Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

You are my drug ..[ + 18 ]

#1
Buna tuturor . Am scris si eu un fic .. cuplul principal este Naruto si sasuke si nu va speriati nu e yaoi :hot:. Aici Naruto e fata si o ceama Nati Uzumaki . Macar e o imbunatatire , nu ? :))

Chapter I
O noua viata incepe …

Mii de picuri se napustesc asupra pamantului, norii varsandu-si amarul pe acest oras. Em … Se pare ca si orasul meu natal plange la plecarea mea. De cand ma stiu am ramas orfana si am trait cu bunica pana la doisprezece ani in acest oras , dar cand am implinit treisprezece ani ea si`a dat ultima suflare cu speranta ca voi realize ceva in viata. Acum ca voi implini nouasprezece ani , va trebui sa imi iau la revedere de la toate aceste amintiri placate de care nu ma pot despartii , dar o sa zic cu demnitate “ Pa, pa ! “ la multe alte lucruri si persoane la care nici nu le pot pomeni numele ca deja imi vine sa vars.
Imi pregatesc valiza cu toate cele si cobor pe scari asteptand taxi-ul care urma sa ma poarte departe de orasul acesta . O lacrima se prelinse pe obrazul meu fin .. O lacrima care nu prea isi avea rostul . De ce plang ? Macar o sa am o slujba , nu o sa fiu pe strazi practicand cine stie ce tehnici de supravietuire mai putin ortodoxe. Nici nu vreau sa ma gandesc… Dupa tot ce mi s-a intamplat cu Kiba nu mai vreau nimic de genul asta! Idiotul aproape ca ma violase daca nu aparea Shino alaturi de Shikamaru si Juugo, care il batusera mar. Am ajuns ssa ii iubesc ca pe niste fratii. Acum ma despart de ei… Aici va ramane o parte din sufletul meu, pe care nu cred ca o s-o mai recuperez, sau cine stie … Nu ! Revino-ti Nati, ca poate adormi iarasi cu ochii deschisi si ratezi taxi-ul. Vad cum doua faruri lumineaza soseaua intunecata.

Masina opri iar eu ma urc in ea. Ah, ma astepta un drum lung. Inchid ochii si ma relaxez. Cred ca si am adormit putintel , dar nu de tot ca nu cumva soferul sa fie vreun psihopat sau cine stie ce pedofil. Mai inched o data ochii dar linistea mea este perturbata de un claxon, care se pare ca se auzea din spatele masini. In spatele nostru se afla o masina luxoasa, din care rasuna muzica, in care se afla un baiat aratos, cu ochii de culoarea onixului iar parul era de culoarea frumoasa a unei nopti intunecate si racoroase. Tanarul era acompaniat de mai multe domnisoare , toate imbricate sumar, de imi venea sa vars. Mereu am urat acest tip de imbracaminte. Ma intorc in fata deja deranjata de imaginea din spatele meu. Dupa inca vreo zece minute ajung in orasul Tsuki , unde se spune ca Yakuza e cel mai active, dar asta nu ma sperie deloc.
Ajung in fata unei case mari, foarte bine dotata , daca ma intelegeti. Cobor sfioasa din masina si intru in casa . Si ca sa nu va mai tin in suspans… voi fii menajera aici. Sincera sa fiu, ar trebui sa fiu recunoscatoare celui care m-a angajat. M-a salvat de la ani de prostitutie si multe alte lucruri penibile care coboara latura femeiasca la norme mici si foarte rusinoase. Intru in casa ..
Interiorul era mult mai frumos decat exteriorul . Toate incaperile se scaldau in lux si stralucire. De mine se apropie un tanar , cu vreo doi sau trei ani mai mare ca mine , cu ochii caprui si parul lung si negru prins intre o coada de cal.

- Buna ! Tu trebuie sa fii noua menajera. Ma numesc Uchiha Itachi si sunt seful personalului. Vestiarul menajerelor se afla la subsol iar uniforma ta se afla in dulapul numarul sapte . Vei incepe programul peste cincisprezece minute.O zii buna , spuse acesta repezit si pleca avand o multime de lucruri pe cap.

Eh , sa incep. Cobor scarile catre vestiare. Imi imbrac uniforma si merg la munca. Car dupa mine un ditamai aspirator si un carucior plin cu ustensile de curatat. O sa fac fiecare coltisor din casa sa luceasca de curatenie. Nati Uzumaki e fata harnica ! Curat fiecare camera pana ajung la mansarda. Intru in ultima camera, aceea fiind si cea mai luxoasa dintre toate. Cred ca apartinea stapanului casei. Ma intreb cum e el .. sau ea. Dup ace termin pana la ultimul detaliu cobor in graba scarile. Deodata aud niste ciocanituri in usa. Itachi urla la mine sa deschid usa , el fiind nervos de la toate problemele create de restul angajatilor. Deschid usa si dau de individual din spatele taxi-ului , acompaniat de tata asta doar de doua domnisoare . Una avea parul roz ca floarea de cires iar ochii ii erau verzi precum iarba proaspata , iar cealalta avea parul blond , lung , prins intr-o coada , ochii ei fiind albastri. Uau , cineva sa aduca cartea recordurilor cred ca am gasit niste fufe mai mari decat Paris Hilton. Baiatu` chicoti , iar eu ma trag din calea lor sa circule linistiti . Afara era pe inserate. Eu cascam din cinci in cinci minute , coplesita de la toata aceasta munca. Din mansarda se auzeau numai gemete si zguduituri. Ehehe, deci vad ca au parte de actiune aia trei. Nesimtiti , dupa ce m-am chinuit sa fac ordine asta mi-e rasplata.
De mine se apropie pletosu` care imi oferi o cheie , facandu-mi semn pe unde s-o iau sa ajung la camera mea. Dau din cap aprobator deoarece nu mai puteam scoate nici un cuvant pe gura de oboseala. Ma ridic de pe scaunul in care am motait si ma indrept tafnoasa catre dormitor. Gemetele din mansarda au incetat , surprinzator, prin casa domnea o stare de liniste si pace. Se pare ca si casa s-a oboist de la atata treaba. Ajung intr-un sfarsit in camera , deschid usa si ma arunc in pat , fara sa ma intereseze ca eram inca in uniforma de lucru. Imi era prea somn sa imi pese de orice. Pleoapele mele se inchisera instantaneu ssi imi cufund mintea si corpul intr-un somn domnesc si bine meritat .

Gome daca e scurt :sry: , dar am fost presata de timp . >.<" . Nextu` va fii mai lung . ^^.

Z`bye ! :bye:
[center][Imagine: 17d10516.gif]
Listen true music xD

Smoke the life ,
Cuz` life smoke you. xD[/center]



Răspunsuri în acest subiect
You are my drug ..[ + 18 ] - de Ҝa-вοοm!™ - 29-08-2011, 06:45 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Miranda. - 29-08-2011, 07:57 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Myiu - 29-08-2011, 10:04 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Miranda. - 30-08-2011, 04:47 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Myiu - 30-08-2011, 05:11 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de gothic_yumi - 02-09-2011, 03:01 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Lexx45 - 02-09-2011, 10:35 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Miranda. - 03-09-2011, 12:14 AM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Nywa - 03-09-2011, 09:32 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Miranda. - 17-09-2011, 01:51 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] I'm not only your drug +14 (ItaSasu, SasuNaru) Erina Ozaki 25 16.745 19-01-2013, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)