Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Basketball

#5
Hey ! Si eu fac baschet de mai bine de 4 ani. La inceput nu mi se parea frumos , dar pot sa spun ca acum il ador. Oare ce e mai frumos decat sa faci slamdunk si sa se uite o sala intreaga la tine ? Huh :3 ? Intr-adevar este un joc de echipa foarte frumos , trebuie sa fi calm si sa gandesti mereu fiecare miscare pe care vrei sa o faci ! Daca esti scund si vrei sa mai cresti , nu ezita sa te duci , credeti-ma ajuta foarte mult la inaltime. Frumos este si atunci cand plecam in cantonamente sa jucam cu alte echipe din tara , sau cand incep turneele "Victor Perescu " si multe altele. Numai zic ca in fiecare vara in majoritatea oraselor se organizeaza Streetball ( pentru jucatori amatori ) unde poti participa si poti castiga premii destul de frumoase. Cea mai frumoasa pozitie de joc pentru mine este conducatorul echipei ( de obicei cel mai scund din echipa ) deoarece el coordoneaza stilul de joc. Este adevarat ca nu prea este promovat in Romania , majoritatea sporturilor frumoase nu prea sunt promovate. Americanii sunt singurii care stiu sa joace acest joc la forte maxime ( NBA ) unde avem si noi singurul roman care joaca in NBA ( Ghita Muresan ). Sunt multe de zis , eu zic daca vreti sa va apucati de un sport incercati si baschetul , sa nu ezitati chiar daca nu multa lume joaca acest joc !



Răspunsuri în acest subiect
Basketball - de Shadow.Kiss - 24-08-2011, 09:56 PM
RE: Basketball - de Nirv - 10-01-2012, 12:00 PM
RE: Basketball - de Lexxu - 17-03-2012, 12:14 PM
RE: Basketball - de Fear - 15-04-2013, 08:55 PM
RE: Basketball - de keisuke - 05-05-2013, 02:53 PM
RE: Basketball - de yaoi maniac - 05-05-2013, 10:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)