Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 3 seriale coreene

#4
1. You're beautiful - god, cum poti sa urmaresti 20 de seriale dupa aceea si niciunul sa nu te atraga mai mult decat a facut-o You're beautiful? Este si va fi cu siguranta in continuare drama mea preferata. In primul rand, apar in ea toti actorii/cantaretii mei preferati o.o Si vai, dar cati apar ! Stiam de Ft Island de foarte mult timp, insa dupa ce am urmarit drama, m-am indragostit nebuneste de Lee Hongki, acesta facandu-ma sa ma indragostesc de asemenea de kpop. De atunci sunt maniaca o.o Si Yonghwa, cum l-am putea uita? Asa am aflat si eu de CN Blue, indragostindu-ma si de el .__. Of, drama asta e prea geniala, o ador. Nu am plans in viata mea asa cum am facut la You're beautiful. Cred ca la fiecare episod am bocit O_O Insa cel mai mult m-a impresionat Jeremy in autobuz, la faza cu piesa de la radio. Doamne, cred ca am revazut momentul acela de cincizeci de ori si mereu plang la fel de mult T_T. Coloana sonora este mai mult decat perfecta. Am invatat o groaza de melodii de la ei : )) Ehe, inca le ascult, sunt superbe. Si sa nu uitam de momentele haioase care au fost cu duzina. Mai ales faza cu porcul pe camp. I can't forget that ! Eu inca sper la un al doilea sezon...

2. Dream High - ultima drama vizionata si deja este in topul meu o.o Ehe, bravo ei xD. Deci si aici, ca si in You're beautiful, apar o groaza de actori si cantareti preferati. Cum ar fi Taecyeon...daca inainte spuneam ca e dragut, acum spun ca e perfectiunea intruchipata, lol : )). Mi-a placut foarte mult de el in drama, a jucat nemaipomenit. Pacat ca nu a ramas cu Suzy, le statea super bine impreuna. Si Suzy, draguta de ea. Nu sunt eu cine stie ce fan al trupei Miss A, insa Suzy cu siguranta mi-a atras atentia intr-un mod foarte placut. Este foarte talentata, din toate punctele de vedere. Stie sa joace impecabil, regasindu-ma de cele mai multe ori in comportamentul ei din film si de voce nici nu mai comentez ! Adorabila. Mi-a placut cum a interpretat piesa Only hope la inceput, cand statea pe wc : )). Ehh, si au fost o groaza de momente haioasa, dar si lacrimogene. Si aici am bocit, mai ales pe la final o.o Am avut multe de invatat de la aceasta drama, chiar foarte multe si nu ma asteptam la acest lucru.

3. Personal Taste / City Hunter
Well, nu ma pot decide intre cele doua nici la momentul respectiv o.o Prima pe care am vazut-o a fost Personal Taste si m-am indragosit de ea inca de la primul episod. Am stiut ca va fi pe locul 1 dintre toate dramele in care joaca Lee Min Ho. Dupa ce am vazut City Hunter mi-am schimbat total parerea. Lee Min Ho joaca exceptional in orice film, dar chiar in orice film o.o Chiar nu stiu ce drama mi-a placut mai mult dintre cele doua, deoarece fiecare a avut ceva special, al lui. Personal Taste a dat-o mai mult pe romance, comedy, sa zic asa, in timp ce City Hunter s-a bazat pe actiune si mister. Genurile astea imi plac mie la fel de mult si nu as putea alege vreodata. La Personal Taste am ras enorm de mult, chiar enorm de mult o.o Tipa crezand ca e gay...pe tot parcursul dramei crezand acest lucru, oh, doamne = ))). Si o groaza de scene romantice ! Aw, si cate saruturi si imbratisari o.o Lee Min Ho stie sa sarute : > Nu ca totii coreenii timizi xD. Iar in City Hunter mi-a placut chimia dintre el si Na-Na. Aw, astia doi sunt adorabili, cu siguranta. Pacat ca nu au fost prea multe faze romantice, insa momente haioase au fost cu siguranta.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Răspunsuri în acest subiect
Top 3 seriale coreene - de KarinaD - 07-04-2011, 07:47 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de Wolves - 21-04-2011, 03:14 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de Aerith - 18-11-2011, 07:32 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de βεκi - 18-11-2011, 11:25 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de Yun. - 20-11-2011, 02:18 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de bebelusa003 - 21-11-2011, 04:04 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de Zwai - 17-10-2012, 10:57 PM
RE: Top 3 seriale coreene - de Ryuu - 04-09-2013, 11:55 AM
RE: Top 3 seriale coreene - de yuukisama - 16-07-2014, 06:37 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)