Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Regula de aur a unei aventuri ( hidasaku )

#14
stiu ca vine tarziu dar am avut foarte multe pe cap in ultime vreme
dar in cele din urma a ajuns capitolul 10
cred eu ca ficul o sa vina cu o surpriza placuta ...
lectura placuta - astept comentarii

Cap X

Hidan:

- Sa nu indraznesti sa iesi pe usa aia! Am strigat eu in rusa fara macar sa realizez. ... Sakura! Era prea tarziu.
- A plecat? De ce ? Spune blonda iesind din camera ei si apropiindu-se de mine cu un zambet stralucitor. Vedeam zambetul acela, auzeam cuvintele pe care le spune, dar mintea mea era in alta parte.
- Imi pare rau! Spun eu vazand-o cat de tulburata a iesit din cladire. Plangea, eram singur. Acum realizez ca asteptam nervos aici in fata geamului pentru imaginea asta care ma distruge pe interior. De cand devenise atat de importanta? Din primul moment?
Cred ca de cand am vazut-o zambind prima data am incercat sa o tin langa mine. Imi aduc bine aminte; mi-a zambit, iar eu am venit la ea ca hipnotizat. Am baut ceva ce ea mi-a recomandat apoi am condus-o la mine. M-am intors spre usa . Imaginea primei seri se contura in mintea mea. Era noapte , am deschis usa apoi am aprins lumina si am asteptat ca ea sa intre. Aveam emotii atunci, imi trecuse prin minte chiar sa nu o ating. "Ceva de baut?" intreb eu luandu-i haina si asezand-o pe scaunul din bucatarie." Ceva dulce" Spune ea asezandu-si mana peste a mea. Ne priveam unul pe altul usor ametiti, dar iubitori. Am baut amandoi din bautura dulce pe care o alesese chiar ea din dulap . Am vrut sa o mai servesc, dar m-a oprit. Nu se uita decat la mana mea in timp ce imi lua paharul din mana si-l aseza pe dulapul din bucatarie. Am vazut cum a inspirat o data puternic, isi facea curaj sa-mi sarute maxilarul. Tremura usor sub imbratisarea mea. Era frumoasa, incerca sa ma seduca dar i se putea citi acea temere in privire. Imi repetam in minte :" Sa nu o sperii!" Faceam miscari cat mai lente sau cel putin ma straduiam, pentru ca ea se comporta atat de confuz. Se apropia de mine dar cand in raspundeam tremura.
Mi-am intors privirea spre canapea. Ma vedeam sarutand-o , tragand-o langa mine incercand sa o conduc langa canapea. Acolo am luat-o de mana si am poftit-o sa se aseze in timp ce eu o descaltam.
Cand am ajuns in dormitor era deja relaxata. Statea ca un mielusel sub atingerea mea desi recunosc ca si eu eram speriat. Nu stiu daca era din cauza dorintei mele de nestapanit sau a griji mele pentru ea. Ma ingrijoreaza modul in care se abandona in bratele mele. Nu mai vazusem asta. Imi raspundea si incerca sa ma domine ,dar numai pentru a ma starni.
- Hidan! spune Ino asezandu-si mana pe pieptul meu, dar eu continuam sa rememorez acea noapte. A doua zi de dimineata fusesem distrus cand nu am gasit-o. Doar un bilet pe frigider: " Multumesc!". Pentru ce? Si de ce plecase? De ce asa brusc? De ce m-a ales pe mine? Si de ce a ales sa se intample totul asa? Acum ca ma gandesc mai bine, ce simtisem? Simtisem ca o voi revedea .... Apoi cand a gasit-o acel ziar de scandal am reactionat defensiv. Am gasit-o si atacat-o cu acuzatii pe care nici eu nu le credeam. Cand a coborat din masina ma simtisem vinovat. Plecase de frica mea, si atunci si in acea dimineata. "Iarta-ma!" spun eu asezandu-ma pe pat rapuns de imaginile din capul meu.
" Hidan mi-e frica de tine!"
"Daca regreti asa de tare, trebuia sa te duci la prima jurnalista si sa negi tot."
A plecat si acum din cauza mea. Mi-am intors capul spre camasa de noapte aruncata pe fotoliu. Unde era acum?
- Hidan! Dormi de cand a plecat. Spune blonda coborandu-si breteaua de la rochie. Nu vrei sa stam putin impreuna.
Am privit pe fereastra. Era intuneric. Priveam in jurul meu, o vedeam pe Ino cum ma privea la randul ei. Era superba. Am ridicat usor mana pentru a-i aseza rochia la loc. Atunci si eu si ea am ramas inmarmuriti. Camasa de noapte a Sakurei era in mana mea. Priveam amandoi materialul gri de bumbac decorat cu dantela pe umeri. Moale, parfumata aproape ca o puteam simtii pe Sakura langa mine. Am strans-o in mana. Gestul meu atat de intim o facuse pe Ino sa se indeparteze si sa iasa din camera cu o privire de nedezlusit. Ceva se intamplase.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Apartamentul era simplu dar modern. Camera de zi si bucataria erau unite. Masa rotunda de langa bar pastra inca farfurii cu peste, salate dar si urme ale iubitei mele. Pe masa era asezat impunator un bol cu sorbet de capsuni, iar pe marginea unui scaun era asezat paltonul ei.
- Cred ca o sa faca febra. spune un domn de circa patruzeci de ani iesind dintr-o camera intunecoasa. Avea camasa deschisa, parul negru, cu fire carunte de la tample pana la perciuni, pe care il aranja usor trecandu-si mana prin el. Fata ii era obosita si palida, iar dupa vestimentatie abia ajunse acasa. Ai venit sa o iei pe italianca noastra?
Despre ce vorbeste omul acesta? "Da!" a spus Sui din spatele meu . M-a poftit usor in dormitor cu capul plecat. Era un dormitor modest, cu o masuta de toaleta, un dulap ce acoperea un perete intreg si un pat cu doua noptiere langa el asezate simetric.
Sakura era in mijlocul patului, dormind intre perne. Era prea intima cu acest loc. Am coborat incet pe pat si i-am mangaiat picioarele. Parea ca atingerea mea sa fie minora, asa ca mi-am coborat buzele langa urechea ei si am spus:
- Trezeste-te iubito! Mergem acasa!
Mi-a soptit usor numele ,dar nu se trezise cu totul. Ochii i se inchideau . I-am sarutat apasat fruntea, apoi am luat-o pe sus de-a dreptul. Sui si tatal lui ma priveau si nu spuneau nimic. Nu puteau sa ma convinga sa o las aici nici un minut mai mult.
Era asezata pe un scaun in timp ce eu o imbracam cu paltonul. Ii luasem geanta de pe scaunul pe care o zarisem si o ridicasem pe Sakura in aer cand am auzit vocea lui Sui:
- Ar trebui sa-i dai ceva sa-i treaca febra.
Am privit cum se zvarcolea in bratele mele. Dadusem afirmativ din cap insa mi-am ridicat privirea spunand : " Mergem acasa!"

-----------------------------
Sper ca v-a placut acest capitol !
Astept comentarii !



Răspunsuri în acest subiect
RE: Regula de aur a unei aventuri ( hidasaku ) - de nimeni - 30-05-2013, 08:55 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)