Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naivitate.

#2
hello, ti-am citit creatia si am zis sa-ti las si un comentariu :D
titlul "casa cu molii" ii reprezentativ, adica se potriveste cu continutul, asa ca as zice ca l-ai ales bine
Despre continut, nu am prea multe de zis, imi place stilul tau, descrii frumos si pana la urma asta este, o descriere...
Imi place cum ai descris depravarea locului, ma ducea putin cu gandul la unele poezii ale lui Bacovia (sunt fana :P)
dialogul, pai e mai mult un monolog aceea linie de dialog, l-am luat ca pe o concluzie deci e ok
Sfarsitul "Nu este ca și cum ți-ai cere scuze. Oricum așteptam o altă poveste.", nu stiu, poate trebuia sa-l faci mai explicit sau poate ar trebui sa citesc inca o data de la inceput pentru ca nu le-am gasit sensul acestor ultime propozitii, am regasit in ele o urma de regret si resemnare, totusi am impresia ca nu le-am descoperit adevarata semnificatie

un mic sfat, desi nu stiu neaparat daca sunt in masura sa ti-l dau: ai folosit cuvinte profunde ca sa imbunatatesti descrierea (cel putin asa mi se pare mie) totusi, incearca uneori sa folosesti si cuvinte mai simple pentru ca cu ele ii induci mai usor cititorului starea pe care ai avut-o si tu cand ai scris, sper ca ma intelegi si nu mi-o lua in nume de rau, chiar ador ceea ce ai scris

si inca o chestie, comparatia aia cu filmele de groaza (nu o mai gasesc acuma) nu stiu, parca strica, eram prinsa in ceea ce citeam si cand am ajuns la chestia aia si mi-a zburat gandul la filme de groaza parca mi sa dus toata starea ce mi-ai creat-o inainte (parerea mea, tu faci cum vrei)

cam atat, sper ca nu te-am suparat sau cv pentru ca cum am mai scris si mai sus chiar imi place ce am citit si se vede ca ai talent deci spor la scris :P
4



Răspunsuri în acest subiect
Naivitate. - de Jessi - 22-06-2011, 08:27 PM
RE: Naivitate. - de crazy little red - 27-06-2011, 10:19 AM
RE: Naivitate. - de Mizantropul - 30-06-2011, 01:14 PM
RE: Naivitate. - de Mizantropul - 01-07-2011, 10:14 PM
RE: Naivitate. - de Jessi - 14-07-2011, 02:46 PM
RE: Naivitate. - de crazy little red - 15-07-2011, 02:34 PM
RE: Naivitate. - de Mizantropul - 15-07-2011, 05:20 PM
RE: Naivitate. - de Jessi - 01-08-2011, 02:01 AM
RE: Naivitate. - de Mizantropul - 01-08-2011, 04:45 PM
RE: Naivitate. - de Jessi - 07-08-2011, 11:27 AM
RE: Naivitate. - de Mizantropul - 07-08-2011, 01:56 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)