Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 3 seriale coreene

#9
Tot 3 drame coreene cam greu... E ca si cum ai intra intr-un magazin plin de dulciuri si are trebui sa alegi doar unul/una singur/a.
Pai i think...
1. Boys over flowers.
O drama spumoasa am ras cu lacrimi la unele momente. Mi-au placut personajele speriat ca fiecare avea ceva a lui special. Sensibilul ji-hoo salbatica Jan-di "perfectul" joon-pyo, ji-jung mare casanova, woo-bi coloana cerebrala a F4. Ga-eul cea dulce. Cu toate ca in prima parte a serialului credeam ca joon-pyo nu va avea nici o sansa la inima lui jan-di care era indragostita de Ji-hoo se pare ca totul va lua o intorsatura ciudat in a doua parte. Situatiele mereu in schimare de la dragostea profunda a lui ji-hoo pentru Seo-hyeon care era de fapt adimiratie., la relatia dintre joon-pyo si jan-di care era ca un carosel, la mica idila dintre yi-jung si ga eul care are un final fericit, interventile lui woo bin cand era vorba de probleme......toate fac ca boys over flowers sa fie o drama reusita.
2. You're beautiful
" I bet you didn't let her go , you should her away. Letting go it only something you can say when you're held on till the end. Have you held to her?" o drama in care se imbina perfect unele situati amuzante cu momentele in care tensiunea e la cote maxime. Situatia gemenilor go mi nam si go mi nyu e o legatura profunda intre ei. Go mi nyu renuntat pt o vreme la calugarie doar pt asi ajuta fratele si intra in trupa A.N. Jell din care fac parte Shin Woo Jeremy si Hwang Kyung Tea. Situatile prin care trece Mi Nyu sunt oare cum firesti dar mereu avandu-i langa ea pe Shin Woo care o sprijinea din umbra acesta find si primul care afla ca e fata si de Kyung Tae ambi indragostiti de ea. Jeremy e amuzant cand incearca sa scape de "farmecele" lui Mi Nam. M-au impresionat foarte mult unele quotes din serial." I'm going to keep telling you, so lisent good every day. I love you!"

3. Ja Myung Go.
Drama a doua surori nascute in aciasi zi ambele printese ale Nakarangului despartite de o profetie care spunea ca una va salva regatul si una il va distruge. Astfel Ra-hee ajunge printesa mostenitoare iar Ja myungo primeste un ac de par infipt in inima....dar aceasta traieste si ajunge intr-un circ sub numele de Puku iar mai apoi garda personala a printului Ho-Dong din goguryeo. Acesta se indragosteste de el si la fel si printul. Dar si printesa Ra-hee este la randul ei indragostita de el pe cand printul o folosea doar sa distruga Nakarangul. Destinul o aduce pe Ja Myung inapoi la palat aceasta renuntand la tot pt a salva tinutul. Finalul e tragic Nakarangul e cucerit de Goguryeo din vina lui Ra-hee care a ales dragostea in schimbul regatului. Aceata moare impreuna cu regina Mo Ha So si servitoarea loiala a acesteia Dong Go Bi. Iar Ja Myung se ascund facand un plan de a il ucide pe print si a salva Nakarangul. Dupa un an acestia doi se intalnesc si Puku il injungie pe print aproape de inima...dar soarta decide ca acestia sa moara unul in bratele altuia din iubire injunghiati cu o sabie ce ce strapunge corpurile amandurora.
Cam asta e topul....mi-ar trebui un topic pentru fiecare ca sa pot vorbi despre fiecare asa cum se merita si totusi exista o drama cu un loc foarte special in inima mea . Cronicle frumoasei luptatoare. Care prezinta doi frati despartiti de mici din cauza ca tatal lor a comis o fapta de mare tradare astfel fata ajunge servitoarea iar despre baiat nu se mai stie nimic. Mai tarziu fata Choe Ock ajunge o femeie detectiv si o luptatoare desavarsita alaturi de Yoon vechiul prieten din copilarie care este fiul ilegitim a unui nobil, acum comandantul biroul de politie de stanga. Iar fratele sau ajunge rebelul Sung Baek care spera la o lume mai buna. Destinelor se lovesc si se produce o mare catastrophe. E o drama de mare impact si merita vizionata



Răspunsuri în acest subiect
Top 3 seriale coreene - de KarinaD - 07-04-2011, 07:47 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de Wolves - 21-04-2011, 03:14 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de Aerith - 18-11-2011, 07:32 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de βεκi - 18-11-2011, 11:25 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de Yun. - 20-11-2011, 02:18 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de bebelusa003 - 21-11-2011, 04:04 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de Zwai - 17-10-2012, 10:57 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de Ryuu - 04-09-2013, 11:55 AM
RE: Top 3 seriale coreene - de yuukisama - 16-07-2014, 06:37 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)