Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cat de important e sportul in viata voastra?

#9
Plin de sportivi aici, aproape ca ma simt prost O_O
Uhmmm... ma consider o persoana atletica, dar problema mea este ca sunt praf la orice tine de jocuri sportive. Uram orele de sport, ca sa nu mai zic la cate dintre ele am chiulit in liceu.
Am avut o perioada, acum 4 sau 5 ani, cand ma apucasem de exercitii fizice pentru ca voiam sa arat mai bine. Nu mergeam la sala, dar chiar nu este nevoie sa mergi la sala ca sa te mentii in forma. Pe atunci ieseam sa alerg in parc in fiecare dimineata pe care o aveam libera. Partea urata atunci cand nu ai un motiv bun pentru care sa faci asta este ca te lasi repede. Dupa un an m-am plictisit si nu mai miscam un deget toata ziua.
Intre timp s-a intamplat sa am niste probleme medicale destul de uratele, nu ma mai puteam ridica din pat si a trebuit sa fac kinetoterapie. Atunci am inteles care este adevaratul motiv pentru care trebuie sa fac miscare si sa am grija de mine... pentru ca parea ca propriul meu corp ma tradeaza. In momentul in care nu faci miscare, muschii incep imediat sa se atrofieze, sa te doara incheturile, sa te doara salele 21 La kinetoterapie am invatat pilates, am vazut ca exercitii fizice nu inseamna doar sala si tras de fiare si ca pot fi solicitante chiar si facute acasa, pe o saltea. Am si o bicicleta in casa, asezata strategic ca sa pot vedea monitorul, ca sa ma uit la anime cand pedalez.
Deci da, sportul este o parte foarte importanta din viata mea, fac zilnic, nu am nicio intentie sa ma opresc.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cat de important e sportul in viata voastra? - de Florentina - 28-10-2020, 08:24 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)