Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Uraste ca iarna, iubeste ca vara.

#1
Cea la toata lumea! Intr-un final m-am hotorat sa aduc un fic (asta dupa 1 an de cand nu am mai postat vreun fic pe Zup), o idee mai veche de a mea legata de doua sporturi pe care nu incetez sa le iubesc din toata inima: Surfing & Snowboarding. Deci efectiv i love them! : x
Desigur ca m-am documentat si inca o mai fac, pentru a nu intampina greseli, pentru ca din moment ce nu practic astfel de sporturi si pe deasupra mai scriu un fic despre ele, este necesar sa am mcar o baza despre.
Anunt 1:Eu una am luat o pauza gigantica de la scris, abia acum cateva luni am reinceput sa scriu, dar one-shoturi si pot spune ca o voi lua de la 0 din nou. Pe scurt spre sa ma ajutati sa evoluez in continuare si va astept cu critica, pareri si restul. <3
Anunt 2: Titlul are sa vi se para straniu rau de tot. Stiu e cam ciudat s spui ca iarna uraste si vara iubeste si sunt sigura ca pe parcurs voi intalni persoane care imi vor spune: e ciudat si nu-i vad rostul sau se putea mai bine, etc. Insa pentru mine are o semnificatie si o sa va dati seama ca se leaga de poveste si plot.

ps. e scurt, stiuuu~ dar doar atat am scos, deobicei scriu mult mai mult. ;A;
ps2. ficul are II parti.

Varsta minima: - (toti sunteti obisnuiti sa cititi yaoi si +18).
Gen:
yaoi [★★★★★]
actiune [★★★☆☆]
romanta [★★★★☆]
sport [★★★☆☆]
aventura [★★★★☆]
Limba: romana.
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: Avansat (sau cum vreti voi, dar cine poate da avansat, chiar va rog)




Uraste ca iarna, iubeste ca vara
[Partea I]


..:*:Prolog:*:..

“Draga mama si tata, nu pot spune ca totul este perfect si ca ma simt bine. Vremea este rece si am impresia ca in curand am sa lesin, dar vreau doar sa stiti ca va iubesc si chiar daca credeti ca aceasta “calatorie” de un an in Alaska are sa ma invete minte si sa ma puna cu picioarele pe pamant, va inse... Nu, aveti dreptate, poate ca e vremea sa-mi revin la normal, am fost mult prea mult timp un baiat neastamparat si neascultator, e vremea sa ma cumintesc si cred ca voi anticipa ceva din calatoria.
E ceva nou pentru mine, nu imi vine sa cred ca spun asta ,dar la inceput m-am simtit nesigur pe raspunsul pe care vi l-am dat. Un lucru necugetat si pe care sper ca nu l-ati pus la inima?
Bunicul ce mai face? E bine? eu unul sper ca nu imi duce dorul... O, ce tot spun, imi e dor de el si sper ca acum boceste impreuna cu cainele dupa mine pe placa de surf, in mijlocul Pacificului.
Si acum cred ca va intrebati de ce scriu din avion, fiindca nu am altceva mai bun de facut. E seara, frigul incepe sa se adune, lumea este infofolita ,doar eu in bermude si camasa traditional hawaiana cu flori, mai ramanea sa-mi iau si papucii, dar de data aceasta, mama, ti-am ascultat sfatul si in picioare am cisme si sosete. Pot spune ca sunt un esec in moda, tu te pricepi mai bine si sunt sigur ca ai spus ceva de pantaloni lungi si geaca groasa. Dar dupa cum ma stii sunt un neascultator fara pic de obraz, insa te iubesc si de cum ajung la casa celor care ma gazduiesc ma voi imbraca in hainele de iarna.
Spunei lui Kalani ca imi cer scuze pentru ca i-am stricat masina si ca tin la ea, fiindca este sora pe care orice baiat de varsta mea si-ar dori-o. Nu vreau sa o vad trista sau suparata, asa ca te rog frumos mama, sa-i spui asta. De asemenea vreau sa ii transmit ceva frumoasei mele ape, Pacificul, ca abia astept la vara sa ma intorc dupa absolvire si sa ma avat in valurile ei spumoase pentru o tura de surfing demential.
Si pentru o incheiere adorabila din partea unicului baiat din familie: tata, esti al naiba de enervant si imi pun toata increderea in tine ca vei avea grija de mama, Kalani, bunicul si Aku.
Aloha!”


Ah, nu mai este cerneala, s-a dus cu mica felicitare de multumire pentru familia Nenobu.
Mi-am lasat capul pe perna de la spatarul scaunului, oftand prelung si lasand aerul cald sa se transforme in abur. Era atat de racoare asa ca am tras pe mine patura oferita de stuardeza acum cateva minute. Seara se lasa peste munti si peste zapada care devenea din ce, in ce mai cenusie, ajungand la un albastru inchis usor luminat de razele lunare.
Peisajul de pe geam era mortal, insa doar gandindu-ma ca eram la mii de kilometrii departare de Hawaii, incepea sa mi se zgribuleasca pielea, nu sunt genul care se obisnuieste atat de repede la o astfel de temperatura sub minus zece sau doisprezece grade si chiar mai mult... Totusi am reusit sa scot un zambet discret pe chipul bronzat, eram intr-un fel sau altul incantat de noua mea calatorie si curiozitate se infructa din imaginatia mea.
Si ca sa fiu sincer totul a inceput de la niste lucruri nu chiar foarte minore.
Cred ca este timpul sa povestesc cum de am ajuns intr-un astfel de loc...



Răspunsuri în acest subiect
Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de hiimera - 25-06-2012, 07:56 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Lexxu - 26-06-2012, 09:29 AM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 08-07-2012, 12:21 AM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 27-07-2012, 07:05 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Lexxu - 27-07-2012, 10:17 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Mariaa - 31-07-2012, 11:57 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Lexxu - 04-08-2012, 02:28 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 04-08-2012, 04:11 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 25-08-2012, 04:14 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 31-08-2012, 06:20 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Sushi - 07-09-2012, 03:35 AM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 23-09-2012, 08:03 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Sushi - 23-09-2012, 08:50 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 16-10-2012, 03:15 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 26-10-2012, 11:30 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Lexxu - 28-11-2012, 02:19 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 09-12-2012, 10:14 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 24-03-2013, 01:58 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Lexxu - 24-03-2013, 03:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.812 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O iubire de-o vară? Ayu.Lore 5 2.307 01-09-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Ayu.Lore
  Vrei sa fii iubit, iubeste! Trioxide chocolate.۩ 11 5.640 05-07-2011, 02:08 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  O poveste de iarna [SasuSaku] Mimi. 10 10.394 05-02-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Ploi scurte de vară chrissta 8 3.860 11-12-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  O vara de vis lary-chan_sakura 4 3.237 15-08-2010, 06:50 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Suspinuri în culori de vară [yaoi] Claribel 5 4.540 28-07-2010, 10:27 PM
Ultimul răspuns: SAYA_ANGEL
  Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete Elena. 4 5.098 05-01-2010, 04:13 PM
Ultimul răspuns: candy_cane
  Iarna Magica[SasuSaku] xD Wolfx 4 4.358 23-12-2009, 01:18 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Nopti de vara Shadow. 17 14.622 03-08-2009, 05:38 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect: