Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O pata de culoare intr-o lume incolora

#6
Daca tot nu se incumeta nimeni sa treaca si pe la tine, trec eu. Vad daca am timp sa le termin pe toate acum, daca nu dau edit cand vin de la scoala.

1: imi place -deobicei imi plac peisajele montane, ma rog-, doar ca unghiul nu avantajeaza prea mult. Contrastul putea fi marit si arata cat de cat mai bine.
2: catelusul 8. Imi place cum ai editat-o, il pune pe micut in evidenta. Cred ca e cea mai buna poza a ta de pana acum. Bravo!
3: si asta e ..? Nu inteleg nimic din ea, dar cred ca e undeva in oras, facuta din miscare. 39 Pozele nu se fac din masina -poate doar daca ai un aparat profesional care sa te ajute, dar nici atunci nu cred ca ies prea bine-, unghiul nu iese bine niciodata si deobicei pozele sunt miscate.
4: o fata, care tine in mana o ...-la naiba ca stiam cum se cheama, mi-am taiat degetele in una ieri 24. Ma rog, cum am spus, am facut si eu poze la una, un dezavantaj urias dupa parerea mea, este ca nu poti folosi blitul, pentru ca nu ar mai straluci, de aceea poza e de o calitate scazuta. scrisul nu prea avea ce cauta acolo.
5: dragut peisaj. Pacat ca e putin miscata, altfel ar fi aratat foarte bine. Contrastul putea fi marit.
6: nu-mi place unghiul, pomul nu e pus in evidenta si nu exista nici un "personaj principal".
7: Soarele e prea puternic si arata rau. Nu inteleg daca tu voiai sa scoti in evidenta soarele sau pomul. Dar oricare ar fi varianta, nu ti-a iesit prea bine.
8: mm, ai stricat putin poza. Daca pozele anterioare aveau nevoie de un contrast mai mare, aceasta il are prea mare. Incearca sa nu mai misti pozele.
9: La fel ca cea de mai sus. + de asta efectul sepia nu ajuta deloc, ba chiar strica.
10: Cred ca tu voiai sa evidentiezi gheata de pe creanga -sau creanga?-. Unghiul nu te ajuta, partea din fata e neclara.
Ultimele 3: e aceeasi idee ca poza numarul 10. Toate sunt la fel. Mie mi se par niste poze facute la nimereala -fara suparare-. Incearca sa te concentrezi pe un subiect, sa il pozezi din unghiuri diferite, apoi sa selectezi 1-2 poze reusite. 3
Cam atat, nu te descuraja si exerseaza.
Bafta pupic
EDIT: am uitat sa te intreb. Ce aparat folosesti? Majoritatea pozelor mi se par de o calitate destul de scazuta, asa ca eram curioasa.
[Imagine: YWk6O.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: O pata de culoare intr-o lume incolora - de Alicia - 09-02-2012, 11:19 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ganduri si sentimente... intr-o fotografie Ada 1 2.549 19-09-2011, 12:09 AM
Ultimul răspuns: CyBeR


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)