Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Consideri ca acest tip de duel ar fi bun?
Da.
100.00%
15 100.00%
Nu.
0%
0 0%
Total 15 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Discutii generale

#1
Dragi membrii ai comunitatii Animezup, eu, Sovereign, am creat un nou tip de duel pentru acest forum. Dar inainte ca acest 'vis' sa devina realitatea trebuie sa stiu daca exista destui entuziasti.

Paragrafele urmatoare vor explica in ce consta acest tip de duel si regulile sale. Odata cu citirea lor, va cer sa va lasati parerea in acest thread.



Duelul Oratoric este oportunitatea ideala pentru a va perfectiona abilitatile oratorice prin intermediul dezbaterilor constructive si pentru a va exprima punctul de vedere in legatura cu o anumita tema de dezbatere.

Reguli:

I. Initierea unui Duel Oratoric

1. Pentru a initia un duel, trebuie sa deschideti un thread in subforumul Animezup Duel, categoria Duel Oratoric, cu titlul compus din numele celor doi participanti si tema duelului. Exemplu: Sovereign|Lia - Evolutie
2. Specificati data duelui, trimitandu-mi-o prin PM pentru pregatirea duelului.

II. Organizarea unui Duel

1. Niciun Duel nu va dura mai mult de trei zile, iar niciun thread nu va avea o lungime mai mica de 2 pagini in aceasta etapa.
2. La sfarsitul acestei etape, un poll va fi deschid, iar userilor forumului li se va permite sa comenteze si sa voteze castigatorul.
3. Dupa o perioada de 3 zile de la deschiderea poll-ului, castigatorul va fi anuntat si thread-ul inchis.

III. Limitari

1. Doua sau mai multe dueluri nu pot avea loc simultan.
2. Odata cu declararea castigatorului, o perioada de pauza de o zi trebuie respectata inaintea inceperii unui alt duel.

IV. Reguli de Purtare

1. Cel care deschide thread-ul va avea prima postare odata cu inceperea duelului.
2. Duelistii trebuie sa se compoarte intr-un mod civilizat pe tot parcursul duelului. In timp ce o dezbatere 'inflacarata' este permisa, nu vom tolera insulte si atac la persoana.
3. Fiecare postare in timpul Duelului trebuie sa fie constructiva si sa cuprinde argumente sau dovezi. Devierea de la tema si declaratiile nefondate sunt nepermise.
4. Duelistii au dreptul sa faca o noua postare numai dupa ce oponentul raspunde, postarile multiple fiind permise numai in cazul in care postarea depaseste numarul maxim de caractere.



Răspunsuri în acest subiect
Discutii generale - de Kommissar - 25-03-2012, 07:18 PM
RE: Duelul Oratoric - de Zyklon - 26-03-2012, 08:02 PM
RE: Duelul Oratoric - de LLC - 23-04-2012, 07:26 PM
RE: Duelul Oratoric - de Azazel - 23-04-2012, 08:23 PM
RE: Duelul Oratoric - de K.V. - 23-04-2012, 09:37 PM
RE: Duelul Oratoric - de Lia - 23-04-2012, 10:07 PM
RE: Duelul Oratoric - de Azazel - 23-04-2012, 10:57 PM
RE: Duelul Oratoric - de Delyth - 27-04-2012, 10:33 PM
RE: Duelul Oratoric - de Wunderbar - 30-04-2012, 04:36 AM
RE: Discutii generale - de Lia - 05-05-2012, 01:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)