Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#21
Eu sunt impartita. Adica eu am un tata dificil si o mama intelegatoare. Avand in vedere ca eu nu sunt cea mai ordonata persoana din casa ( mda...povestea vietii mele -.-" ) cam toti sar cu gura pe mine. Oricum , nu cred ca-i pica bine niciunei fete ca tatal ei sa-i cotrobaie prin camera doar cand ea lipseste de acasa. Adica... Macar daca mi-ar intra in camera cand sunt acasa. Mama, pe de alta parte, intelege ca nu`s cea mai ordonata si ma mai lasa si pe mine in pace. Cu ea pot spune ca am o relatie deschisa. Nu stie chiar toate lucrurile, dar stie. O data mi s-a intamplat sa imi caute in conversatiile de pe mess si a iesit urat rau 17.
Insa tata cand imi ia telefonul se uita la mesaje , la apeluri, la poze, la melodii, la tot. Acum ca am telefon cu toutch nu se prea pricepe, dar baga cartela mea la el in telefon 45 22. Oricum, numai eu stiu ce mesaje trimit si ce mesaje primesc. Dar am grija sa le sterg mereu. Chiar in acest moment am telefonul confiscat de catre el, pentru simplul fapt ca am primit un mesaj cand eram la masa.
Deci...nu pot spune ca sunt nici pro nici contra. Sunt intre. :]
[Imagine: 4sb4lf.jpg]

"Love is always patient and kind. It is never jealous. Love is never boastful or conceited. It is never rude or selfish. It does not take offense and is not resentful." ♥♥



Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de Layla. - 08-07-2011, 10:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)