Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cat de important e sportul in viata voastra?

#3
La o vreme prin adolescenta era destul de important, imi facea placere sa merg la orele de sport in generala, desi mai putin prin liceu pentru ca nu imi placea baschetul si atunci saream pe geam la fiecare ora cand stiam ca asta e in programa.

Am practicat tennis de performanta in elementara la CSM Brasov, pana cand am decis ca profesorul cu care aveam cursuri era iresponsabil si apoi nu am mai apucat sa ma tin de tennis. In schimb am facut 4 ani de handball si eram intr-un club de atletism, CSU Forex, desi cu clasa a 8-a si capacitatea am renuntat. Am mai facut apoi 2 ani de volley.

Sportul ma face fericita, dar dupa cum a spus si Biersack e cam naspa sa il practici singur, de aceea acum nu ma trage inima sa fac ceva ca nu am cu cine, dar incep sa merg la sala de saptamana viitoare pentru ca ma simt fara energie, iar sportul te revitalizeaza. Iar altfel e prea cald ca sa fac altceva decat sa inot. Inot tot timpul pentru ca stau langa mare, dar nu e o pasiune.

In schimb am un sport de care ma tin, si anume scuba diving, e un sport extrem si e absolut fascinant. Implica mai mult efort fizic decat ati crede.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cat de important e sportul in viata voastra? - de Lia - 02-08-2012, 06:02 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)