Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Through the looking glass

#10
Imi amintesc ca aruncasem o privire pe fotografiile tale mai demult, si mi-au placut la nebunie. Doar ca acum, revenind, am luat-o de la inceput, le-am revazut si pot spune ca mi se pare o evolutie tare frumoasa cea care se observa din lucrarile tale. Nu stiu daca ti-ai schimbat aparatul, s-au schimbat peisajele sau pur si simplu s-a modificat ceva in perspectiva ta. Cert e ca it's getting better and better.

Printre primele imagini m-au impresionat instantaneele acelea, desi nu au fost toate clare. Interesanti subiecti, multa expresivitate, chiar trezesc imaginatia in tine si te pun pe ganduri care ar putea fi povestea celor fotografiati. Imaginile mele preferate raman totusi cele de pe vas (the Dragonfly drink looks absolutely magic), cele din Istanbul (in special acele lampioane), cele cu frumusetile arhitecturale de pe unde ai calatorit si ultimele imagini din natura postate. Mai ca-mi vine sa mi le pun ca postere prin camera.

Recunosc ca nu ma prea dau in vant dupa pozele cu flori (cu exceptia ultimei, that pink flower from up close is mesmerizing), in schimb le apreciez tare mult pe cele urbane. Plus ca mi se pare cum, la inceput, aratau oarecum touristy, mai ales cu cei cativa oameni prin jur, iar acum fix oamenii aia sunt cei care le dau farmecul si par sa apartina in peisajul respectiv. Plus the architecture. I'm a sucker for that one. Nu ma pricep la terminologie si prea multe chestii ce tin de fotografie, insa pot aprecia ceva din punct de vedere estetic, si mi-am clatit ochii numai bine cu incadrarea, continutul si luminozitatea lucrarilor tale, toate echilibrate. Asa ca mult spor la fotografiat in continuare ^^ Sau la sortatul fotografiilor deja facute. Eu sigur mai astept posturi de-ale tale.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"



Răspunsuri în acest subiect
Through the looking glass - de Lia - 21-07-2012, 04:03 AM
RE: Through the looking glass - de Lia - 28-07-2012, 01:33 PM
RE: Through the looking glass - de Ozymandias - 28-07-2012, 10:49 PM
RE: Through the looking glass - de Daria - 29-07-2012, 02:19 AM
RE: Through the looking glass - de Lia - 11-09-2013, 12:25 AM
RE: Through the looking glass - de Lia - 25-06-2014, 04:21 PM
RE: Through the looking glass - de Lia - 27-06-2014, 09:10 PM
RE: Through the looking glass - de Lia - 29-06-2014, 04:56 PM
RE: Through the looking glass - de Lia - 02-11-2014, 06:25 PM
RE: Through the looking glass - de DreamGirl - 03-11-2014, 12:54 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)