Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

La storia della Arcana Famiglia

#1
[center]La storia della Arcana Famiglia
[Imagine: arcanafamiglia640.jpg][/center]

Descriere: Insula prospera Regalo din Marea Mediterana este protejata de un grup de vigilenti numit “Arcana Famiglia.” Membrilor grupului li se ofera puteri speciale prin contractele cu “Toracco.” Felicitá, singura fiica a lui Papa si cap al familiei, are frumusetea mamei sale de asemenea si abilitatile sale superioare cu cutitele. Desi a fost crescuta adanc in insula, la varsta de 16 ani face primii pasi in centrul atentiei ca si membra a familiei. Apoi, la petrecerea de ziua ei de nastere, tatal ei, Mondo, anunta ca se retrage. Acesta declara o competitie pentru a-si determina succesorul – iar Felicitá trebuie sa se marite cu castigatorul. Felicitá intra si ea in competitie, determinata sa castige ca sa-si poata decide propria cale. Cortina se va ridica in curand pe batalia care ii va decide soarta!

Parerea mea: Genul animeului care iti spune despre ce este vorba in mare parte chiar din primul episod... dar imi place deoarece este interesant si vreau sa stiu cine va castiga Arcana Duello. Imi plac toate personajele, nu am un preferat, desi Nova seamana cu Ciel (Kuroshitsuji), iar Luca cu Oreki (Hyouka), alt anime plin de baieti frumosi.

Astept si parerile voastre.
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS




Răspunsuri în acest subiect
La storia della Arcana Famiglia - de Chriss - 28-07-2012, 11:57 AM
RE: La stroia della Arcana Famiglia - de Aggie - 03-08-2012, 04:18 PM
RE: La storia della Arcana Famiglia - de Mao. - 14-08-2012, 07:49 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)