Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Wall-e

#2
Nu pot sa spun ca sunt cine stie ce fana Disney sau a filmelor de animatie, dar pe Wall-E l-am adorat din prima clipa. Prima oara cand m-am uitat la el eram acasa la verisorul meu de 9 ani pe atunci, care m-a pus sa ma uit cu el la desenul asta. Desi eram sceptica la inceput, cand s-a terminat nu mi-a venit sa cred cat de mult imi placuse si l-am mai vazut de vreo doua ori pe TV dupa aceea.

In primul rand, eu ador masinariile si electronicele personificate (nu stiu exact de ce), deci Wall-E mi s-a parut adorabil, cu grija lui exagerata pentru plantuta aia firava. Apoi, am avut mereu o slabiciune pentru povestiile cu moartea pamantului in viitor. Idila dintre Wall-E si Eva a fost cel mai dragut lucru posibil. Cealalta parte a povestii a fost fascinanta prin cat de adevarata a fost. Dupa ce am vazut mai multe filme Disney in care se vorbeste doar de dragoste si intamplari fantastice, a fost revigorant sa vad un film despre un viitor aproape plauzibil. Daca te uiti in jur, deja am inceput sa depindem de calculatoare intr-o oarecare masura, deci sa ajungem sa nu mai putem face nimic, dar nimic, fara ele, nu pare chiar imposibil.

In concluzie, mi-a placut Wall-E pentru ca povestea se petrece in viitor, pe o alta planeta, doi robotei se indragostesc, iar sfarsitul nu a parut deloc fortat sau ingretosator de dulce, doar oamenii care s-au decis sa faca ce trebuie. Cu adevarat un film captivant care merita vazut.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine




Răspunsuri în acest subiect
Wall-e - de CyBeR - 02-08-2012, 01:44 PM
RE: Wall-e - de Unia - 23-08-2012, 01:11 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)