Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rutina

#8
Da, un subiect interesant de discutat39

Cred ca rutina e buna pana la un punct. E bine sa ai un program si sa ai zile linistite, totusi atunci cand totul se repete, si se repeta, si se repeta deja nu e bine. E greu sa traiesti acelasi lucru in fiecare zic. Eu, cand ma gandesc la rutina, ma gandesc la faptul ca in fiecare zi ma duc la scoala (exceptand vacantele, desigur) In rest tot restul zilelor mele e diferit. Si, oricum, rutina nu poate exista decat daca si vremea ar fi aceeasi. Daca tu trebuie de exemplu sa mergi seara sa alergi, lucru pe care il faci de ani buni, si locul unde alergi e in constructie, deja rutina nu mai exsita. Oricum, nu-mi place si nici n-o traiesc. Inca un lucru grav e sa traiesti cu gandul la viitor. Cu riscul de a spune ceva ce spune toata lumea, sustin proverbul "Nu trai in viitor, traieste in prezent" Pentru ca daca tot timpul te gandesti "vai ce repede o sa vina spatamana viitoare, apoi ceallata saptamana, apoi luna viitoare" nu o sa mai apuci sa faci nimic. Nu o sa incerci nimic nou din cauza faptului ca n-ai timp. Toate la timpul lor. Scuze, m-am distantat de topic. Pai, ca sa scap de rutina, de obicei fac ceea ce imi place. Imi perfectionez talentul si imi practic hobby-urile.

Una din marile mele placeri, ma uit la filme. Desi, mi se pare incredibil de plictisitor si naspa sa te uiti singur la un film, si mai ales daca e pe net. Pentru ca niciodata nu sti ce sa alegi.

Citesc carti (nu, nu simultan), activitate care imi place, pentru ca o pot practiva singura. N-am nevoie de nimeni.

Fac plimabari lungi si ma uit la nori. Imi place sa gasesc tot felul de form in nori. Analizez arhtectura orasului meu si cateodata fac planuri si harti21

Mai bantui internetul si aflu stiri, de exemplu ca Johhny Depp s-a despartit de Vanessa Paradise, dupa 12 ani de relatie cu 2 copii. Fac bratari din noduri39

Scriu. Imi place sa scriu, pentru ca la fel ca si la citit, e o activitate pe care o pot face numai singura. N-am putut niciodata sa scriu cu cineva uitandu-se la mine, oricat de apropiata ar fi persoana respectiva sau oricat de neinteresata ar fi.

Sportul face parte din rutina mea zilnica, dar oricum il fac, chiar daca dau in monotonie, e ceva de care nu pot sa ma lipsesc.
[Imagine: universul1.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Rutina - de andraportocala - 17-04-2012, 01:19 AM
RE: Rutina - de Saravis - 19-04-2012, 12:19 AM
RE: Rutina - de Alicia - 22-06-2012, 03:29 PM
RE: Rutina - de Ciquita - 22-06-2012, 06:42 PM
RE: Rutina - de hiimera - 23-06-2012, 09:28 AM
RE: Rutina - de Mykoto - 14-07-2012, 10:58 PM
RE: Rutina - de Fiction - 14-07-2012, 11:31 PM
RE: Rutina - de hero1hero - 15-07-2012, 12:06 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)