Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desenele Reikai

#6
Hi there. :3 Deci, ochii pe care ii faci tu imi amintesc de manga-urile vechi pe care le-am citit(mai mult ma uitam la tehnica de desen, dar lasam citit), unde nu prea erau detaliati. Tind sa-ti spun ca unii sunt prea ascutiti la colturi, mai curbat e mai bine, da un aer mai realist si e mai estetic, parerea mea, de aceea cel mai mult imi place ultimul care arata mai frumos si datorita detaliilor, luminilor si a faptului ca ai apasat mai mult ca sa-l innegresti. Iti voi arata o tehnica de a desena niste ochi asemanatori manga, sunt defapt ale personajelor din banda desenata W.I.T.C.H. , am salvat bookmarkul pe undeva prin Chrome fiindca imi place cum arata: aici . Desigur, pe langa ochi arata si cum sa le faci corpurile si asa, dar pe tine te intereseaza ochii, si, dupa mine, aspectul lor e foarte frumos (daca iti apare vreo eroare da click dreapta, open in a new tab). :3 Ti-as mai arata si altele, dar pe restul nu le am salvate, dau edit daca mai gasesc ceva. Oricum, vad ca ai potential si sper sa te tii de talentul tau. <3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Răspunsuri în acest subiect
Desenele Reikai - de AbiiShu' - 17-03-2012, 09:04 PM
RE: Desenele Reikăi - de PervyTeoYaoi_Shinee - 17-03-2012, 09:40 PM
RE: Desenele Reikăi - de Ana - 18-03-2012, 11:45 AM
RE: Desenele Reikai - de AbiiShu' - 30-07-2012, 12:07 PM
RE: Desenele Reikai - de Ana - 30-07-2012, 01:10 PM
RE: Desenele Reikai - de Aggie - 01-08-2012, 09:16 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)