Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Harajuku

#6
Hmmm... nu poţi spune că Harajuku se aseamănă cu stilul Emo, însă unul este opusul celuilalt.
Dacă analizaţi veţi vedea că stilul emo este cel posomorât, trist şi întunecat, iar harajuku este stilul colorat, vesel, energic. Părerea mea este că acest stil este foarte interesant, foarte bine format şi bun.
În poza respectivă se vede că fetele acelea ştiu să-şi asorteze hainele multicolore şi au îndrăznit mult la culori cu tentă destul de stridentă. E de admirat.
Şi sunt de acord cu o persoană de sus - Innocence, care a spus-o bine: trebuie să ai curajca să apari aşa în văzul lumii. Bine că în Japonia lumea e obişnuită cu stilul acesta (sau nu-unii), dar dacă cineva ar ieşi pe stradă în România, toţi ar râde şi ar spune ba că e emo curcubeu, ba că e un/o ciudată sărită /sărit de pe fix.
Mda... unii chiar nu pot avea imaginaţie sau cel puţin să privească mai atentă. : |
Oricum stilul mi se pare super, foarte colorat, elegant şi amuzant. Mi-ar plăcea să mă îmbrac aşa, dacă, desigur, aş avea atâtea haine colorate la mine în garderobă. : ))



Răspunsuri în acest subiect
Harajuku - de Ichigo. - 29-03-2011, 09:54 AM
RE: Harajuku, Mai tare decat Emo - de Drama Queen - 01-08-2011, 01:35 PM
RE: Harajuku, Mai tare decat Emo - de Alicia - 25-08-2011, 01:07 PM
RE: Harajuku, Mai tare decat Emo - de i Ramenn. - 03-11-2011, 05:53 PM
RE: Harajuku, Mai tare decat Emo - de hiimera - 09-01-2012, 02:12 PM
RE: Harajuku, Mai tare decat Emo - de yaoi maniac - 09-01-2012, 06:36 PM
RE: Harajuku, Mai tare decat Emo - de hiimera - 09-01-2012, 09:00 PM
RE: Harajuku - de Agrona - 22-03-2013, 04:06 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)