunt in stare sa mai adaug un 0...)
Adica...tu ai vazut toate serialele? Ma rog...

Buna! Ma bucur sa te cunosc15 Iti place sa citesti, deci15 Ceva autor/carte preferata?39


Hero, toata ideea pe care Azazel incearca sa o exprime intr-un mod nereusit e ca nu te poti numi fan anime daca vizionezi animeurile comerciale facute special sa faca priza la public.
De asemenea noi aici pe Zup, desi nu facem discriminare in functie de preferintele userilor, vrem totusi sa incurajam vizionarea de animeuri bune si analizarea ideilor care stau la baza unui anime.

La fel cum incultura muzicala se extinde, de aici referinta la manelari a lui Azazel, la fel se poate spune si despre incultura in materie de anime, si aici vorbesc de teritoriul romanesc. Eu cred ca nu are rost sa numim fani anime pe acele persoane care nu-si folosesc mai mult de un neuron din creier pentru a urmari o serie.
Si ca sa spunem lucrurilor pe nume, in momentul in care majoritatea celor care au ca anime preferat Naruto sunt analfabeti cu diploma, nu pot decat sa indemn la o alta persepctiva asupra universului anime si asupra experientei pe care trebuie sa o ofere vizualizatorului.
Nu intru in mai multe detalii, ca e topic de intampinare, dar ideea este ca, desi nu punem etichete oamenilor care se uita la astfel de animeuri, totusi ii vom indemna mereu sa incerce altele mai bune.

Acestea fiind spuse, spor la postat.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Buna ! - de Isoldie - 11-02-2013, 09:53 PM
RE: Buna ! - de Azazel - 11-02-2013, 11:06 PM
RE: Buna ! - de Isoldie - 12-02-2013, 12:15 AM
RE: Buna ! - de hero1hero - 12-02-2013, 09:41 PM
RE: Buna ! - de Syryus - 13-02-2013, 07:35 PM
RE: Buna ! - de Lia - 13-02-2013, 03:19 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)