Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Treizeci ÅŸi ÅŸase de secunde

#5
Titlul e chiar ales cum trebuie, dar nu văd ce legătură are cu matematica; adică da sunt numere, dar exprimă ceva ce te face să vrei să afli mai multe despre fic. ._.
" mancau din suflet iar gandurile " - ai ratat virgula din faţa lui "iar"
" cu parinti bogati dar " - idem ca mai sus, doar că aici e "dar"
" de oameni se putea " - oamenii se puteau.
" Amandoi se privire timp de cateva " - se priviră.
" irius , caci acesta era numele amicului sau, trecu "
" - Spuna , draga Sir " - Spune.

O remarcă : " Oh , yeah , and ' Fate ' insemna in latina ' Destin ' . " - în latină? " fate " e "destin" în engleză.

"capuccino" - cappuccino.

Ştiu că ai spus ceva despre stilul tău; dar este cam deranjant să laşi spaţiu şi înainte şi după semnele de punctuaţie. Eu consider că este mult mai bine să laşi doar după, în plus ar fi şi mai estetic aşa.
Aşezarea în pagină este bună şi de asemenea şi delimitarea fragmentelor. Descrierea este destulă, asta chiar nu lipseşte deloc. Ai narat vreodată la persoana întâi? Tind să cred că la persoana a treia îţi iese mult mai bine; adică poţi să exprimi sentimentele mai bine. Acţiunea a fost grăbită doar puţin la început, însă pe parcurs ai remediat asta; sau cel puţin aşa mi se pare mie.
Dialogul, erm, aici nu prea am ce să spun; e la locul lui, nici în plus nici în minus, iar replicile nu sunt seci; e foarte bine aşa cum este. Dar.. nu mai scrie dialogurile cu bold. Nu are rost şi sar prea mult în evidenţă. Când te uiţi la capitol, dialogul îl vezi primul.

Naraţiunea predomină în anumite cazuri; şi ea este bună. Iar cele trei se îmbină într-un întreg reuşit.
Mărimea capitolelor: nu sunt nici lungi, nici scurte; undeva între.
Bănuiesc că şi tu scrii doar când ai inspiraţie; aşa-i?

So.. cam atât am avut de spus. Spor cu next-ul, dacă tot ziceai că te-ai apucat! xD
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]



Răspunsuri în acest subiect
Treizeci ÅŸi ÅŸase de secunde - de Axel . - 24-11-2011, 11:22 PM
RE: Treizeci ÅŸi ÅŸase de secunde - de SnowFlake. - 23-12-2011, 02:08 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  7 secunde Sarra 0 2.189 13-06-2009, 01:15 PM
Ultimul răspuns: Sarra


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)