Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lacrima ÃŽngerului

#1
Salutari la totii si-mi pare rau ca nu am mai postat la fic-ul "Pure Heart",dar nu am mai avut indei,dar in schimb mi-au venit o multime de idei pentru fic-ul acesta.Daca vedeti undeva ca apar "...." inseamna ca acestea sunt gandurile unei persoana.Vai da ce multa vorba,ce ar fi sa incepem odata...


Cap 1. Rutina zilnica


Era o zi ca oricare alta.Soarele stralucea,vremea era calda si balnda.Toata lumea era fericita.
Era ora 15:00,iar toti elevii plecau acasa.Fie plecau in grupuri,ori erau luati de catre parinti.Doar o singura fata mergea pe strada,pe langa gardurile scolii.Ea purta o vesta visinie,iar pe sub o camasa alba.Mai avea si o fusta in carouri in negru si visiniu,iar in picioare avea o pereche de pantofi negri.Pe sub fusta avea o pereche de colanti de aceasi culoare cu pantofii.Fata avea parul castaniu prins intr-o coada inalta.Ochii ei ca de ciocolata cercetau zona ca nu cumva sa dea nas in nas cu Mirina,cea mai bogata fata din scoala.Putea sa obtina tot ca vroia cu ajutorul tatalui ei.Motivul pentru care se lua de biata noastra fata,Andra,era pentru ca a facut-o de ras.Andra inca isi putea aminti foarte bine cum s-a petrecut totul.


"Andra se ducea spre baie, cand le vazu pe Mirina si gasca ei de fete,inconjurate de baieti.Ea o putea auzi cum Mirina incerca sa se dea mare,povestindu-le celor din jur cum ca a vazut filmul Titanic.
-Deci am fost socata cand vasul a fost lovit de un tsunami si.....nu mai apuca sa termine ce avea de zis pentru ca interveni Andra.
-De unde tsunami?Vaporul s-a ciocnit de un iceberg,iar dupa aceea el s-a rupt in doua.S-a sfarsit tragic pentru cei doi indragostiti au fost despartiti de catre inghet.
-Cum adica?intreba un baiat din grupul ce-o inconjurau pe Mirina si fetele ei.
-Pai cuplul principal,a fost despartiti pentru ca baiatul a murit de frig si s-a scufundat in ocean,lasand-o pe fata sa pluteasca pe o scandura care a facut parte din podeaua vasului.
-Uau,ce trist.Uite o persoana care stie sa povesteasca un filma ca lumea.Nu cu adausuri de te miri unde,zise un baiat care era pe picioar de plecare.Dupa ce pleca el,pleca si restul grupului.Mirina isi indrepta privirea tinta catre Andra,inrosindu-se la fata de furie.
-CUM INDRAZNESTI SA MA FACI DE RAS DE FATA CU TOATA LUMEA,tipa Mirina,dupa care isi schimba tonul vocii.Acesta este un ultim avestisment pentru tine,iar daca mai indaznesti sa faci asa ceva din nou,n-ai sa mai iesi din spital timp de o luna.
Andra,biata de ea,se infricosa la auzul vorbelor ei.Vazand ca se intoarce cu spatele la ea,Andra,inchise ochii si ofta usurata.Dezastrul s-a dus.
-Oh!excalama Mirina .Am uitat ceva.
Andra, speriata, isi deschise ochii repede.Dar n-a apuca sa vada cum pumnul Mirinei se indrepta spre ea.Iar din acel moment,Andra isi pierdu constinta.
Cand fata isi deschise ochii,vazu ca se afla intr-o camera unde totul era alb.Pe usa isi facu aparitia asistenta.
-Se pare ca te-ai trezit.Poti sa pleci acasa daca te simti mai bine,zise asistenta calma.
-Acasa?intreba Andra confuza.Se uita cu coada ochiului la ceasul de perete si vazu ca era 15:45."Ce?" tipa fata in sinea ei."Am fost inconstienta timp de 4 ore?!"adauga fata.Ea se ridica si isi lua geanta si restul lucrurilor de pe marginea patul si se indrepta spre usa.
-Va multumesc,zise fata.Dupa care pleca."


De atunci de fiecare data cand se mai intalnea cu Mirina primea o taietura,ori o vanataie mare.Andra a ales sa o evite pe Mirina si pe gasca ei cat mai mult posibil.
Ajunsa in hol,se uita pe cuier si vazu ca haina mamei ei.Se descalta si intra in sufragerie,Acolo o gasi pe mama ei holbandu-se la ceas.
-Buna!Am venit! se facu fata auzita.Mama ei isi muta privirea de la ceas la ea.
-Bine-ai venit,zise ea zambind.Ne mai putand sa se abtina la ce avea se zis , se dadu batuta si isi dadu drumul:
-Andra,scumpa mea.Am vesti minunate.Il mai ti minte pe Micheal?
intreba ea.
Fata dadu din cap.
-Eu si cu Micheal ne casatorim,zise ea in culmea fericirii
Pe cand Andra....."CCCCEEEE??".

Well asta-i tot pentru azi.Sper sa va placa.
Pe data viitoare si sa nu uitati sa C&C.
Ja ne!
Freedom is power!
And I can use that power!



Răspunsuri în acest subiect
Lacrima ÃŽngerului - de Akane Hime - 13-03-2011, 04:11 PM
RE: Lacrima fluturelui - de Katniss - 13-03-2011, 07:55 PM
RE: Lacrima fluturelui - de SnowFlake. - 13-03-2011, 08:36 PM
RE: Lacrima fluturelui - de MaDy^^ - 19-03-2011, 09:50 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Akane Hime - 20-03-2011, 06:10 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Akane Hime - 20-06-2011, 07:21 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de MaDy^^ - 20-06-2011, 11:56 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Tweety - 21-06-2011, 07:57 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Akane Hime - 17-07-2011, 03:51 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Lanna - 19-07-2011, 02:35 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de MaDy^^ - 19-07-2011, 06:23 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Tweety - 26-07-2011, 12:26 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Akane Hime - 05-08-2011, 06:31 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de MaDy^^ - 06-08-2011, 11:45 AM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Akane Hime - 24-08-2011, 04:42 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Miss M - 31-08-2011, 06:31 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Akane Hime - 01-09-2011, 09:54 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Miss M - 02-09-2011, 09:52 AM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Akane Hime - 09-10-2011, 06:29 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de MaDy^^ - 09-10-2011, 07:48 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Miss M - 09-10-2011, 08:42 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Akane Hime - 12-11-2011, 07:42 PM
RE: Lacrima ÃŽngerului - de Miss M - 21-11-2011, 10:05 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 19.656 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Lacrima frunzei Itsumi 1 2.137 10-11-2010, 07:59 PM
Ultimul răspuns: *ILY Yaoi Maniac*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)