Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Planet Adventure Llama?

#1
Sectiunea aceasta este dedicata initierii in marea arta a asa zisului joc de teatru dar intr-o formula diferita de piesele plictisitoare cu detalii scenice sumare din literatura de scoala, si RPG-urile tipice din sectiunea pentru cei ce cunosc jocul. Sa zicem ca eu doresc sa fiu un elf din Galaxia Thrassos ce ameninta distrugerea unei planete roz bombon purtata in dinti de o llama pufoasa din vata de zahar. Mai intai imi trebuie bineinteles o descriere fizica pentru ca sa stie intregul Univers cum arata acest pericol miraculos si de neinchipuit asa ca imi voi face un autoportret in care sa imi descriu perfectiunea infinita, chit ca parul meu are perioade dimineata cand arata ca o capita de cactusi sau ca uneori am cearcane adanci ca Groapa Marianelor. Si cel mai important, incep cu numele, care desigur va intra in Istorie si Preistorie si toate perioadele acelea jurasice, cretacice, viitor, trecut si ce mai e pe acolo. Apoi voi trece la detaliile esentiale fizice, incluzand sa va spun ca am cea mai misto lenjerie neagra si sosete neasortate. Dupa ce scap de asta va spun ce trece prin capul meu si ceva despre personalitatea mea, ca toate ziarele cibernetice sa imi inteleaga motivele psihologice legate de frica de chestii ce seamana cu niste camile in scopul imbratisarii planului meu malefic. Si fiindca paparazzi martieni doresc sa imi stie ceva din copilarie voi calatori in timp ca sa scriu o mica memorie a celor 30 de ani cand fiind copil cutreieram pe un motor intergalactic impreuna cu haremul meu.

Acum ca v-am captat atentia... Am captat-o? Da? Perfect. Ce vom face noi aici e sa ne jucam avand definit doar un ghid, un fel de... ghid al piratilor varianta Zup pentru RPG! Stiti voi, cateva indrumari despre cum sa cuceresti notiunile de baza pentru a evolua catre urmatorul stagiu si anume zona principala.

Acum ca am definit primele criterii haideti sa facem o recapitulare mai putin dubioasa cu ce ii trebuie personajului vostru pentru a intra in aceasta lume magica:

Nume: ex. Elvira Magazin
Varsta: ex. 193 si 30 de centi interstelari
Descriere fizica: ex. picioare lungi pana in gat si flexibile, urechi ascutite ca ale unui liliac, ochi de culoarea unui mar lasat in soarele toamnei si parul ca izvoarele la apus
Descriere morala: ex. sufera de perisclomantie acuta caracterizata de vedere colorata prin ochelari roz si abilitatea de a manipula gandurile broastelor. Ii place sa se plimbe prin parc pentru ca ii aduce aminte de perioada cand i-a dat foc si o armata intreaga de veverite i s-au supus cu lacrimi in ochi, de la fum desigur.
Istorie personala: ex a crescut intr-o groapa destul de frumoasa din labirintul estic al planetei Amphi, in armonie cu o familie adoptiva formata din pesti cu degete, lampadare vorbitoare ca in Frumoasa si Bestia si un obiectzburatorcuaripidinfrisca. Exilat dupa ce s-a asezat din greseala pe obiectulzburatorcuaripidinfrisca a jurat sa se razbune pe judecatorul ce a dat sentinta sa fie trimis in Hollyllamawood, distrugandu-i planeta natala unde sutele de rude regale isi duceau traiul de casatorie in familie si nasteau creaturi cu mutatii genetice de genul urechilor rotunde.




Si acesta este inceputul unei ere glorioase...

TU BI CONTINIUD...
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
Planet Adventure Llama? - de Lia - 31-07-2012, 01:36 AM
RE: Planet Adventure Llama? - de Aly - 31-07-2012, 03:47 PM
RE: Planet Adventure Llama? - de History - 31-07-2012, 05:20 PM
RE: Planet Adventure Llama? - de Aly - 31-07-2012, 05:45 PM
RE: Planet Adventure Llama? - de Rain - 31-07-2012, 05:53 PM
RE: Planet Adventure Llama? - de Azazel - 31-07-2012, 05:29 PM
RE: Planet Adventure Llama? - de Lia - 01-08-2012, 01:06 AM
RE: Planet Adventure Llama? - de Aly - 01-08-2012, 02:23 AM
RE: Planet Adventure Llama? - de James Dean - 01-08-2012, 08:11 PM
RE: Planet Adventure Llama? - de Reveuse - 08-08-2012, 11:04 PM
RE: Planet Adventure Llama? - de Lia - 09-08-2012, 12:07 AM
RE: Planet Adventure Llama? - de Ryuu - 09-08-2012, 12:56 PM
RE: Planet Adventure Llama? - de Stormrage - 09-08-2012, 01:27 PM
RE: Planet Adventure Llama? - de Reveuse - 09-08-2012, 06:44 PM
RE: Planet Adventure Llama? - de Lia - 08-11-2012, 04:32 PM
RE: Planet Adventure Llama? - de pikab00m - 04-01-2013, 03:55 AM
RE: Planet Adventure Llama? - de Lia - 08-01-2013, 01:13 AM
RE: Planet Adventure Llama? - de Stormrage - 08-01-2013, 06:40 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Adventure of Fairy princess in human world (RPG) InvaderLamu 0 2.870 06-01-2014, 12:44 AM
Ultimul răspuns: InvaderLamu
  Highway to hell: the kidnap llama Stormrage 1 3.359 04-05-2013, 05:36 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)