Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Breaking Bad

#1
Despre ce e vorba in Breaking Bad?Despre ceva iesit din comunul serialelor actuale,despre un domn respectabil,profesor de liceu si casier la o spalatorie ce primeste vestea ca sufera de cancer la plamani si ca mai are cateva luni de trait.Cum il cheama pe acest domn?Walter White(pe viitor,se va face cunoscut prin numele de Heisenberg,dar intram in detaliu).
Afland tragica veste,dragul nostru Walter trebuie safaca tot posibilul sa aduca bani pentru familia sa .Cu un copil de 15 ani bolnav de paralizie cerebrala(sper ca am dreptate?!),inca unul ce urmeaza sa apara,el devine disperat.
La ce duce acest moment?Ei bine,la intalnirea cu Jesse Pinkman,un fost elev de-al sau,traficant de metamfetamina,salvat de Walter intr-o razie de-a politiei.
Cunostintele lui Heisenberg despre chimie il aduc in fata celei mai grele decizii din viata sa . Urmeaza sa devina un traficant de droguri,cu Pinkman langa el!


Serialul are 4 sezoane,fiecare de 13-14 episoade.
Din punctul meu de vedere,anul trecut a fost,fara indoiala,serialul ce a iesit in evidenta cel mai mult in sectiunea sa,drama.

Nu mai scriu mare lucru.Daca l-ati vazut,sunteti liberi sa lasati un mesaj.
In final,va las cu una dintre cele mai sinistre si importante scene ale serialului,din ultimul sezon.
http://www.youtube.com/watch?v=cWfK5JyD2bA

P.S. Probabil ca am avut destule greseli de scriere.Imi cer scuze!
Însă cand, ocupat cu Alida, Ama fuse atatcata, pentru a ma asigura că nu o sa fie ranita grav, scosei pumnalul, desi era destul de tocit... moment in care atacurile se Oprira, moment in care toti au ramas blocati(?) si cineva a spart linistea asurzitoare, spunand...



Răspunsuri în acest subiect
Breaking Bad - de Imparatul-Zeu - 08-01-2012, 08:40 PM
RE: Breaking Bad - de Andrei. - 09-01-2012, 04:18 PM
RE: Breaking Bad - de Imparatul-Zeu - 09-01-2012, 04:41 PM
RE: Breaking Bad - de Andrei. - 09-01-2012, 04:48 PM
RE: Breaking Bad - de Stormrage - 03-09-2013, 03:21 PM
RE: Breaking Bad - de Arinbjorn - 08-09-2013, 12:28 PM
RE: Breaking Bad - de Rebecka Ford - 19-11-2013, 06:57 PM
RE: Breaking Bad - de DeDal N. - 07-03-2014, 08:24 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)