Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cele mai bune momente din jocuri

#2
Daca ai jucat Dark Souls, inseamna ca trebuie sa iti amintesti si de nenea:

[Imagine: Flamelurker.png]

Din Demon's Souls, Flamelurker-ul mi s-a parut cel mai greu dintre bossi ( bine, nu in punem la socoteala pe King Allant, ala e boss-ul final ). Era slab la magie, dar cum eu nu imi luasem nici o vraja la mine, in afara de cele de foc ( baaaad choice ) si aveam un echipament fara prea mare rezistenta la foc, m-a violat prima data. Apoi mi-am invatat lectia si mi-am luat un Total Protection si un Water Veil si am vazut si eu cum e lupta cu adevarat. Cand mai are putina viata devine foarte luminos si e greu sa iti dai seama cum urmeaza sa te atace, daca sare pe tine, daca da cu pumnul sau daca face explozia aia nenorocita. But I beat the bastard!

Dark Souls a fost o continuare placuta, si da, sunt de acord cu tine, aia doi erau ai naibii de enervanti. The Four Kings, singura problema era ca nu gaseai nici un bonfire prin zona aia si trebuia sa ai grija cu estus flasks. Echivalentul lui Flamelurker in Dark Souls a fost interesant...enervant prima data cand m-am luptat cu el ( iar nu aveam protectie prea mare la foc si cum acolo era numai lava... ), dar i-am gasit ac de cojoc pana la urma.

O sa revin sa mai postez, mai am destule momente ( next up: BioShock! ).
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Cele mai bune momente din jocuri - de CyBeR - 10-01-2012, 12:25 AM
RE: Cele mai bune momente din jocuri - de DiZ - 10-01-2012, 01:15 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cereri de jocuri ToRnAdO 15 12.782 14-08-2012, 05:30 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Accesorii pentru jocuri Azazel 0 2.298 12-04-2012, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Azazel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)