Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Asculta-mi gandurile si spune-mi ca ma intelegi...

#5
Well, n-am citit decat ultimul oneshot asa ca doar pe acela il voi comenta.
Ce-i drept, ideea este interesanta si merita "explorata".
"Doar amintirea a ceea ce el a fost odata il faceau..."-Aici ai un mic dezacord. "Amintirea il facea" sau "Amintirile il faceau". Asta este cred singura gresala care mi-a atras atentie. In rest, descrierea exista ceea ce e bine, dar cred ca ar merge chiar si mai multa. Imi place ca pana la sfarsit au ajuns sa traiasca intr-un nou paradis, desi ma intristeaza faptul ca el a trebuit sa moara pentru asta. Ce-i drept, am o slabiciune pentru happy end so, aici m-ai prins. Mi s-a parut doar ca modul in care i-a spus ca o iubeste a fost umpic cam...dur.
In rest, greseli n-am mai vazut deci astept urmatorul oneshot. Sper sa fie cel putin la fel de bun ca acesta. Kisses:*:*

Da, asa cum ti-am promis, am citit si celelalte doua capitole. Ce sa zic, cred ca in primele doua ai avut ceva mai multa descriere iar asta mi-a placut. Sentimentele au fost foarte frumost conturate per total desi am mai vazut si cateva gresele...niste "i-uri" si o cacafonie, parca? In rest, astept si alte creatii, si voi fi mai atenta decat de data asta.
A...ar mai fi ceva...nu zic ca nu imi place ca folosesti foarte multe fraze, ba din contra, e de apreciat, dar parca unele sunt umpic cam prea lungi...parerea mea. Una are cap 5 randuri de pagina word cred...
Altceva nu mai am de zis decat, spor la scris si alte oneshot-uri si multa inspiratie!:*
Let`s start with the premise thet we aren`t completly idiots.
"You forgot another lesson: Never turn your back until you know your enemy is dead. Looks like we'll have to go over the lesson again next time I see you-which will be soon."



Răspunsuri în acest subiect
RE: Moartea unui inger... - de crazy little red - 13-02-2011, 03:50 PM
RE: Moartea unui inger... - de CandyGirl - 25-02-2011, 05:52 PM
RE: Moartea unui inger... - de crazy little red - 10-03-2011, 06:03 PM
RE: Moartea unui inger... - de Obsession. - 20-03-2011, 02:36 PM
RE: Moartea unui inger... - de crazy little red - 13-05-2011, 11:28 AM
RE: Moartea unui inger... - de crazy little red - 26-05-2011, 08:30 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Gandurile mele scrise pe petale de stele...[poezii] Yume Ayame May 6 6.428 14-05-2008, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Yume Ayame May


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)