Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Votare FA & FF Special Fools Day

#2
Inainte sa incep sa dau note, voi stiti ce inseamna Fan fic? inseamna o poveste (un fel de filler dar facut de fani) cu personaje din desene/ filme/ carti, ce vrei tu, creata de tine. Si ce vreau sa zic e ca topicul trebuia sa se numeasca Fiction and Art.

Zbatere. Un fluturat din aripile vieţii de geniu
Imi place fic-ul, dar prea multa descriere (ce nu-mi place mie, pentru ca ma pierd21), e corect scris, e fluent, e placut de citit.
Cat despre desen, nu o sa am ce sa critic, este ceva oarecum abstract, este viziunea ta asupra fic-ului pe care l-ai scris, si dupa parerea mea, se potriveste de minune.
'Fantomele conştiinţei mele m-au avertizat, dar eu nu le-am ascultat. Iar când eu am părăsit lumea creată tot de mine, ele m-au izgonit pe vecie. Acum am plecat de tot din acea viaţă trăită din plin şi totuşi pe jumătate. Acum, când mă îndrept fără griji şi speranţe spre altceva, nu îmi mai pare rău de nimic.' <- dupa mine, fragmentul asta descrie cel mai bine desenul 4
Ai nota 9 de la mine. Ti-am scazut un punct pentru acea incercare de anime boy pe care ai sters-o si nu s-a luat bine. [totusi, trebuie sa notez si desenul] Smile




Pustiul inimii mele
Daca tot n-am ce face, o sa iti zic si cateva despre fic, cu toate ca eu trebuie sa notez doar desenul, dar asta nu-ti va afecta nota.
'Nesiguranţa se naşte din ascunderea adevărului, aş vrea să am un duh căruia să-i cer să îmi îndeplinească trei dorinţe.'
^ ce? nu are nicio logica, ce legatura are prima parte cu a doua? 21

Ai prea multe repetari in al doilea paragraf.
In fine, n-am stat sa citesc tot fic-ul, prea multe descrieri pe aici21 Si e plictisitor, si ai cateva pleonasme, de exemplu: 'Cât de sumbră e camera acum, e mai întunecată ca niciodată.'
^ luminoasa nu avea cum sa fie din moment ce ai zis ca e sumbra...

Asa, desenul:
Fix ce nu-mi place mie: Cliseul majoritatii animeurilor, si anume: Tipele cu parul lung, imbracate in uniforma de scoala. Le urasc 21
Chestiile alea albastre, ce sunt? ce cauta acolo?
Grosime picioarelor e cat talia, e imposibil.
Mainile sunt total gresite.
Expresia fetei nu exprima tristete/ suferinta etc., ci zici ca doarme.
Si ultima chestie: alea din spate sunt oglinzi?21 daca da, nu par.
In fine, vrei nota pana la urma. Iti dau 6, ca totusi nu esti 0 talent.



'Ma folosesti'
Nu mai zic nimic de fic, e slab oricum, nu am inteles nimic. Apropo... WHY SO SAD??? de ce povestile voastre sunt triste? 21 cred ca varsta e de vina.
Desenul:
Gresit [din punct de vedere anatomic] din cap pana in picioare21
Imi pare foarte naiv, de copii mici, adica, sirene, zane etc. si nu cred ca are vreo legatura cu povestea. Dar imi place ce vad pe bluza tipei, si imi mai place faptul ca ai pictat desenul, dar nu e terminat, pacat. Nota mea e 6.

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS



Răspunsuri în acest subiect
Votare FA & FF Special Fools Day - de Mitchy - 07-04-2011, 08:05 PM
RE: Votare FA & FF Special Fools Day - de Aleksandr - 07-04-2011, 09:46 PM
RE: Votare FA & FF Special Fools Day - de Tan - 07-04-2011, 10:24 PM
RE: Votare FA & FF Special Fools Day - de Tan - 07-04-2011, 11:43 PM
RE: Votare FA & FF Special Fools Day - de Flash - 10-04-2011, 06:03 PM
RE: Votare FA & FF Special Fools Day - de Mitchy - 10-04-2011, 07:11 PM
RE: Votare FA & FF Special Fools Day - de Mitchy - 13-04-2011, 07:37 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Votare FF&FA Ana 4 5.280 04-03-2012, 03:59 PM
Ultimul răspuns: Ana
  FA & FF Special April Fools Day Mitchy 50 34.490 02-04-2011, 11:50 AM
Ultimul răspuns: Ana
  FA & FF Valentines Special Mitchy 52 38.785 12-03-2011, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Mitchy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)